Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan származunk, mi magyarok?

Honnan származunk, mi magyarok?

Figyelt kérdés
Igazából rendkívül rejtélyes a magyarság eredete, mivel igazából, itt Európában, mi vagyunk az egyetlen nép, akinek leginkább "tisztán", csak Géza fejedelemig és nagyon maximum Árpádig nagyon homályosan tudják/tudjuk a történelmét. Minden más népről tudjuk, hogy a rómaiaktól, ógörögöktől, makedónoktól, sumerektől, óperzsáktól, ógermánoktól, keltáktól stb. származnak, rólunk meg csak annyit, hogy valahonnan Keletről jöttünk, aztán egy idő után letelepedtünk, se többet, se kevesebbet. Annyi biztos, hogy ide Európába Keletről jöttünk be, de igazából, részletesebben, csak az azt követő történelmet ismerjük. De mi volt előtte?? Rengeteg elmélet van róla. Annyit biztosan tudunk, hogy hosszú ideig éltünk Ázsiában, de azt már nem, hogy oda honnan jöttünk. Tudjuk hogy volt egy őshaza, aminek volt uralkodója is (legalábbis a krónikák és a feljegyzések szerint), de nem tudjuk hogy hol volt. És oda honnan jöttünk? Egy népcsoport/nemzet, rendkívül sokat vándorolt, amire elérte a végleges vagy hosszú ideig véglegesnek tűnő földjét. Sokak szerint és maguk szerint a törökök szerint is, a törökökkel vagyunk rokonok, a japánok szerint az ójapánokkal lehettünk rokonságban (ők még mindig élnek, főleg a japán nemesi leszármazottak), a későbbi fajelméletek miatt sokszor próbáltak minket a skandinávokkal, a balti nemzetekkel és a germánokkal rokonságba hozni, sok monda a hunokkal és szkítákkal/szittyákkal tart minket testvérnépnek (és sok kutatás szerint is lehet valóságalapja), más mondák, pedig annyira elrugaszkodnak, hogy a letünt lemúriai, illetve atlantiszi civilizációk rokonainak tekintenek (ez a monda igazából a honfoglaláskor röppent fel még jobban, mivel sok nyugati szerzetes vélte felfedezni, az ősmagyarokban az indiaiak, görögök, egyiptomiak és egyéb ókori nemzetek által feljegyzett jellemzőiket) és még csak néhányat említettem, a feltételezések közül. Honnan származhatunk?? Mi a valóság?? Szerintetek valaha fény fog derülni, a magyarság valódi eredetéről és történelméről, visszamenőleg vagy ez egy örök rejtély marad??

2021. márc. 16. 11:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Upgrade"-nek:

Kit érdekel?? Ki kérdezte?? Engem speciel, nem a te túlságosan is "haladó" véleményed érdekel, hanem a kérdés. Akinek pedig nincsen múltja annak nincsen jövője, ahogyan azt szokták a bölcs öregek mondani.


"hollófernyiges"-nek:

Julianus barát Ázsiában, pontosabban Közép-Ázsiában talált magyarokat, (tehát a mai Mongólia, Kazahsztán, eléggé széles gyűrűje) és elvileg ők csak ott maradtak, tehát közel sem az őshaza, pláne nem az a terület, ahonnan a magyarok, az őshazába vándoroltak.

Amúgy én mindig is badarságnak tartottam a fajelméleteket, meg soha nem igazán hittem a nagyon ősi mítoszoknak, de ez azért engem nagyon megfogott: egy maori zélandiai, mítosz:

Jött ő, a nép, kit mi már hunoknak ismerünk, mellettük, egy nagyon erős és harcias, ám annál tágabb tudáskörrel rendelkező nép, ők ketten, azok, kik túlélő annak a démoni átoknak, ami Keleten történt. (Tehát a mai Új-Zélandtól Keletre).

Ez a démoni sziget megjelent egy másik mítoszban is, miszerint egy démon, égő lángcsillagot dobott, a szigetre, amely felperzselte a szigetet és aláhullott az óceán mélységébe. Természetesen ez butaság, mivel ez nyilvánvalóan nem így történt, de az akkor még "primitívebb" ember így látta. De ez csak krónika.


Sok tudomány a törökökkel, a japánokkal és a finnugor népekkel rokonságra hozni minket, de ezek nem annyira irreálisak, mint más feltételezések.


Van valami igazoltan valóságos történet?


Az őshaza hol volt a tudomány szerint?

2021. márc. 16. 19:48
 12/20 hollófernyiges ***** válasza:
75%

"Sok tudomány a törökökkel, a japánokkal és a finnugor népekkel rokonságra hozni minket"


_Tudomány_ csak a finnugorokkal rokonít minket. A többi, hogyismondjam, szépirodalom. Julianus pedig a volgai bolgároktól kétnapi járóföldre találta meg a magyarokat, úgyhogy biztos, hogy nem ment Közép-Ázsiába.

2021. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A naplójában írta, hogy a Kaukázusig eljutott és továbbment Ázsiába.


A finnugorokkal, sem az objektív természettudományok, hanem a társadalomtudományok. A törökökkel is hasonló és a japánokkal is. Amint imént említettem, ez az Atlantisz/Mú elmélet mondákon alapszik. A hun-szkíta rokonság eléggé valósághűnek tűnik. A germán-skandináv-balti rokonság pedig, szintén elképzelhető.

2021. márc. 16. 20:30
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha elég sokáig visszamegyünk időben akkor állítólag minden ember Afrikából származik. Ha meg nem akarsz addig visszamenni, akkor sok helyről mert keverednek a népek.
2021. márc. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Jó... Ha bennem például van nyugat-európai vér, az nem azt jelenti, hogy a magyarok, Nyugat-Európából származnak, minden nemzetnek vannak speciális DNS-ei, amik könnyen felismerhetőek, sőt elég pontos teszttel, még a környékeket is meg lehet határozni, hogy honnan származol. Egyébként csak bizonyos ősemberi fajok származnak Afrikából, más fajok máshonnan és ezek a fajok is keveredtek, az evolúciós elmélet szerint. Amúgy, ha néhány barbár törzs az ókor végén és a középkor elején egy ősember szintjén volt, a rómaiak, meg nagyon fejlettek voltak (mondjuk ami azt illeti, Közép-Afrikában, még most is, egyes törzsek vagy India mellett az Északi-Szentinel-szigeten), akkor simán lehetséges az is, hogy az őskorban (természetesen nem a legelején), éltek hasonlóképpen fejlett civilizációk, ám azok természeti katasztrófáktól vagy csak az ember természete miatt (háborúk stb.) letűntek és a sok idő miatt nehéz lenne visszavezetni. Például Kelet-Ázsia legvégén, sőt az már bőven Óceánia, találtak, egy a víz által majdnem teljesen befedett romvárost, amiben piramisok, házak, ősi paloták, templomok és házak feküdtek, úgy hogy az egész, eléggé nagy. Körülötte a Csendes-óceánban még jó pár egész jó állapotú piramist találtak. A tudósok és a régészek, mind mái napig nem jöttek rá az eredetére, csak arra, hogy felbecsülhetően, Kr.e. körübelül 10-12 ezerben létezhetett. Egyiptomban a szfinx is sokkal idősebb, mint egyáltalán az egyiptomi kultúra.
2021. márc. 17. 10:24
 16/20 anonim ***** válasza:

"Egyiptomban a szfinx is sokkal idősebb, mint egyáltalán az egyiptomi kultúra."


Ezt a hülyeséget honnan szedted?


A többi amit írtál is eléggé homályos.

2021. márc. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 hollófernyiges ***** válasza:

"a Kaukázusig eljutott és továbbment Ázsiába"


Tudnál erről részleteket, neadjisten idézetet? Mert én úgy tudom hogy a Volgánál jelentősen keletebbre nem jutott.


[link]

2021. márc. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Eszerint a Szfinx már több, mint tizenkétezeréves, vagyis nagyjából kétszer olyan idős, mint az egyiptomi civilizáció. Ezt azzal bizonyítják, hogy a Szfinx felszínén olyan eróziós nyomokat találtak, amelyeket erős és gyakori esőzés okoz. Márpedig ilyen legutóbb tizenkétezer éve volt Egyiptomban. Ezen elmélet hívei az előző elméletet azzal is cáfolják, hogy több forrás van arról, hogy Hafré csupán kiásatta a homokba süllyedt Szfinxet, mint arról, hogy ő építtette. Az elmélet híveinek egy része azt vallja, hogy a Szfinxet az atlantisziak építették, és ehhez szervesen kapcsolódik az Atlantisz-legenda valósságának kérdése is."


A szfinx feje, egyáltalán nem egy egyiptomi arc, a szimbólum, pedig nem az egyiptomi kultúrában jelent meg először, szóval egyáltalán nem kizárt.

Egyébként a Húsvét-szigeteken elhelyezkedő szobrok, sem éppen modernek, sőt és igen meglepő, hogy több az óceán mélyében van, ugyanúgy a 3/4-edéig beásva, mint a szárazföldön földön lévők. A romvárosok közül jó példa lehet Nan Madol, Mikronéziában, illetve Fidzsi mellett egy más, bár kisebb szentélyekből és kisebb házakból álló teljesen víz alatt lévő romváros. Vagy ha csak egyszerűen megnézzünk Amerikában az ősi indián városok/birodalmak területeit, kétségtelenül összehasonlíthatatlan, sok MA élő nemzetével (például sok afrikai törzsével). Kétségtelen, hogy az ember közösségi, ezért közösségekbe tömörül (családok, nemzetek, népek stb.), ezért bizonyos mértékig izolálódik is, ebből következően, nem halad/marad vissza egyenletesen, jó példa erre a mai világból is, szentinelézek/busmanok-európaiak/ázsiaiak/amerikaiak/stb. kontraszt.


Julianusnak, pedig nem egy útja volt, egyébként ő maga sem tudta pontosan, hogy hol találta ezeket az embereket, részben ezért nem találta őket másodszorra, másrészt a nép vándorlása, harmadrészt pedig a tartár seregek miatt.

2021. márc. 17. 16:57
 19/20 hollófernyiges ***** válasza:
Oké, azt hiszem ez az a pillanat, amikor a topikot át kellene tenni az Ezotériába.
2021. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ezek nemzetelméletek/fajelméletek, aminek nem túl sok köze van az ezotériához. Én nem vagyok egyiknek sem a híve, de van köze az eredettörténethez.
2021. márc. 17. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!