Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha valami...

Miért van az, hogy ha valami rossz arra még rá tudunk licitálni, hogy nekem még rosszabb?

Figyelt kérdés

Már megfigyeltem: nyugdíjasok az sztk-ban azon versenyeznek ki szed több gyógyszer, és kinek van nagyobb fájdalma.

Családosok azon licitálják túl egymást, hogy kinek van kevesebb bére kinek nehezebb a megélhetés.

Miért nem képes a magyar végre felfogni,hogy ez nem vezet sehová?


2008. dec. 4. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez így megy M.országon, és ez tényleg szörnyű!

Két ember leáll beszélgetni, második mondatban már egymás panaszáradatát űberelik felül!

2008. dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek ez a "hobbija". Istenem, legyen tőle boldogabb.

Csak az is szánalmas, ha valaki tényleg a normál átlag életére kezd el panaszkodni, amikor nála sokkal rosszabb körülmények között élők is vannak, az ilyeneket néha nem árt felrázni, hogy "hé, ember, ébredj, nem élsz te olyan rosszul, a rosszabbul élők nem panaszkodnak annyit..."

Pl. bírom, akik annyira imádják mondogatni, hogy "megint a munkanélkülieknek lett jobb, mert a segély..." - hát élne csak úgy, visszasírná a stabil, hosszú távú (talán nem milliós keresetet biztosító, de legalább normál bérű) munkahelyét.

2008. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De az is igaz, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, és azzal kell megbírkóznia.


ennek oka éppúgy lehet a pénztelenség, mint a "jólét"

2008. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért tényleg nem kell mindenből tragédiát csinálni. Pl. ismerek olyat, aki mindennel orvoshoz rohangál, és ha csak megemlítem neki, hogy hát egy kicsit meg vagyok fázva, már egyből "jaj, te szegény, jaj, micsoda katasztrófa, menj gyorsan orvoshoz..." én meg mosolyogva válaszolok neki, hogy "nem kell orvos, pár nap alatt rendbejövök, meglásd..." - és tényleg pár nap alatt rendbejövök, most is orvos nélkül, holnap már énekelni fogok, ez tuti :-) Szóval egyesek ezt túlzásba viszik. :-)
2008. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez az önsajnálat egyre gyakoribb. Nem a problémáikból keresik a kiutat, hanem inkább egymásnak panaszkodnak a betegségeikről, anyagi helyzetükről. Azt várják a másiktól, hogy mikor mondja ki: Ó te szegény de sajnállak, tényleg rosszabb a helyzeted mint az enyém.

Csak ezt a mondatot sosem hallják a másiktól, ugyanis neki mindig nagyobb a gondja...

2008. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!