Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy nem lesz nihilista mindenki?

Hogy nem lesz nihilista mindenki?

Figyelt kérdés

Tudom hogy hülye kérdés. Nem értem, hogy miért nem lesz mindenki az. Egyszerűen ha objektíven belegondolsz bármibe, ide fogsz kilyukadni.Ez a legvonzóbb életfelfogás. És ha egyszer rájössz, többet sosem tudsz kilábalni belőle.

16/f



2021. okt. 1. 17:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

"Hogy nem lesz nihilista mindenki?" Mert vannak a nihilizmusnak ellentmondó tapasztalataink. Illetve ott a valóság is, ami szemben áll a nihilizmussal.


"Tudom hogy hülye kérdés." Ebben határozottan egyetértünk!


"Nem értem, hogy miért nem lesz mindenki az." Ez nem csoda, hiszen csak 16 éves vagy, kevés az élettapasztalatod, és nem ismered más emberek gondolkodásmódját.


"Egyszerűen ha objektíven belegondolsz bármibe, ide fogsz kilyukadni." Amit te objektivitásnak nevezel, az esetleges tapsztalatokat és sok feltételezést, köztük hibás következtetést takar.


"Ez a legvonzóbb életfelfogás." Dehogy. A legkényelmesebb. De nem baj, hogy csak erre vagy képes most, nyugi.


"És ha egyszer rájössz, többet sosem tudsz kilábalni belőle." Jó hírem van! A nihilizmus életkori sajátosság, el fog múlni. Ha nem lábalsz ki belőle 18-19 éves korodra, akkor keress fel szakembert.


Szép napot!

2021. okt. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb ember semmi értelmet vagy vonzalmat nem talál benne.
2021. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Rengeteg élethazugság közül lehet választani, amik több-kevesebb sikerrel elvonják a gondolataidat a nihilizmusról. Minél ostobább vagy annál szélesebb ez a skála.
2021. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem a legkényelmesebb. Inkább a leggyötrőbb. Ha már nincs remény, akkor tényleg kényelmes. Viszont ha nem a reménytelenség tett azzá, és teljes, normális életet élsz, cselekszel és tudod hogy értelmetlenül csináltad, az a legnyomasztóbb.
2021. okt. 1. 18:52
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Aki nem ad értelmet az életének, és ezt ún. "objektív tényekre" fogja, az lesz nihilista.
2021. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
És mi van, ha tudod hogy az életed nem ér semmit és ezért értelmetlen neki értelmet adni?
2021. okt. 1. 18:59
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

"És mi van, ha tudod hogy az életed nem ér semmit és ezért értelmetlen neki értelmet adni?"

Ez paradoxon. Ha adnál neki értelmet, kapásból nem lenne igaz, hogy nem ér semmit.

2021. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha az életed semmit se ér NEKED, akkor ezen ki tud változtatni?


a, én

b, a húsvéti nyuszi

c, te magad

Válaszodat indokold.

2021. okt. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az életem azért nem ér semmit, mert pótolható vagyok. Szerintem senki élete sem ér semmit.
2021. okt. 1. 19:06
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

"Az életem azért nem ér semmit, mert pótolható vagyok."

Hát tegyél róla, hogy legyen, ahol pótolhatatlan vagy!

2021. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!