Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nietzsche-n kívűl kik voltak...

Nietzsche-n kívűl kik voltak még a nihilista filozófusok?

Figyelt kérdés
Schopenhauer és Kierkegaard például azok voltak?

2022. febr. 5. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Pl. én.
2022. febr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
En is en is.
2022. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor kiegészítem azzal, hogy a közismertek közül.
2022. febr. 6. 00:21
 4/6 anonim válasza:
76%
Nietzsche nem volt nihilista
2022. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"A nihilizmust leggyakrabban Friedrich Nietzsche nevével hozzák összefüggésbe, aki Európa „első tökéletes nihilistájának” vallotta magát. Szerinte az európai kultúra nihilistává vált, egyrészt azért, mert tagadja a fennálló értékeit, másrészről elveti az új értékek teremtésének feladatát. Minden „érték” csak egy konstrukció, ami önmagában semmi (nihil), léte csak az érték tételezőjének hatalmának függvénye. Úgy vélte, az Istenbe és az erkölcsi rendbe vetett hit többé nem tartható fönn, nincs szerkezet vagy cél e világon, csak amit mi adunk meg. A nihilizmus mint cél több aspektusban nyilvánulhat meg a közéletben"


Wikipédia

2022. febr. 22. 21:40
 6/6 anonim válasza:
100%
Nietzsche nihilizmusa más volt, mélyen megvetette a pesszimistákat (bár eleinte kedvelte Schopenhauert). Nem hitt az objektív morálban, viszont "hitt" az élet értelmében, de az nem egyezett a krisztusi narratívával. Nietzsche értékeket teremtett (pontosabban átértékelte az értékeket) ezzel megadott egy célt (a hatalom akarása, hatalmasnak lenni). Ezek alapján én nem nevezném nihilistának, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy mára a nihilista fogalom elfajzottá vált.
2022. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!