Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy nem lesz nihilista mindenki?

Hogy nem lesz nihilista mindenki?

Figyelt kérdés

Tudom hogy hülye kérdés. Nem értem, hogy miért nem lesz mindenki az. Egyszerűen ha objektíven belegondolsz bármibe, ide fogsz kilyukadni.Ez a legvonzóbb életfelfogás. És ha egyszer rájössz, többet sosem tudsz kilábalni belőle.

16/f



2021. okt. 1. 17:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%

"Az életem azért nem ér semmit, mert pótolható vagyok." Ó, saját magad számára is pótolható vagy? Bármikor respawnolod magad?


"Szerintem senki élete sem ér semmit." Szerintem meg a saját nevedben beszélj. Mert te nem érted, mi az életed értelme, azért még másnak lehet, hogy van.

2021. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
De ha abból indulunk ki, hogy a létezés értelmetlen, nem adhatunk értelmet az életünknek, mert az a létezés halmazán belül esik. Ha a létnek lenne értelme, ebből kiindulva levezethetnénk az élet értelmét. De fordítva nem megy
2021. okt. 1. 19:17
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

"De ha abból indulunk ki, hogy a létezés értelmetlen, nem adhatunk értelmet az életünknek, mert az a létezés halmazán belül esik." Abból indulsz ki, kedves Kérdező, amiből akarsz. Mindazonáltal javaslom, hogy a valóságból indulj ki -meglepő felfedezésket tehetsz!


"Ha a létnek lenne értelme, ebből kiindulva levezethetnénk az élet értelmét." Hogy te nem találod/látod/képtelen vagy megalkotni a saját életed értelmét, arról nem a lét tehet. Tessék többet törpölni a kérdésen.


"De fordítva nem megy." Repetitítv loopban vagy, tudod-e?

2021. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"De ha abból indulunk ki, hogy a létezés értelmetlen"

De miért indulnánk ki ebből?

2021. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Ugyan, skacok, fordítva van az ügy.


Az az életed értelme, amivel az időd töltöd. Ha sokat gyakizol, akkor az, ha embereket gyógyítasz, akkor az, ha depis vagy, akkor az. Ha szeretsz embereket félreismerni (mint pl. 18:51-es) akkor az, a művésznek a képfestés, van, akinek a családja stb. Ilyen egyszerű.


Az életek értelmei nem egyformák, mint ahogy az emberek sem azok.

2021. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom mindenki(föleg a kérdezö) figyelmébe:

Optimistic Nihilism: https://www.youtube.com/watch?v=MBRqu0YOH14

2021. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Kedves edgy 16 éves kisfiú! Művelődj!
2021. okt. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy ha belegondolunk-amit sokan nem szeretnek csinálni-semmit nem tudunk a világ keletkezéséről se a fajunk jövőjéről. A vallások biztosítanak egy mesevilágot, a tudomány még gyerekcipőben. Nincs egy egységes cél az emberi lét előtt a mai felfogás szerint. A földet ki fogjuk használni amíg tudjuk, utána mi lesz?

Egységes tudás kellene, egy új globális paradigma a kapitalista hataloméhség és a vallási,nacionalista fanatizmus helyett.

2021. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Objektív szempontból valóban semminek sincs értelme, de attól még te eldöntheted, hogy szubjektív értelmet adsz a saját létezésednek.
2021. okt. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Jaj de kezdő vagy, drága barátom!

:)))

Még csak hallásból sem ismered az objektívet.

2021. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!