Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon miért dicsekednek...

Vajon miért dicsekednek körülöttem az emberek?

Figyelt kérdés
Évek óta azt tapasztalom,hogy dicsekednek körülöttem az emberek. Amikor még 16-17 éves voltam a haverok,suliban a márkás ruháikkal dicsekedtek,és mikor már kocsi is volt 18-20 évesen,akkor meg azért ment a dicsekedés és úgymond a lenézés,hogy kinek milyen kocsi van a feneke alatt. Én trabanttal kezdtem 19 évesen,de a haverok lenéztek,mert nekik még akkor sem kellett volna ha az lett volna az egyetlen kocsi a Földön.Ők Opellal és más sal jártak. Miután pedig ismét eltelt néhány év és építkezni kezdtem,akkor meg amikor nekem volt az a lehetőségem,hogy építettem egy szép házat a haveroknak meg maradt a szülőknél ,nagyszülőknél való lakás,akkor meg irigykedtek és nem haverkodtak velem.Én meg senkinek nem dicsekedtem,hogy nézzétek mim van. Most meg azzal dicsekednek,hogy nekik van gyerekük,nekem még nincsen és húzzak bele mert lemaradok tőlük. De nem is merek vállalni gyereket,mert nagyon nehéz igy is megélni. Én senkivel nem akarok versenyezni,de ezek szerint az évek folyamán a haverok ezt tették velem szemben,hogy versenyeztek,hogy nekik sokkal jobb és szebb lesz. Nem értem ezt a viselkedési formát! Szerintem gyerekes dolog dicsekedni,vagy irigykedni.
2008. dec. 17. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem a megfelelő emberekkel haverkodsz. Nézd, én itt vagyok 22 évesen, nem hogy kocsim nincs, de vezetni sem tudok, mert se a szüleimnek, se nekem nem volt rá pénzem sose, hogy ki tudjam fizetni azt, amibe a jogosítvány megszerzése kerül. Saját lakásom sincs, albérletben lakom, viszont gyerekem van (1 éves), és előtte keményen dolgoztam, majd keményen tanulni is kezdtem terhesen, amit folytatni is fogok majd remélem jövőre már egyetemen.

Az én haverjaim és barátaim közül senki nem dicsekszik. Pedig nagyon nem vagyunk egyformák. A társaságból én vagyok a második, akinek gyereke lett. Autója senkinek nincs, csak az egyik lánynak van jogsija, és a szülei autóját használja NÉHA. Mondjuk nálunk még ő számít gazdagnak, mert ő az egyetlen, aki nem fizet lakbért, de nem a szüleivel él, mert amikor a szülei vettek egy házat maguknak a város szélén, jó környéken, akkor a lány meg nem akart velük menni, mert neki onnan messze lenne a jogi egyetem, ezért a szülei "neki adták" a lakást. De nem tudom, nálunk soha senki nem dicsekszik semmivel, amije van, a másiknak meg nincs. Mert mindenki mást tart fontosnak. Egyik barátnőm sport-őrült, ő mindig lelkendezik, hogy már a sokadik kondi gépét veszi, mert össze tudta rá spórolni a pénzt, a másik meg akkor boldog, ha felvarrathat mégegy tetkót, a harmadik akkor, ha utazhat, én akkor, ha jól öltözködhetek és eljutok fodrászhoz, illetve én nagyon szeretnék saját lakást, ők kevésbé, jól érzik magukat ott, ahol vannak. Szóval nálunk nincs dicsekvés, lehet, hogy azért, mert én nem is irígykednék akkor ha valaki azzal hencegne, hogy milyen kocsija van, vagy ilyesmi, mert full nem érdekel. Mint ahogy nem irígykedem arra a barátnőmre, aki kondi gépeket vesz, vagy aki utazik, vagy aki tetováltat, mert nekem más a fontos. Ha sok pénzem lenne, ezekre is költenék, mert ezek is jó dolgok, de nálam nem első rangú.

2008. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

mert kell nekik a visszajelzes, visszaigazolas.

tobbynire a magukban bizonytalanok dicsekednek, vagy akiknek nagyon szamit a kulsoseg..

en sosem tudtam lereagalni, sosem voltam gazdag, sot, szegenyek voltunk, en az atlagnak is nagyon orulok, es boldogga tesz, hiaba "sajnalnak le". szerintem nem az kell a boldogsaghoz.

2008. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül nem vidéken laksz,vagy községben,vagy faluban?

Ilyen településeken bevett szokás,akárkivel is állsz szóba,csak dicsekvést fogsz hallgatni.

Mifelénk is divat,hogy túl akarnak tenni a másikon.

A nagynénémék úgy építették a házukat,hogy rátettek még két sort a tetejére,hogy az legyen a faluban a legmagasabb ház.Nagy hülyeség,semmi értelme nem volt,csak az,hogy dicsekedhessenek vele.

Az oviban az anyukák túlöltöztetik a gyerekeket,öltönybe kosztümbe,aztán azt is elmondják,hogy ez az öltözet milyen DRÁGA volt.

Ész nélkül cserélgetik az autókat,telefonokat,számítógépet,hogy ők is elmondhassák,hogy milyen DRÁGA volt.

5 éves gyerekek mobiltelóval járnak/újjal/nehogy már csak a mi gyerekünknek ne legyen!

Az oviba tombolaajándékot kell vinni,ezzel segítjük az ovit.Van egy törtető csoport,aki más szülőnek nem is szól erről,nehogy véletlen valaki drágább,vagy nagyobb ajándékot vigyen mint ők!Aztán meg pesze mindenkinek dicsekednek,hogy ők vitték a laptopot,pedig milyen DRÁGA volt.

Még számtalan példát letudnék neked írni,de csak felhúznám magam.

Hogy mi értelme van ennek a dicsekvésnek én sem tudom.

De én mindíg azt mondom,hogy a legrosszabb emberi tulajdonság,ha a butaság törtetéssel párosul.

Na ezek az emberek pont ilyenek.

2008. dec. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az előttem válaszolónak. De igen Pest megyében lakom egy Pest melletti kisebb településen. Van igazság abban amit írtál. De ez nem mérvadó,hogy ez a viselkedés inkább falusi vagy községi helyeken bukan elő. Rengeteget járok Pesten,hát ott meg a beképzeltség,kötöszködés,balhé a nagy úr.
2008. dec. 17. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A társadalmi státusz nem egyformán fontos az egyes embereknek. Tudomásul kell azonban venni, hogy Magyarországon a lakosság jelentős része, talán többsége számára a státusz a legfontosabb érték, ezt minden más fölé helyezik. A magyar lakosság az egyik leganyagiasabb a világon a nemzetközi értékrendfelmérések szerint.


Az az ember, aki számára a társadalmi státusz a legfontosabb, az úgy érzi, hogy a boldogság nem más, mint a gazdagság és hatalom fitogtatása és mások "vesztes" voltának hangoztatása. Ha a státuszorientáltság butasággal is párosul, akkor úgy gondolják, hogy akiknek eltérő az értékrendjük, azok igazából "frusztrált vesztesek", akik savanyú a szőlő alapon kompenzálják vesztes voltukat azáltal, hogy azt hazudják, nekik nem a státusz a legfontosabb az életben. Ez azért van így, mert a buta ember úgy szokta gondolni, hogy mindenki olyan, mint ő, és ha mégsem, akkor az betegség vagy bűn.


Ha ez a gondolkodásmód elterjedt, az rossz azért, mert az ilyen emberek végtelenül unalmasak, jó viszont azért, mert az ilyen emberek sokat hajlandók gürcölni, és akkor dübörög a gazdaság, valamint sokat fogyasztanak, és az is pörgeti a gazdaságot. Egy iparosodásra, fejlődésre törekvő országnak ezek az emberek hasznosak.


Szerintem türelmesnek kell lenni. Mindenki szabadon megválaszthatja az értékrendjét és a céljait. Gyűjts olyan baráti kört, amely számára nemcsak a pénz vagy a rang létezik. Vannak ilyenek, szerintem minden harmadik-negyedik ember minimum.

2008. dec. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!