Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szabadságharc alatt a...

A szabadságharc alatt a pesten kóborló tankok hogy döntötték el hogy kit lőjenek le?

Figyelt kérdés
szóval mikor mindenfelől molotov-koktélokat dobált gyerektől felnőttig a masírozó páncélosokra, lehetett úgy az utcán tartózkodni hogy nem csináltál semmit és ne érezd úgy hogy bármelyik pillanatban lelőhetnek egy tankból?
2020. febr. 22. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha Te ülsz a tankban (vagy én) és bárki bármelyik pillanatban koktélt dobhat rád, azaz az életedre törhet, Te mit tennél??

Nekiállsz mérlegelni?

Én biztos nem tenném, haza akarnék majd menni....

2020. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
én nem tudok egy orosz katona fejével gondolkodni. ha azt látod hogy nem viselkedik is ellenségesen likvidálod kapásból? nem lehetett utcára menni akkoriban??
2020. febr. 22. 19:31
 3/15 anonim ***** válasza:

Én ott voltam, előző nap..

1956, Béke tér, Üllői út, pékség.

Sorba álltunk kenyérért, orosz tank meglátta az embercsoportot, messziről tüzelt, 10-en embert maradt ott.

Az orosz katona is haza akart menni...

2020. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha nem menekül, nem támad, felszólítod, hogy azonsitsa magát. Egyébként tüzelsz.
2020. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Háborús helyzetben az ember nem sétálgat csak úgy az utcán. Tehát aki ott van, alapból gyanús.

(Csak ha nagyon muszáj, ld. az előbb említett élelemszerzés, ez meg sajnos a kockázat része.)

2020. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. naivan azt hittem hogy a világháború után ennyivel csak nem származhat bajod ha kimozdulsz az utcára semmi agresszív szándékkal
2020. febr. 22. 20:20
 7/15 anonim ***** válasza:

És mi van, ha oroszok voltak az utcán? Vagy ők nem ettek kenyeret?

Ennyi erővel lőhették volna a lakóházakat ok nélkül.

A háborút nem úgy kell elképzelni, hogy megölik a civileket, mert a cél, hogy szolgáljanak az emberek és ne halottak legyenek.

2020. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Háborúban az a cél, hogy az ember életben maradjon. Ha ezért lőni kell, hát lőni kell.

Biztos vagyok benne, hogy lőttek egymásra is. De mivel ők voltak a szervezett hadsereg, vsz, tudtak egymás mozgásáról.

2020. febr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, és vsz. az orosz katonák nem a sarki kisboltban álltak sorban kenyérért :)
2020. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A sorban álló emberektől halálra ijedtek a tankban?

Szerinted oroszországból hozatták a benzint, sült kenyeret a katonáknak?

Vannak bajok

2020. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!