Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az a tolerancia? Mit...

Mi az a tolerancia? Mit értetek ez alatt a szó alatt? Mit jelent számotokra?

Figyelt kérdés
Egy beadandót kell írnom, és szeretném több szempontból megközelíteni :) Úgy gondolom, mindenki számára mást jelent.
2008. dec. 14. 12:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
nem annyira "mindenkinek más", nagyon egyszerűen a toleranciát egyenes arányba hozták az intelligencia meglétének mértékével, és ezt én is meggyőződésből megerősítem, még azt tedd hozzá, hogy ez a magyarokban valamiért a béka se..e alatt sincs (és ez is tudományos tény, én nem egy szociálpszichológiai előadást hallottam arról, hogy nagyon egyszerűen fogalmazva a kérdéskört, "a magyarok miért ennyire bunkók", és erre hoztak egy vagon speckó magyar indokot)
2010. dec. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A liberálisok szerint, hogy elfogadsz mindenkit (zsidót, meleget, szado-mazos csávót), de elhatárolódsz a nemzeti érzelmű emberektől.

Szerintem a tolerancia nem feltétlenül szerencsés dolog. Mert pl. hogy legyek toleráns a cigányokkal szemben, ha azok kirabolnak az utcán.

A bűnösökkel szemben pont hogy nem szabad toleranciát alkalmazni.

2010. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólónak igaza van abban, hogy a cigányokkal szemben hogy legyünk toleránsak, mikor kirabolnak az utcán.


Szerintem az ilyen dolgokat, ami a mi jogainkat sérti, azokat nem szabad tolerálni, de azokat, ami csak pusztán nem tetszik nekünk, azokat igen.


Mondok egy velem történt példát:

Engem irritálnak azok a rockeres típusú férfiak, akiknek hosszú a hajuk, esetleg szakálluk van, feketébe járnak nagy bakanccsal. Iszonyatosan idegesít a megjelenésük. Van egy ilyen külsejű ismerősöm a falumban, akivel csak köszönőviszonyban voltam mindig. Egyszer a buszon mellém ült, és nagyon jól elbeszélgettünk, és rá kellett jönnöm, hogy egy nagyon értékes és jófej ember.


Tehát az, hogy engem irritál ez a kinézet, az az én egyéni véleményem, ennek nem adok hangot, és nem mutatom ki az illető felé, mert emberileg ugyanolyan értékes mint én vagy bárki más.

Szerintem ez a tolerancia, hogy tolerálom az ő külsejét, mivel ezzel nekem nem árt, így nem ítélhetem el, hanem tolerálom azt az egyébként számomra nem tetsző dolgot.


Ugyanígy van ez pl. a melegekkel is. Mi közöm énnekem ahhoz, hogy valaki a magánéletében, a 4 fal között mit csinál, attól még lehet jó szakember, lehet rendes ember, a magánéletéhez semmi közöm, nekem nem árt vele. Persze nem a felvonulásokról meg a Mónika-show-król beszélek.

2010. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!