Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nyomja el az USA más...

Miért nyomja el az USA más népek kultúráját és nyelveit?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 15:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
53%

Jól van kérdező, hát nincs nyelvérzéked...ez van. Ha az angolt nem sikerült megtanulnod 6 év alatt, az vagy a tanáraid hibája, vagy a te nyelvérzéked hiánya. Esetleg lusta vagy. És az orosz sokkal nehezebb, mint az angol. Arról nem is beszélve, hogy ha az angolt nem sikerült 6 év alatt megtanulni, akkor az oroszt se. :S Én nem számoltam, de az tuti, hogy már általános iskola hetedikben alapfokúztam, gimi érettségivel lett meg a középfokúm és szeptemberben megyek felsőfokúra, de már 10. környékén is tudtam volna középfokúra menni, csak nem akartam kiváltani az érettségit vele. Az alapfok meg már negyedikben megvolt. Ez nem dicsekvés, ez az angol nyelv könnyedségének bizonyítása. Én ugyanis nagyon lusta vagyok, otthon sose tanultam angol órákra, a leckémet sose csináltam meg, ellenben állandóan feliratos filmeket nézek, és jó tanárom volt 11-12. osztályban. És nem vagyok szuperokos sem, mert matekórákon minden idegszálammal figyeltem, mégis mindig kettes voltam belőle gimiben.

Persze vannak dolgok, amiket nem árt gyakorolni, de amúgy nem egy nagy kunszt.

2010. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
22%
Ja és ha az angol szerinted logikátlan, akkor próbáld megtanulni a franciát vagy a spanyolt....Logikát akarsz? Tanulj japánul. Csak sok a betű, amit be kell magolni. :D
2010. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
50%

"Úgy nyomják el más népek nyelveit, hogy angol nyelvtanárokat küldenek (olcsón) Kelet-Európába és csak azok kaphatnak diplomát akik megtanulják a nyelvüket. (Így sok olyan ember nem kap aki tényleg megérdemelné.)

(Bezzeg amikor az oroszok itt voltak akkor nem volt kötelező az idegennyelv a diplomákhoz!)"


1., a diploma szerzéséhez nem kötelező megtanulni angolul. A diploma megszerzésének feltétele, hogy legyen egy nyelvvizsgád, hogy milyen nyelvből, az nincs megkötve (bár asszem a lovári és eszperantó kivétel, azokat nem fogadják el, mert komolytalanok).


2., Az hogy az emberek többsége mégis angolul tanul meg, természetes, hiszen az angol a világnyelv. Angolul vannak általában a szakirodalom, angolul tartják a konferenciákat, angolul tudsz kommunikálni a külföldi kollégákkal, és ha publikálni szeretnél


3., Diplomás embertől legyen már minimális elvárás, hogy egy idegen nyelvet középszinten bír. Mint leendő értelmiségitől is minimális elvárás (ugye valaha még elitképzésnek hívták a felsőoktatást, ma már ettől elég messze vagyunk, de ez már tényleg a legminimálisabb elvárás), és mint szellemi pályára lépőnek elengedhetetlen feltétele, hogy magát továbbképezni tudja, szakmájában tájékozódjon, fejlődjön.

Aki nem képes egyetlen rohadt idegen nyelvet középszinten összehozni a mai kismillió nyelvvizsga közül, az igenis nem érdemel diplomát. Ha mindenféle tanulási nehézségei vannak, akkor miért kéne neki szellemi pályán lennie, felsőfokú diplomával bírnia? A felsőoktatásnak nem az lenne a célja, hogy minden diszlexiás diplomát kaphasson, pont ezek miatt nem ér ma semmit a legtöbb itthoni diploma.


4., anno a "bezzeg" oroszok alatt ugyanúgy kellett nyelvvizsga a diplomához, ha jól dereng, egyetemi diplomához kettő is. Emellett a középiskolákban KÖTELEZŐ volt az orosz nyelv oktatása.

Te mégis mi a francról hadoválsz?

2010. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
A japán nyelv betűi könnyűek...
2010. júl. 26. 18:54
 25/32 A kérdező kommentje:

10:00!


1. Alig van iskola ahol más nyelvet lehet tanulni.


2. Nekem más nyelvre lenne szükségem, amihez az angol nem jó.


3. Könyörgöm!! Nekem csak az angollal van bajom!! Ha más nyelvet kellene megtanulnom akkor az simán menne! Pl: német, olasz, japán, orosz...


4.De legalább az oroszt szívesebben tanulnám és könnyeb lenne.

2010. júl. 28. 09:54
 26/32 anonim ***** válasza:

Én se szeretem az angol nyelvet, egyszerűen nem tetszik. Én a szláv nyelveket imádom. De képzeld el, tudok angolul, mert egyszerűen muszáj, anélkül nem boldogul az ember, emellett pedig még tudok horvátul, meg valamennyire lengyelül meg oroszul, azért, mert szeretem ezeket a nyelveket.

Úgy beszélsz, mintha az ember csak egy nyelvet tanulhatna meg életében, és választani kellene. Az angolt megtanulod, nem túl nehéz, emellett pedig olyan és annyi nyelvet tanulsz, amennyit akarsz hobbiból, japánt, németet, spanyolt, stb.

2010. júl. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla, hogy az iskolai anyag "száraz" mellé a tanár is elég izé...
2010. júl. 28. 10:43
 28/32 A kérdező kommentje:
De azért megtanulnék angolul is, csak már sokan nagyon idegesítenek ezzel a nyelvvel...
2010. júl. 28. 10:50
 29/32 anonim ***** válasza:
Nem nyomja el. Tény, hogy New Yorkban többen beszélnek ma már angolul, mint hollandul, pedig hollandok alapították a várost. Jó a piacgazdaságuk, tömegtermeléssel a világ minden országába eljuttatják termékeiket. S mivel ha te kimész oda, és nem akarsz éhenhalni, beépülsz, és elkezdesz olyan életformát folytatni, mint ők. De minden városban megvan a különböző nemzetiségek utcája vagy negyede. Iskolák, közösségi gyűlések, templomok vannak számukra. Nincsenek elnyomva. Az amerikai filmek enm mindig az igazságot mutatják. Például nem mindenki olyan gazdag, mint a külvárosi négerek.
2010. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
71%

Most akkor végül is az USA világméretű elnyomását abból vezetted le, hogy nem szereted az angoltanárodat? :)

Ez az elnyomás, hogy tudni kell egy nyelvet a világban való boldoguláshoz? És hogy az most pont az angol? Száz éve franciául kellett tudnia annak, aki ismerni akarta legalább a saját szakmájának a nemzetközi alakulását. Ötszáz éve latinul. Ez is elnyomás? Vagy de ez más? Mert ezeket nem kell tanulnod? :)

2010. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!