Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi történne ha egyszer teljese...

Mi történne ha egyszer teljesen őszinte lennék az állásinterjún?

Figyelt kérdés

Életem során már nagyon sok állásinterjún vettem részt, ahol próbáltam mindig a legjobb színben feltüntetni magam. Ezért, mint az emberek többsége, én is volt, hogy kicsit kiszíneztem a dolgokat.

De mi lenne, ha egyszer teljesen őszintén mesélnék magamról és így válaszolnék a kérdésekre is?

Tehát elmondanám, hogy van két gyerekem és ha betegek, akkor nekem természetes, hogy otthon maradok velük.

Nem vagyok karrierista és törtető személyiség, nem pályázok főnöki babérokra. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem akarok fejlődni, de távol áll tőlem, hogy embereken gázoljak át egy előléptetés miatt.

Szeretek egyedül és csapatban is dolgozni, de ha egyedül lehetek, akkor lényegesen jobb teljesítményre vagyok képes.

Legfőbb tulajdonságaim között pedig megemlíteném, hogy nem szeretem az igazságtalanságot és ezt szóvá is szoktam tenni.

És minden kérdésre hasonlóan őszintén válaszolnék. Szerintetek nagyobb esélyem lenne az állásra, vagy éppen ellenkezőleg?

Egyébként könyvelői állásról van szó.


2010. aug. 4. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az interjúztatók is beleszámítják az eredménybe, hogy az álláskeresők is igyekenek/igyekezzenek a legjobb színben feltűnni. Ha ezeket elmondanád, akkor esetleg még felmerülhet bennük, hogy MI lehet MÉG:)
2010. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmi, ugyanúgy, mint eddig, vagy felvennének, vagy nem. Engem speciel akkor vettek fel, amikor először ezt csináltam és nem beszéltem mindenfélét, hogy jobb színben tűnjek fel. Állítólag két dolog látszott: az, hogy őszinte vagyok, valamint az, hogy nem vagyok alkalmas arra a munkára, amire jelentkeztem. De mivel tetszett nekik az őszinteségem (na meg az önéletrajzom), felajánlottak egy másik, testhezállóbb munkakört.

Ennek ma nagyon örülök, mert abban a munkakörben egy hónap alatt becsavarodtam volna, csak ezt akkor, amikor jelentkeztem, még nem tudtam.

2010. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia. Én is voltam egy állásinterjún, ahol még protekcióm is volt, így azt hittem, hogy lehetek őszinte és magabiztos. Na, jól meg is szívtam. Kérdezték, hogy miért jönnék el a munkahelyemről, én meg válaszoltam őszintén, hogy nem jövök ki jól az egyik kolléganőmmel, aki mindig engem ugráltat, kitúrt a saját irodámból, ráadásul feleannyi munkáért (ugyanolyan szinten) háromszor annyi pénzt kap, mint én, és hogy ebből elegem van, és hogy szerintem nem kellene különbséget tenni munkavállaló és munkavállaló között.

Az állást nem én kaptam. :) :(

2010. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja mégegy: vannak olyan mondatok, amiket már meg sem hallanak az interjúztatók. Csapatjátékos vagyok... jó kommunikációs készségem van... sikerorientált vagyok... blablabla. (speciel én ezen az interjún azt mondtam, hogy nem vagyok vezető személyiség, és soha nem dolgoztam csapatban, csoportban, valószínűleg nem is nekem való, inkább szeretek elmélyülni abban, amit csinálok, személyes kommunikációnál könnyen zavarba jövök, de írásban tökéletesen ki tudom fejezni magam)


Szerintem ha őszinte vagy, az kiérződik. Például azon, hogy nem gondolkozol a válaszokon egy teljes percet. Van, ahol nem előny ez, de van, ahol igen. Interjúztatótól függ :)

2010. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tisztelni fogják az őszinteségedet, de azt veszik fel, aki nagyobbat tud hazudni.
2010. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb esélyed lenne, mert nem szeretik a nagypofájú, beszólogatós embereket. ez van
2010. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mintarobotok" kellenek a legtöbb helyen. Ha magadat nem tudod eladni, nem vagy igényes az interjúval, magaddal szemben, akkor hogyan várhatnák el, hogy igényes leszel a munkáddal kapcsolatban, a cég érdekeivel szemben...

Szal mintarobot, érzelmek off...:)

2010. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bridget Jones:

-Miért akar a tv-nél dolgozni?

-Ott kell hagynom az állásom,mert dugtam a főnökkel.


jobban jársz,ha jó színben tünteted fel magad

2010. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja, és Bridget Jones-t fel is vették :D de az tényleg nagy beszólás volt :D
2010. aug. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint inkább maradok az önfényezésnél, valószínűleg így sikeresebb leszek az interjúkon.
2010. aug. 5. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!