Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan működik Románia közigaz...

Hogyan működik Románia közigazgatási rendszere?

Figyelt kérdés

Legfőképp a községekkel kapcsolatos imformációk érdekelnek. Ha jól tudom van egy községközponttal bíró falu, amelyekhez beosztott falvak tartoznak. Ezek a beosztott falvak mennyire önnállóak? (Ottjártamkor láttam, hogy minden beosztott falu pl külön iranyítószámmal és helységnévtáblával rendelkezik,ergó arra jutottam hogy nem egy-egy településrészről beszélünk) Van hasonló jellegű hazánkban? Hol tudok esetleg utána olvasni bőven?

Köszönöm



2021. jan. 27. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Magyarországon ezeket szerintem a járási beosztásnak lehet talán a legjobban megfeleltetni, csak ott ennek nagyobb szerepe, autonómiája van, úgy ahogy a megyéknek is.

2021. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. márc. 3. 14:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként most néztem, és Szlovéniának is hasonló. Ott viszont nincsenek a községek felett álló közigazgatási egységek. A községek (nálunk kb. a járás) felelnek meg a megyének. (csak ott 212 van). Efölött csak az EU miatt kialakítandó régiók vannak, de az helyileg, ahogy nálunk sem, nem elfogadott közigazgatási egység. Romániának is hasonló ez a községi rendszere, csak ott kiegészül, egy a mienkhez hasonló megyerendszerrel is, aminek valamivel nagyobb az önállósága, részlegesen saját törvénykezése van. Nálunk a megyék ilyen szerepet (már) nem töltenek be. Romániával kapcsolatban nem találtam bővebb infót, de Szlovéniában az ilyen járások kialakításának a feltétele az összesen legalább 5000 fő állandó lakos.
2021. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hűha, nem is gondoltam volna! Köszi az érdekes infót! :)
2021. ápr. 8. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!