Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az a tolerancia? Mit...

Mi az a tolerancia? Mit értetek ez alatt a szó alatt? Mit jelent számotokra?

Figyelt kérdés
Egy beadandót kell írnom, és szeretném több szempontból megközelíteni :) Úgy gondolom, mindenki számára mást jelent.
2008. dec. 14. 12:25
1 2
 1/13 anonim válasza:
78%
Nekem azt jelenti, hogy képes vagy alkalmazkodni az adott helyzethez, és eltűrni olyan dolgokat, amelyek valójában rettenetesen zavarnak vagy idegesítenek.
2008. dec. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy írtál :)
2008. dec. 14. 12:54
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem csupan annyit jelent, hogy elfogadom embertarsaim minden egyes hibaival egyut.
2008. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Na igen, milyen tolerancia. Lehet egyrészt tényleg környezeti viszonyokkal, körülményekkel szembeni tűrőképesség, de ugyanígy mások elfogadása is, ahogy fentebb írták is mindkét verziót.


Mindenesetre számomra alapjáraton, ha hallom ezt a szót, az utóbbi jelentése ugrik be, vagyis mások elfogadása a maguk egyéni dolgaikkal együtt - akkor is, ha azok esetleg lehetnek kellemetlenek időnként, de mégsem kimondottan károsak - vagy ha mégis, akkor azért lehet javítani rajtuk.

2008. dec. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tolerancia elfogadni a masikat. Olyannak, amilyen. Lehet, hogy szamomra furcsa, de elfogadom.
2008. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A tolerancia számomra annyit tesz, hogy elfogadom és tiszteletben tartom mások álláspontját és véleményét, még ha nekem homlokegyenest is eltér a saját, szubkjektív véléményem tőlük.
2008. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én úgy fogalmazom meg a toleranciát, hogy elfogadom mások nézeteit, életmódját, viselkedését, felfogását, akkor is, ha az különbözik az enyémtől, de csak addig a határig, amíg ez engem, vagy mást nem veszélyeztet. Például tolerálom, hogy valaki szereti a pálinkát még ha én nem is, de azt nem, ha részegen meg akar verni mert erősre itta magát. De ez így van sok minden mással is.
2008. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A tolerancia számomra annyit jelent,hogy bizonyos dolgokat (nem mindent!) elfogadok a másik emberben,amivel - fogalmazzunk úgy - nem értek egyet,de elfogadom vele kapcs.,mert pl. nem tud rajta változtatni,de számos más oka lehet.Szóval "tolerálom"= elnézem.
2008. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát :) Jól sikerült a beadandóm, és a tanárnak ez a rész különösen tetszett :)
2009. jan. 8. 22:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Elfogadás. Például elviselem nyűgös lakótársamat, aki miatt nem hallgathatok zenét, és nem hívhatok fel barátokat, mert ő tanul szeptember 1-je óta egyfolytában, de cserébe fogadja el ő is azt, hogy nekem több cuccom van, és ezért több helyet igénylek - több könyv meg papír.


De például az is tolerancia, hogy nem lököd le a lépcsőn az előtted botorkáló sántító embert, csak azért, mert te sietsz. És ha kérdőívezel + csoki osztasz hozzá, akkor szellemi fogyatékosokhoz is odamész, bármennyire nem kedveled őket.

2010. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!