Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha az eddig használt becenevem...

Ha az eddig használt becenevem helyett a keresztnevemen hív az jelentheti a tegezés visszavonását?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagybátyja 1 éve megengedte hogy tegezzem. Furcsa volt mert senkit sem tegezhetek a családjában. Engem mindenki Lacinak hív és egyszercsak 3 hónapja elkezdett Lászlónak hívni. Ez lehet arra utaló jel, hogy ne tegezzem mégse?

Egyszer voltam úgy, hogy a nagyapám régi munkatársával egy kórházi szobába kerültem és ő is megengedte hogy tegeződjünk, majd amikor a kórházon kívül találkoztunk újra akkor “Jó napot László, hogy van?” megszólítást vette elő és magázódott.

Szerintetek itt is erről van szó? Legutóbb magáztam már és nem mondott semmit rá.


2019. júl. 26. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Ezt nem tudhatjuk, én továbbra is tegezném, ha baja van, bökje ki egyenesen. Inkább örülj neki, hogy nem "laciz", talán azt jelenti, hogy komolyan vesz, mint a húga hapsija.
2019. júl. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

szabad megkérdezni: hogy is van, mi tegeződünk, vagy nem?

Különben olyan lesz a helyzet egy idő után, mint Karinthy Frigyes: Tegezés c. humoreszkjében.

[link]

2019. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
A Laci-László megszólítás mögött az is lehet, hogy eddig gyereknek tartott, mostantól meg felnöttnek és ezt akarja kifejezni vele.
2019. júl. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%
Tökéletesen fölösleges kombinálni. Meg kell kérdezni. Egyébként ez a fiataloknak örök probléma. A dolog pedig egyszerű. Ha egy idősebb javasolja a tegeződést, fogadd el (de vissza is utasíthatod). Ha majd másképp gondolja, azt fogja javasolni. Ha mégse, magára vessen. A szót azért találták ki, hogy kifejezzük vele gondolatainkat.
2019. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!