Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Irodalmi pályázatra kell...

Irodalmi pályázatra kell írnom nyilatkozatot, hogy a mű önálló szellemi alkotás, de mégis mi szerepeljen a nyilatkozatban?

Figyelt kérdés
Alulírott XY kijelentem, hogy a mű önálló szellemi alkotás - ez így önmagában kevés. Mit kell még bele írni? Mintát sem találtam.

2020. jan. 24. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell más bele. Legyen rajta dátum, aláírás. Legyen a neveden kívül valami adat, amiből atonosítható vagy, lakcím, anyja neve. De a pályázat kiíróját is felhívhatod.
2020. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 24. 17:40
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:

*ami csillag között van, az törlendő, csak információ, és két példányban nyomtatni, sajátodat átveszi aláírva valaki akinek beadod, aláírás és intézmény pecsétje is, pecsét nem lóg bele az aláírásba*

[link]

a két vonal közötti a nyilatkozat

--------------------------------



Nyilatkozat saját szellemi alkotásról *középre igazítva, vastaggal*



Alulírott X. Y. (anyja neve: ..., szem.ig.szám: ....., lakcím:....)(továbbiakban: szerző) kijelentem, hogy a ... című, ... oldal terjedelmű irodalmi mű, melyet a ... nevű pályázatra benyújtottam a ... Nevű Intézmény Teljes Neve (címe zárójelben) 2020. 01. ...-án, , teljes mértékben a saját szellemi alkotásom.


Valamint kijelentem, hogy a fent említett ... című irodalmi mű sem részében, sem egészében nem tartalmaz olyan tartalmat, melyek a szerzői jog értelmében nem tartoznak az engem megillető szerzői jog alá.


Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a 1999. évi LXXVI. törvényben meghatározottak szerint a fent említett ... című irodalmi mű szerzője én vagyok és a szerzői jogi törvények értelmében teljes terjedelmében saját alkotásom, melynek szerzői joga kizárólagosan engem illet.


A ... című irodalmi mű saját alkotásom, melyet nem szerzőtárssal és/vagy szerzőtársakkal hoztam létre, valamint nem együttesen létrehozott mű, és nem munkaviszonyban vagy más hasonló jogviszonyban létrehozott mű. Valamint nem tartalmaz a törvényben a szabad felhasználás eseténél nagyobb terjedelmű idézetet.



Budapest, 2020.január ...



................. *aláírásod*

X. Y. *saját neved*

szerző



A Nyilatkozat saját szellemi alkotásról 1 példányát a mai napon átvettem:

Budapest, 2020.január ...



................. *aláírás*

................. *átvevő neve nyomtatott nagybetűkkel*

átvevő


--------------------------------

2020. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:

siettem bocsi, kis *jav a 2. bekezdés


Valamint kijelentem, hogy a fent említett ... című irodalmi mű sem részében, sem egészében nincs olyan tartalom, melyek a szerzői jog értelmében nem tartoznak az engem megillető szerzői jog alá.

2020. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. jan. 25. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
egy kérdés:ha olvastál Jack londont tehát innen tudsz az aranylázról,farkasokról,alaszkai életről,és erről írsz,persze a te munkádat ki mégsosem volt alaszkában,de a fantáziáját leírja,az mennyire Jack londonnak számít?!
2020. jan. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
persze költeményt írsz...nem leírást vagy elbeszélést...
2020. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%

"egy kérdés:ha olvastál Jack londont tehát innen tudsz az aranylázról,farkasokról,alaszkai életről,és erről írsz,persze a te munkádat ki mégsosem volt alaszkában,de a fantáziáját leírja,az mennyire Jack londonnak számít?!"


Minden író abból merít amiből akar, a lényeg, hogy nem lehet másolt rész átvéve, vagy konkrét szereplők nevei, stb. Az ötlet lényegtelen, hogy honnan van, kivétel a teljesen jellemző részlet. Vagy átvett szereplő nevek és effélék.

2020. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!