Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elősztod a pizzát a családban,...

Elősztod a pizzát a családban, ha rendelsz? Önzőség ha egyedül eszed meg és nem adsz belőle senkinek?

Figyelt kérdés
Imádom a pizzát, főleg a kedvencemet. Általában minden héten rendelek, de elég nag, a belem, egyedül megeszek egy 30 cebtis pizzát. Szeretek nyugiban enni filmnézés közben, de elegem lett abból, hogy amikor renselek és tudják, mindenki jön "lelegelni" a családból. Szívesen megosztom az ételt pl párommal, nyilván par szeletet szívesen adok bárkinek, de amikor jön az egész család (öcsém, anyám, apám, húgom), nekem meg marad max 2 szelet elég idegesítő. Eddig nem volt ilyen problémám, külön laktam, de amióta visszaköltöztem szüleimhez és már a második alkalommal is felzabálták előlem a kaját, elég ideges lettem. A mai rendelésemnél közöltem mindenkivel aki jönni akart lopni, hogy mindenki rendeljen magának. Azért nincs 10000 ft-om minden héten, hogy akár 3 pizzát is rendeljek azért, mert nagy a család. Nekik ez rosszul esett és önzőnek neveztek. 7 éven keresztül külön éltem párommal (most 2 hónapig szüleimnél vagyok bizonyos okok miatt), nem voltam ehhezbszokva, hogy 5 felé oszzam a kaját. Persze az más, hogy párommal megosztunk mindent, de amikor négyen jönnek rá a kajára ami amúgy egészben is épp hogy elég nekem, az sok. Nem érzem úgy, hogy én lennék az önző, inkább az őviselkedésüket érzem pofátlannak.
2020. máj. 23. 19:56
 1/6 Ramos ökle ***** válasza:
100%

Megjön a pizza, összehívod a családot, kinyitod a dobozt, látványosan végignyalod az egész pizzát, aztán bemész megenni.

Ha ezek után is kérnek, akkor következő alkalommal, mielőtt rendelsz, megkérdezed, h enne-e valaki pizzát, mert te rendelsz. Ha igen, akkor elkéred az árát, és persze mondod, h amit magadnak veszel, azt azért veszed, mert éhes vagy, nem tudod szétosztani.

Aki ezt nem érti meg, azt ne sajnáld.

2020. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás: hello, család, pizzát szeretnék rendelni magamnak, aki szeretne enni, annak mit rendeljek? Majd megmondod kinek mennyibe fog kerülni a sajátja.Ha nem kérnek így jártak, te megrendeled magadnak és szépen beviszed a szobádba. Te megadtad a lehetőséget nekik a rendelésre.
2020. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy megy, hogy ha rendelni készülünk megkérdezzük egymást, hogy kell-e. Ha kell rendel és kifizeti, ha nem, akkor bizony nem eszik pizzát
2020. máj. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A #2 válasz teljesen korrekt. De van amikor az embernek nincs kedve felállni a géptől, megszakítani mindent és összeverekedni a sok finnyás barommal.
2020. máj. 24. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Le leszek pontozva, de szerintem meg alap, hogy ha rendelek / eszek valamit, akkor megkérdezem a többieket, hogy kérnek-e, és ha igen, elosztjuk. Felnőtt, alapvetően különélő ember vagy, nehogy már akkora áldozat legyen mondjuk 2 pizzát kifizetni addig a 2 hónapig, amíg otthon laksz.
2020. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4-nek :nem kell felállni a géptől feltétlenül, messengeren is meg lehet írni😃
2020. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!