Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem taplóság?

Ez csak szerintem taplóság?

Figyelt kérdés

Apukámnak van egy hobbi autója, 22 éve nála van, kevesen ismerik nála jobban a típust. (és ő e mellett autószerelőként dolgozik)

Ő nem "tud" facebookozni, de én miatta benne vagyok a típust facebook csoportjában, gyakran mutatom neki a bejegyzéseket, képeket.

Van egy viszonylag népszerű figura, nagyon szép autója is van.

Folyamatosan visszatérő problémája van az autójával, amit apukám tudna orvosolni.

Mikor harmadjára olvastam fel neki idén, hogy ez már megint ezzel szenved, akkor mondta apukám, hogy írjam meg neki, hogyha elhozza ide a kocsit ő ingyen megcsinálja (giga sz*pás munka) csak az alkatrészt hozza, vagy fizesse (30 ezer)

Azt mondta hogy legalább megnézi a kocsit, úgyis annyira szép.


Apukám szakértelmével maximum 1.5 órás munka, szóval meg is várhatja amíg elkészül (ha attól félne, hogy kikapunk egy-két ritka cuccot a kocsijából)


Na mindegy, ezt leírtam neki, elolvasta, de semmi válasz 3 napja.

Tudom, ezen kár fennakadni, de nekem tényleg az jut eszembe, hogy az én anyámat.

Majdnem ugyan annyi a munkadíja a javításnak mint az alkatrésznek, és apukám sem szokott csak úgy ingyen dolgozni...ez a pali meg már harmadjára sír a csoportban, hogy tönkrement megint az az alkatrész mert szarul rakják neki össze (apukám saját tapasztalatból tudja, hogy mit rontanak el és miért megy tönkre rövid időn belül)



2021. aug. 21. 06:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Mármint annyit reagálhatott volna, hogy köszi az ajánlatot, de nem, vagy átgondolom vagy bármi...

Ez olyan mintha élőben elmondtam volna neki, ő meg végig hallgat majd elsétál szó nélkül.

*szándékosan nem írtam hogy milyen autóról van szó.

2021. aug. 21. 06:21
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem, ez nem olyan, mintha élőben beszélnél hozzá. Ez online történik, joga van ignorálni. Ő nem tudja, hogy apádnak van szakértelme és tényleg segíteni akar. Neki valószínűleg az jön le, hogy egy sufnituninger megcsinálná neki. Erre meg aszondja, hogy inkább nem. Ő dolga.
2021. aug. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem engedd el ezt a dolgot!

Szép gesztus,amit felajánlottatok,de az emberek többségével nem lehet jót tenni.

2021. aug. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1-es


Azért nem értek egyet, mert leírtam, hogy apukám autószerelő, valamint a weblapját is elküldtem aminek a nyitóoldalán rögtön a saját autója szerepel, és szintén a nyitóoldalon szerepel, hogy mióta autószerelő, és hogy az adott típus márkájának az első magyarországi hivatalos márkaszervízében hány évet (évtizedet) dolgozott.

Plusz a műhelyről is vannak képek, úgyhogy ha sufni műhelyről van szó, akkor megnézném hogy hova jár ahol harmadjára sem tudták rendesen megcsinálni az autóját.

(teszem hozzá, nem biztos hogy ez feltétlen a szerelők hibája, hisz ismerni kell a típust hogy ezt a ritka, de annál bosszantóbb hibát megtudja valaki csinálni végérvényesen - ilyen ember pl. apukám)


Na de mindegy, nem azt írtam hogy hozd el és fater két feles közt ránéz a kocsidra.

Ő tudja, csak egy "köszönöm, nem élek a lehetőséggel" vagy bármi jól esne ha már ilyen gesztust tesznek az ember felé.


Felbosszant, de nyilván elfogom engedni, csak így a jövőben sem lesz kedve az embernek jófejnek lenni, és lehet van akinek segítség lett volna egy hasonló felajánlás.

2021. aug. 21. 10:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Ritka autó, szép autó.

Nem lehet, hogy meg akarja gondolni? És/vagy infót gyűjt apukádról?

2021. aug. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom -bár azt is megírhatná-, de mi vesztenivalója van?

Úgyis megakarja csináltatni azt a hibát, hisz megint a csoportban siránkozik hogy szar, most vagy visszaviszi ugyanoda, vagy keres megint valakit akinél fog munkadíjat fizetni, nem keveset.

És akkor TALÁN jó lesz.


Az autó pedig úgy ritka, hogy nem gyakran jön szembe, de sorozatban gyártott kocsi, mindenféle motorral, szóval olyan 1-2-3 ezer biztos van még belőle az országban, változó állapotban.

2021. aug. 21. 10:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
3 nap még szerintem határeset. Ugye nem mindenki éli az életét a facebookon, az is elképzelhető, hogy még nem olvasta, amit írtál neki.
2021. aug. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom mennyire vagy képben, de amikor a szerelő azt mondja egy autóra, hogy kb. másfél óra munka, akkor azt nem hívják "giga sz#pás"-nak.

Különben, így név és cím nélkül nyugodtan leírhatod, hogy milyen autóról, illetve milyen hibajelenségről van szó?(típus évjárat)


"ha attól félne, hogy kikapunk egy-két ritka cuccot a kocsijából"....

Ugye nem baj, ha erre inkább nem is reagálok? :(

2021. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Annyira azért képben vagyok, hogy lássam a rosszindulatú kötekedésed.

Ha már ennyire tudsz idézgetni a szövegből akkor már csak értelmezni kéne, tessék egy kis segítség: "Apukám szakértelmével maximum 1.5 órás munka"

Ennek az a fő oka, hogy van benne tapasztalata.

Meg még úgy rákérdeznék, hogy te mennyire vagy képben azzal kapcsolatban, hogy egy munka csakis az időintervallum fényében lehet szopás, nem?

Szóval ha valaki mondjuk lebontja a műszerfalat egy biszem-baszom alkatrész csere miatt, és 1 óra alatt megtudja csinálni, mert ismeri a típust, akkor az álommunka lehet csakis.

Igaz, hogy más szerelő fél napig csinálná, meg neki se akarna állni, de mivel apukám pl. 1.5 óra alatt megcsinálja akkor ne mondja már hogy szar munka volt, nem?!Meg a pénzt se kérje el érte. (mellesleg ő is tudja fél napig csinálni, azt senkinek sem kell tudnia hogy ő mennyi idő alatt oldja meg)


"Ugye nem baj, ha erre inkább nem is reagálok? :("


Ó, nem nem, dehogy baj, mert megint lehagytad az idézet felét, és kiemelted a szövegkörnyezetéből, így egészen biztos hogy csak valami ostoba kötekedés lenne a reakciód az pedig már megvolt.

Szóval tényleg nem gond :)


Mit számít az évjárat, meg a típus?

Már biztos vagyok benne, hogy te bármihez is jobban értesz, írhatok akármit az lesz a reakció hogy az nem úgy van ahogy én mondom.

Ezen kívül mi az oka ami miatt ennyire izgat?

Nem véletlen nem írtam le, ez egy szűk közösség, nem akarok nagy feneket keríteni a sztorinak, ezért is írtam névtelenül ide.

2021. aug. 21. 12:34
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Azért "merészeltem" kérdezni, mert több mint 25 éven át villamossági szerelőként dolgoztam. Szóval nagyon is ismerős az általad említett műszerfal ki-be szerelés, illetve némely szerelőknek/lakatosnak az attól való ódzkodása. Pl. amikor egy karosszériásnak a tűzfalat kell valamiért hegeszteni, de a járulékos munkáktól (műszerfal és a kábelköteg kiszerelése) lábrázást kap.

Ilyenkor csak az a megoldás, hogy mond egy nagyon magas árat.

Ettől az ügyfél -egyik esetben- visítva menekül, és így nincs vele gond.

Másik eset -ha az ügyfél elfogadja az árat- a lakatos hívja a villamosságit, aki megcsinálja helyette.

Szóval hidd el, ismerem a forgatókönyvet.

Nyugodj meg, egyáltalán nem izgat, csupán kíváncsi lettem volna, mi az a különleges autó amiben a Papa ennyire profi?

Amennyiben tényleg ekkora titok a típus, akkor vigyázz ne hogy kitudódjon.

(ettől én még nyugodtan fogok aludni) :)

2021. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!