Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt sok szülő,...

Miért hiszi azt sok szülő, hogy ha furcsa, külföldi, idétlen nevet adnak a gyereküknek, attól különleges lesz?

Figyelt kérdés
Mert marhára nem ettől fog eldőlni, egy Kovács Péter lehet, hogy megváltja a világot, ellenben egy Bogyiszlói Pálma Iringó, vagy egy Derecskei Dárius Mohamed lehet, hogy 40 évesen csövesként végzi 8 általánossal.
2010. szept. 9. 19:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19:29-es, oké még 13 vagy, semmi gáz, de te szeretnéd mindenkinek, a nevedet állandóan betűzni? Jó dolog az, amikor 3x kell elmondani a nevedet és akkor is rosszul írják le? Sztem gáz. előző voltam.
2010. szept. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
En sem ertem, hogy miert hiszik azt egyesek, hogyha a gyerekuk neve ritka, attol kulonleges lesz. Nem attol lesz egy ember kiemelkedoen jo, kulonleges, hogy olyan neve van, mint senki masnak a kozelben, hanem ezt maga fogja kivivni a munkaja, szemelyisege altal. Gondoljanak bele az ilyen szulok, hogyha adott egy listanyi orvos, ugyved vagy akarki mas peldaul, igenis a nevet is figyelembe fogja venni az adott ember, hisz ez az egyetlen dolog, amit lat es ha valakinek olyan ertelmesek voltak a szulei, hogy valami szojatek lett a neve, mint a Masztur Balint meg hasonlok, az az egesz eletere elassa a gyereke jovojet. Kisebbsegi komplexust es frusztraciot okoznak az ilyenek a sajat gyerekukben. Ha pedig a nev olyan, mint a Rikardo, Herkules vagy Dzsunior, akaratlanul is a kisebbsegre fognak asszocialni az emberek es hiaba, hogy a nev nem hatarozza meg az intelligenciat, az emberek szemeben az ilyen nevu emberek akaratlanul rosszabb elso benyomast keltenek, amit utana nagyon nehez megvaltoztatni. Persze a szulonek konnyu dicsekedni a "kulonleges" nevu gyerekevel...nem neki kell azt a nevet viselni egy eleten at.
2010. szept. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem feltétlenül azért akarnak különleges nevet adni a gyerekeknek, mert azt gondolják, hogy attól különlegesebb személy lesz.

Saját példámból mondom: fiatalabb koromban volt egy listám, tele olyan nevekkel, hogy Akhilleusz, Pénelopé, Elena, Elizabet, Edmund - de nem azért terveztem ezeket adni a gyermekeimnek, mert úgy véltem, sokkal jobbak lesznek, mint mások, hanem mert ezek tetszettek olvasmányaim után. mindegyikhez kötöttem valami számomra kedves asszociációt, amiért szerettem az aktuális nevet.

Mára persze megváltozott a lista, a nevek szeretete megmaradt, csak én döntöttem úgy, hogy azért Elizabetnek mégsem fogom nevezni a lányom, hiszen Magyarországon vagyunk, és van számos szép magyarabb név is. Egyszerűen ma már úgy vélem, hogy rosszul mutat, ha egy teljesen más kultúra neveit akarjuk a gyerekekre passzírozni.

Talán csak én vagyok így ezzel, de a lényege, hogy nem tetszelgésből szántam különleges neveket a gyermekeimnek.

2010. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
09:45: epp te vagy a peldaja annak, hogy ami gyerekfejjel tetszett, arrol felnottkent rajottel, hogy nem kellene adni, de aki felnottkent sem jon erre ra, az valoszinuleg nagyzolni akar. Az egy dolog, hogy tetszik egy nev, de hogy a gyerekednek bejegyezteted, az mar mas.
2010. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%
Kedves 13 éves lány ! Ugye tudod, hogyha itthon fogsz élni és nincs külfölni párod, akkor nem adhatod eredeti írás szerint a neveket ? NAgyon szép lehet mondjuk a Kovács Selbi és Kovács Gyúk.
2010. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
40%

00:27 nekem pl magyar nevem van (Ria) a Mária névből lett. Mégis írták már így: Rya xD fura de néha azt írják hogy Rita,Réka stb. de már megszokott. Amúgy igaz amit írtál de a Selbit meg lehet érteni :D.Előttem lévő Tényleg hülyén néz ki de a Selbit megtartom az nagyon tetszik fiúnak meg nem tom Márk?xD de mondjuk korai még ezen gondolkozni :D

A 13 éves lány :D:D:D

2010. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
40%
hát az én gyerekeimnek különleges neve lesz, és nagyon szép is, ha egyszer lesz, de ehhez nem kell külfödinek lennie, vagy legalábbis ne legyen gáz, és legyen névnapja! Ha fiú , akkor Levente vagy Leon, esetleg mind2, ha lány, akkor Eliza. Ezek is külföldiek igazából a leventét kivéve, mégis megtalálhatóak a magyar névnapnaptárba, és nem hangzanak gázosan.
2012. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!