Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tőled milyen különböző ürüggye...

Tőled milyen különböző ürüggyel próbáltak már pénzt kérni utcán?

Figyelt kérdés

Mert engem folyton megtalálnak ezek a jómadarak(kéregetők)..,és egyre rafináltabbak és történeteket találnak ki!!A kedvencem az volt,mikor munkásruhában odaszaladt hozzám egy ember,mikor épp szálltam ki az autómból,és elkezdte hadarni,hogy most rabolták ki a furgonját,és mindent elvittek(igazolványok,szerszámok,telefon stb..) és adjak már 500 ft-ot ,hogy hazatudjon utazni!Én meg elhajtottam,mert már volt ilyenekkel tapasztalatom..,utána meg láttam,hogy 1 perc múlva másnál is bepróbálkozott!Vigyáztam....D

A másik meg,hogy az Auchan parkolóban,egy néni kétségbesett arccal jön oda hozzám,hogy adjak 400 ft-ot mert utazásra kéne és van már 200 ft-ja..,egészitsem ki neki,hogy haza tudjon utazni!Mondtam neki,hogy sajna kártyán van a pénzem és most nem tudok kivenni...,ozt csókolom!!

Nem mondom leleményessek,de én már nem dőlök be nekik!Ettől függetlenül már adtam max. egy 50-t hajléktalannak,de ilyeneknek nem!

Veletek is fordult már elő hasonló eset?És milyen ürüggyel próbáltak pénzt kicsikarni belőletek?


2010. júl. 24. 22:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az ellopták a kocsim szöveg nálam kb. 5-ször fordult elő.

Második helyen a most jöttem a kórházból, kéne pénz haza, valami vidéki helyre.

Harmadik helyen pedig a volán buszra kéne még apró, ugyanattól a cigány nőtől évek óta.

Volt, aki piára kért, amikor nem adtam, bepróbálkozott a következő szöveggel: "Tetszel nekem".

Bevásárlóközpontnál mindig kiakarják csikarni az aprót (a környékünkön 100-assal működnek a kocsik) és nem hajléktaklanok, hanem tinik!

Lehet, hogy bunkó vagyok, de nem adok, elég sűrűn aprókon múlik az én megélhetésem is...

2010. júl. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A hajelktalalan: Szorongatott egy elnyutt plusmacit es azt mondta, hogy az a macija mutetjere kell a penz, mert megnemult, de meg tudjak muteni es ujra beszelni fog...


Aki erdekes sztorit taral ki, vagy hulye kifogast, de van benne fantazia, az megerdemli, hogy adjak neki(:

2010. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Már 2x megállított ugyanaz a fazon h a feleségét látogatja a kórházban és nincs pénze hazautazni.
2010. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

egyszer egy csapat fiatal kért, mondván a pénzüket elitták előző este és most meg viszont éhesek :-D


Anyától kért egyszer egy középkorú hajléktalan nő, de anyának csak nagy pénze lett volna, így felajánlotta neki a nála levő tábla csokit. A nőnek könnybe lábadt a szeme annyira hálás volt érte, nem győzte megköszönni. (szar lehet még édesszájúnak is lenni amikor nincs az alapigényeidre se pénzed )

2010. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Legutóbb két csávó kért pénzt Pesten tőlem,elbulizták a lóvéjukat ,buszra kértek,mentek volna haza Miskolcra.
2010. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Hihi..,ez a macis ötletes!Annak és is adtam volna!Márcsak a lelményessége miatt is...

De ahogy látom,minden kéregető utazni akar:XD

2010. júl. 25. 18:23
 17/17 anonim válasza:
Már mindenhogy próbáltak,csak dolgozni ne kelljen.
2010. júl. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!