Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van még használatban a...

Miért van még használatban a "gyengébbik nem" kifejezés nőkre?

Figyelt kérdés

Mármint oké, hogy a férfiak általánosságban nagyobb izomtömeggel rendelkeznek, ezért az "erősebbik nem" (rájuk mondva) nem bántja ennyire a fülemet, de őszintén nem értem, miért jó az emberiség felére úgy hivatkozni, hogy egyúttal direkt ki is hangsúlyozzuk, miben maradnak alul a többiekkel szemben. Nekem kb. úgy hangzik, mintha a férfiakra mondanánk, hogy a "halandóbbik nem", a "gyengébb immunrendszerű nem" vagy akár a "kevésbé szép nem" (a "szebbik nem" inverzeként működhetne, bár ez nyilván szubjektív megítélés kérdése, nem tény, mint az előző kettő).

Van itt más is, akinek ez furcsa? Nekem világéletemben az volt.



2022. ápr. 5. 18:04
A kérdező szavazást indított:
Nő vagyok, szerintem sem szerencsés szóhasználat a "gyengébbik nem".
Nő vagyok, szerintem semmi gond nincs ezzel a kifejezéssel.
Férfi vagyok, szerintem sem szerencsés szóhasználat a "gyengébbik nem".
Férfi vagyok, szerintem semmi gond nincs ezzel a kifejezéssel.
35 szavazat
 1/9 anonim válasza:
8%

Legtöbb nőbe genetikusan van belekódolva majd a család szocializálja a mosni főzni takarítani trióra.

Legtöbb férfi ilyen nőt akar, aki vacsorát megfőzi mire hazaér az ura, addig ki is takarít,meg kimos egy adag ruhát.

2022. ápr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem szerencsés, de amúgy én nagyon ritkán is találkozok vele, szerintem eltűnőben van.

N

2022. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Nyelvtörténetileg úgy alakult ki, hogy eredetileg "gyengédebbik nem" volt a kifejezés, vagy az eredeti jelentése.
2022. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Megszokásból. Ezzel is erősítették a ferfiak a patriarchális társadalmat és nyomták el a nőket.
2022. ápr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De angolban is a "weaker sex" a bevett, nem a "gentler sex" (szótári definíciót láttam már hozzá, de szövegkörnyezetben még sosem olvastam/hallottam).
2022. ápr. 5. 19:34
 6/9 anonim válasza:
Nekem sem tetszik, hogy létezik még, ha tehetem nem használom, azonban kicsit ezzel is azt érzem, hogy belemagyarázzuk már a feminizmust.
2022. ápr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
se angolul se magyarul nem hallottam mar nagyon reg, szerencsere kikopoban van
2022. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
10 éve én is gyakrabban hallottam, mint mostanában.
2022. ápr. 5. 21:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte kizárólag angolul olvasok, de még soha nem hallottam a "weaker sex" kifejezést.
2022. ápr. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!