Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nyomja el az USA más...

Miért nyomja el az USA más népek kultúráját és nyelveit?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 15:19
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
49%
Jaj 19:17 te miről beszélsz?? Senki nem ünnepli itthon a júli 4-et, és senkit sem érdekel, hogy mikor lett az USA független, te ezt honnan szedted? Ha csak hasonlatnak szánnád, oké, de te úgy beszélsz, mintha ennek lenne realitás alapja. Azért ennyire nem kell túlozni! És az USÁnak amúgy is leáldozóban van...sajnos most Kína fog feltörni, és személy szerint jobban örülnék neki, ha USA maradna, minthogy a kínaiak törjenek világuralomra...márpedig ennek van realitásalapja. Inkább tőlük kell félni...
2010. júl. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
53%
Onnan veszem, hogy harmadik éve látok plakátokat július 4-ét ünneplő "függetlenség napja" fesztiválokról, és nem csak Budapesten,hanem pl. Miskolcon is. Ha minden ilyen plakát után kaptam volna 20 forintot, már nyugdíjas lennék.
2010. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehet, hogy te a cirkuszi plakátokat kevered össze amin az ősz hajú bácsi van az amerikai zászlós cilinderrel? Mert egy csomó cirkusz ilyen plakáttal reklámozza magát, de olyan reklámot még sose láttam, ami júli. 4. ünneplésére invitál! Egyszer fényképezd le és küldd el :D
2010. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

15:49

Úgy nyomják el más népek nyelveit, hogy angol nyelvtanárokat küldenek (olcsón) Kelet-Európába és csak azok kaphatnak diplomát akik megtanulják a nyelvüket. (Így sok olyan ember nem kap aki tényleg megérdemelné.)

(Bezzeg amikor az oroszok itt voltak akkor nem volt kötelező az idegennyelv a diplomákhoz!)

2010. júl. 25. 20:49
 15/32 anonim ***** válasza:
Oké ,elküldöm én szívesen :) ezen ne múljon!
2010. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
82%

Én még itt Mo.-n nem találkoztam amerikai nyelvtanárokkal. Mellesleg, ki lenne olyan hülye, hogy idejöjjön a "Balkánra gyarmatosítani", a kinti fizetése töredékéért.


A diplomásoknak pedig nem az angol van előírva, hanem egy élő idegen nyelv. Ha akarnak, akkor németből, spanyolból, franciából stb. is vizsgázhatnak. Amúgy az elképzelhetetlen, hogy valaki úgy mondja értelmiséginek magát, hogy legalább 1 idegen nyelvet nem ismer középszinten. Mégis, akkor hogy fenébe tud az újabb kutatások után olvasni, melyek kizárólag idegen nyelven jelennek meg?

2010. júl. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

"A diplomásoknak pedig nem az angol van előírva, hanem egy élő idegen nyelv. Ha akarnak, akkor németből, spanyolból, franciából stb. is vizsgázhatnak."


Hogyan tanuljon meg más nyelven (pl.: spanyol, olasz), ha már a csapból angol és német nyelv folyik?


"Amúgy az elképzelhetetlen, hogy valaki úgy mondja értelmiséginek magát, hogy legalább 1 idegen nyelvet nem ismer középszinten."


És a nyelvtanulás problémákkal küzdőknek (pl: diszlexiások) miért kell megtanulniuk egy ilyen nehéz nyelvet, mint az angolt?

2010. júl. 25. 21:16
 18/32 anonim ***** válasza:
71%

Pfff...az angol sokkal könnyebb, mint a német, vagy bármelyik az 5 neolatin nyelv közül. Az egyetlen nyelv, ami szerintem könnyebb az a japán, de annak meg túl sok betűje van, és kevés helyen lehet megtanulni.

Mi ez az angol nyelvtanáros dolog? Nem igazán értettem...Az USA-ból jönnek ide nyelvtanárok angolt tanulni? Kicsit zavaros. :S Vagy ha arra gondolsz, hogy tanítani jönnek ide, akkor az miért baj?? Mert anyanyelvitől sokkal könnyebb nyelvet tanulni? Ha azt hiszed, azért jönnek ide nyelvet tanulni, mert gyarmatosítani akarnak, akkor te keményen paranoiás vagy.

Viszont az tuti, hogy a "békebeli időkben", amikor az orosz volt a porondon, akkor is kötelező volt idegennyelvet tanulni: az oroszt!

Aki diszlexiás, az felmentést kap, és akkor is kap diplomát, ha nincs nyelvvizsgája!!

Ja és az is jusson eszedbe, hogy nem csak ott beszélnek angolul, hanem Nagy-Britanniában is, ami közelebb van.

Én személy szerint örülök neki, hogy az angol lett a hivatalos nemzetközi ügyintézések nyelve, mert egy hihetetlenül praktikus nyelv. Ott van a spanyol. Nekem az a második anyanyelvem, mégis azt kell mondjam, hogy egy totál anarchikus, ódon, jogilag használhatatlan nyelv, mert mindent túl kell komplikálni hatszor, hogy egy jogi szöveg összejöjjön belőle. (Tudom, mert fordítottam spanyol szerződéseket.) Minden nyelvben túlkomplikálják a jogi szövegeket, de a spanyol kenterbe veri az összes többi nyelvet ilyen szempontból (talán csak a neolatin nyelveket nem). A leggyakrabban használt angol szavak viszonylag rövidek és nyelvtanilag sincs tele egy csomó sallanggal, mint a neolatin nyelvek meg a német. Amúgy a francia a kedvenc nyelvem, de csakis a hangzása miatt, mert az is tele van felesleges dolgokkal.

Szerintem abszolúte nincs igazad, és egy kicsit túl sok összeesküvés elméletekről szóló cuccot olvasol/nézel.

2010. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Ha olyan könnyű lenne az angol akkor én már 6 éve alatt simán megtanultam volna alapfokon.

Amúgy én szívsebben tanulnék oroszul, mint egy teljesen logikátlan nyelvet.

Mellesleg nem szoktam összeesküvés-elméleteket olvasni.

2010. júl. 25. 22:51
 20/32 anonim ***** válasza:
61%
Hát akkor veled van a baj kérdező, mert az angol nyelvet nehéznek mondani elég nagy túlzás. Meg nem értem ezt sem: "Amúgy én szívsebben tanulnék oroszul, mint egy teljesen logikátlan nyelvet." Akkor tanulj, legfeljebb nehezen boldogulsz majd angol nyelvtudás nélkül.
2010. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!