Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy ilyen emberről?

Mit gondoltok egy ilyen emberről?

Figyelt kérdés
Az egyik legjobb barátomról van szó. Nagyon bírtam őt, már több, mint 3 éve ismerem, szinte lelkitársak lettünk, vannak dolgok, amiket csak ő tud rólam. DE!: az utóbbi időben nagyon-nagyon zavaró lett a viselkedése. Sajnos egy elég könnyen befolyásolható ember, nem túl erős akaratú, és behülyítették őt a szélsőjobbosok (légyszi, ne kezdjünk politikai vitát, nem a normálisakkal van bajom, hanem a 'csőcselékkel). Azóta ha egy srácot meglát, aki mondjuk kicsit is ad magára, vagy nem tetőtől talpig feketében van, egyből jön a szöveg, hogy 'milyen köcsög meg b.zi'. Neki b.zi az ápolt férfi, az alternatív zenét hallgató ember mocskos drogos liberalista, aki nem hódol be az ő imádott politikusainak és eszméinek az kommunista köcsög, az összes cigány bűnöző, az összes zsidó tolvaj, az összes vele nem egyetértő ember zsidó. Mit is mondjak, szörnyen unalmas a bugyuta monológjait hallgatni, már próbáltam vele beszélni, először elmagyarázni, hogy talán nem ez a kiút, aztán láttam, hogy hajthatatlan, megkértem, hogy legalább nekem ne puffogtassa ezeket az üres szavakat, de minden ezirányú beszélgetésünk hatalmas vitába fulladt. Teljesen tanácstalan vagyok. Hagyjam abba a barátságot emiatt? De másrészről szeretem őt, de ez egyre zavaróbb. Előre is köszi, ha válaszolsz.
2010. aug. 4. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

( csőcselék != szélsőjobb )



Nekem is van hasonló haverom. Érdemes odafigyelni rá, mert néha nagy igazságokat tud mondani

2010. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szánalmas ember, borzalmas lehet egy élet, amit az elvakult gyülölet vezérel. Sajnos én is találkoztam már hasonlókkal...
2010. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem ha tényleg jó barátod, akkor emiatt ne vess véget a barátságnak. Talán mondd meg neki, hogy téged nem érdekel a politika, és ne beszéljetek ilyenről. És még az is lehet, hogy idővel változik a véleménye (valószínű). Beszéld meg vele.
2010. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Van egy ilyen ember a csaladomban..., sajnos semmit nem tehetsz.En sotetagyunak hivom es punktum.Ha vkivel nem lehet normalisan beszelni, vitazni , feladom.
2010. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Figyu első, én nyitott embernek tartom magam, meghallgatom mindenkinek a véleményét, de az elvakult gyűlöletet nem tűröm. És áruld már el abban mi az okosság, hogy mutatok neki egy zenét, és egyből lezsidózza? Ha valaki értelmesen elmondja a gondolatait, valódi érvekkel alátámasztva, azt elfogadom, még ha nem is értek egyet. Szóval én az üvegbedobálós, részegen hőzöngős emberekre írtam, hogy csőcselék.
2010. aug. 4. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Add elő neki, hogy kiderült, hogy zsidó vagy. Akkor majd választania kell az előítéletei és a barátság között.
2010. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a gáz, hogy tudja rólam, hogy echte német származású vagyok, és a dédnagyapám pakolta fel a zsidókat a vagonokra, sajnos:((
2010. aug. 4. 22:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Esetleg a "beleszerettem egy zsidó lányba" vagy "a barátmőmről kiderült hogy zsidó" még bejöhet.

Mondjuk a hazugság nem old meg semmit, én megkérdezném, milyen alapon tartja magát értékesebbnek más embereknél, amikor semmi sincs amit magának köszönhetne, sem a bőrszínét, sem a körülményeit. Elég elvakultak az ilyen emberek, de ha könnyű befolyásolni, neked is könnyen mehet, csak jól kell csinálni.

2010. aug. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!