Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tegeződés visszavonás, kelleme...

Tegeződés visszavonás, kellemetlen?

Figyelt kérdés

Boltban letegezett az eladó, hasonló korú mint én 45 körüli, talán nálam egy kicsit fiatalabb, akkor visszategeztem, de nagyon kellemetlenül érint a váratlan bratyizás vele.


Tudom ennyi idősen már nem kellene ilyen apró-cseprő szarokon rágódnom, de tényleg kellemetlenül érzem magam miatta. Am nem mindenkivel vagyok ilyen, ha szimpatikus kedves, akkor én is szívesen visszategezek másokat, annyira azért nem vagyok elásva a "korommal"...szóval ez nem a kor miatt van, hanem szeretem megadni a módját, és csak azokkal tegeződni, akik szimpatikusak,és ehhez azért kell némi kommunikáció a tegeződés előtt, hogy kiderüljön.


Vele 0, csak a köszönés, mást nem kérek-köszönöm, elköszönés. Szóval az alapvető etikett, amibe most belerondított. Szóval nem értem hirtelen miért tegezett le, de zavar.

Fogadjam el, vagy legközelebb magázzam? Nem kellemetlen visszavonni a tegeződést?

48N


2021. júl. 30. 22:29
 1/2 A kérdező kommentje:
Egyébként általában éberebb vagyok, és magam sem értem, miért tegeztem vissza, de akkor úgy tűnt miért ne, de megbántam. Hagyjam a francba igaz?
2021. júl. 30. 22:32
 2/2 anonim válasza:
Én teljes mértékben elengedném ezt a dolgot. Az élet, a lét egy sokkal bonyolultabb valami annál, hogy ilyennel törődjünk. Ráadásul mindez csak a hülye nyelvtan miatt fordulhat elő, angolban nincs különbség magázódás-tegeződés között.
2021. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!