Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tizenévesek! Hogy reagálnátok...

Tizenévesek! Hogy reagálnátok velem szembe ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Halihó Mindenkinek!

Most leszek 2.-os a gimiben, de nem olyan rég, egy kataszrófa beárnyékolta az életem, édesapám meghalt. Senkinek sem mertem elmondani, amikor kérdeztek apummal kapcsolatban mindig terltem a szót. Lehet, hogy a fájdalom is közte van, SŐT, de félek, hogy emiatt eltávolodnának tőlem. Elsősorban tizenévesek véleményére vagyok kíváncsi, hogy ugyan úgy állnátok hozzám? Természetes bármelyik kommentelőm válaszát szívesen meghallgatom.:)

Válaszaitokat Köszönöm!


2010. júl. 18. 17:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsős voltam középsuliban, amikor meghalt anyukám. Nem távolodott el tőlem senki, sőt, nagyon aranyosak, kedvesek voltak velem. Én se álltam anno másképp ahhoz, akinek valakije elhunyt, szóval ne aggódj! :)

20/L

2010. júl. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Szerintem itt nem az a kérdés,hogy meghalt az apukája,és hogy ezt elfogadnák-e.


Hanem az,hogy a hazudozást elfogadnák-e,és megértenék-e az okát.

Szerintem megértenék,hiszen nagyon nehéz időszakon mentél keresztül.Azokkal beszéld ezt meg először,akikben a legjobban bizol,és azoknak,akikkel kevésbé,nem kell tudatnod.Nem kell kikiabálni,csak azokat ne csapd be,akik számitanak neked.Később könnyebb lesz,és akkor már azoknak is el tudod mondani,aki nem állnak annyira közel hozzád.

2010. júl. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%

Harmadik vagyok. Igazán sajnálom, hogy csak azokat a válaszokat fogadod el, amiben simogatják a kis buksidat.

A hazudozás, és az, hogy amelyik vélemény számodra csöppet is kellemetlen, azt személyes sértésnek veszed, mutatja, hogy nem egy jellemes ember vagy.

Szülőd halálában nem a gyászod megélése volt a fő témád, hanem az, hogy ELTÁVOLODNAK TŐLED emiatt!Netán szégyelled apád halálát?

2010. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem nem szégyellem...egyáltalán. De nem szeretek róla beszélni és nekem ez még nehéz...Különben is, nem a "buksi simogatást" várok...És, azért a hazudozás azért kemény szó ehhez, nem azt mondom, hogy éppen otthon teázik, nem beszélek róla, azért ez egész más.
2010. júl. 18. 20:15
 15/17 anonim ***** válasza:
Én meg nem macerálnálak,és nem vágnék halálfájdalmas arcot,ha a közeledben vagyok. Ha akarsz velem beszélgetni-bármiről-úgyis odajössz hozzám. Esetleg én közeledek feléd,aztán ha pozitív a reakciód,akkor O.K.,rendben vagyunk. Nekem is volt haláleset a családomban,és suliba jártam közbe és untam,hogy a fejem fölött óbégattak.
2010. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ma 13:58-as vagyok,elfelejtettem:18/L
2010. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
:( Ez igaz...
2010. júl. 19. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!