Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kötelező egyenruha a sulikban?...

Kötelező egyenruha a sulikban? Vélemények?

Figyelt kérdés
Szerintem manapság a különbségek akkor is kibuknának ha kötelező lenne a viselet.
2010. júl. 16. 18:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Én általános sulis vagyok, de én jó ötletnek tartom. Persze ha stílusosan van megtervezve, azaz ne mindenkin úgy álljon mint egy nagymama-ruha (bár nehéz lenne kivitelezni). Szerintem valamilyen szinten ez összetartozást sugallna az iskolások között (számomra legalábbis), és a hátrányosabb helyzetű gyerekek és szüleik számára valamilyen szinten megkönnyebbülést jelentene ruházkodás szempontjából, hisz nem kellene a féltve kuporgatott kis pénzt ruhákra költeni, hogy a gyerekek ne érezzék magukat kiszorítottnak öltözködésük miatt. Persze nem oldana meg mindent, ugye festett, vasalt hajú, sminkelt lányok kitűnnének a tömegből, de az már egy más kérdés.
2010. júl. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk fejlettebb országokban a komoly iskoláknak mind saját egyenruhájuk van. És nem a különbségek elfedésére szolgál, mert ezekbe az iskolákba eleve gazdag szülők gyerekei járnak a proliknak van az állami iskola.

Így az anyagi helyzet közti különbséget nem fedi el az egyenruha. Mert azt maga az egyenruha jelzi.


De nálunk most a gyökértelenség a divat, még véletlenül se legyen nemzeti ünnepünk, himnuszunk, zászlónk, nyelvünk, ki ne ejtsük a szánkon, hogy magyarok vagyunk- és ez megy kicsiben is. A franciáknál kirúgták az egyik minisztert mert az európa parlamentben meg mert szólalni angolul és nem franciául beszélt. Nálunk lassan az a baj, ha valaki magyarul beszél.

2010. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan lenne, mint Japánban akkor jöhet:D
2010. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
95%
jaj, de jó lenne! Engem a ruhám miatt kiközösítettek, most más suliba járok, ott nincs ez, de akkor is. Ilyen jó lenne: [link]
2010. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
90%
Kötelező miniszoknya? Fúj. De vannak, akik a hosszú szoknyát utálják. Nehéz mindenkinek eleget tenni.
2010. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!