Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kötelező egyenruha a sulikban?...

Kötelező egyenruha a sulikban? Vélemények?

Figyelt kérdés
Szerintem manapság a különbségek akkor is kibuknának ha kötelező lenne a viselet.
2010. júl. 16. 18:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Több bajt okoz, mint amennyi előnye van, de ha legalább ízléses, akkor elfogadható. Feltéve, hogy az ezzel kapcsolatos szabályokat az iskola nem 1-2 évente változtatja. Akinek fontos, ilyen iskolába iratja a gyerekét; akit zavar, az másikba.

A mi időnkben országosan mindenhol előírt rosszabb minőségű korhű melósruhára emlékeztető kék iskolaköpeny elég gáz volt.

2010. júl. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem örülnék neki. Ahová én járok gimibe senkit sem piszkálnak a ruhája miatt, akkor ezek szerint jó helyre kerültem és máshol vannak olyan b@rmok akik ez alapján ítélnek? Legyen tiszta a ruha és az már elég.
2010. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben lenne ötlet, de biztos hadakoznának miatta. Valaki azért nem akarná, mert jó cuccokat hord, és az rontaná a kinézetét, valaki azért akarná, mert kisebbségi komplexusa van, hiszen nincs jó ruhája, és ezt fel is hozzák neki. Én akarnám valamilyen szinten, mégha csak egy "suliköpenyről" is van szó.
2010. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz lenne úgy megcsinálni, hogy mindenkin jól álljon, mindenki jól érezze magát benne, és lehessen vele az időjáráshoz alkalmazkodni. A jó egyenruha elkészítésekor gondolni kellene arra is, hogy a lányok ne csak szoknyát kapjanak, hanem nadrágot is, mert vannak nadrágos lányok.

Szükségtelen korlátozásnak tartom az iskolai egyenruhát.

2010. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valahogy a Harry Potter sorozat ugrott be elsőre. :)


Természetesen nem lehetne úgy megcsinálni, hogy mindenkinek jó legyen, mert ha túlzottan rossz minőségű lenne, akkor ugyan mindenki megengedhetné magának, de a tehetősebbeket valószínűleg zavarná, hogy kényelmetlenebb, mint egy 30000-ftos SMOKE felső.

Ha viszont a minőségre törekednének, valószínű, hogy rengeteg alsóbb osztálybeli család nem engedhetné meg magának. (Hiszen sok helyen még a kínaira se telik!)

2010. júl. 17. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Bár már nem járok iskolába és nem is fogok mégis jó ötletnek tartanám! Egy dolog miatt a fiatalok most már sokkal hamarabb érnek és ezt ki is használják olyan ruhákat vesznek fel, h én 23 évesen is megbotránkozok rajta és mindezt 13 évesen! Ne zavarja még a szülőt se,h ilyen ruhában sokkal nagyobb préda lesz egy pedofil egy rabló v bárki számára is! 23 évesen úgy veszem észre, h túlságosan is elszaladt a ló a mai tizenévesekkel! Kérdem én egy elsős gyereknek miért kell mobiltelefon? Ezzel is kitéve a veszélynek, h bárki leütheti csak a hülye telója miatt és ne írjuk azt, h ilyen nem történik meg, mert ugye bár népszerű lett a diákok körében a tanár verés + saját maguk öldöklése is! Eltértem a témától mindenesetre én jó ötletnek tartanám!
2010. júl. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötket lenne. :D Legalább egyetemeken.
2010. júl. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

18:44


hidd el, ez abszolút semmit nem oldana meg amiről beszélsz, attól még ugyan úgy tudná mindenki amásikról mégis ki a milliomoscsemete és ki a szegényebb, sztem itt egy egyenruha az ég világon semmit nem jelent ebben a kérdésben, ettől még nem lesznek egyenlők (ellenben egy jót röhögnek rajta)

2010. júl. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem szerettem a kötelező dolgokat, mindig is a saját (szép vagy nem szép) ruhámban éreztem magam jól.

Nálunk se ment piszkálódás a ruha miatt, pedig budapesti vagyok. :D

(nem hordok márkásat, és ráadásul tiniként rockeres holmikat hordtam, ma már szép, nőies, de fekete darabokat, persze nem vagyok kisdarab, ezért nem k.rvásat)

20/L

2010. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%
Régen kötelező volt a köpeny, nem csak a diákoknak, a tanároknak is. Azon túl, hogy a különbségek így meg úgy, megvédte az alatta lévő ruhát például a krétaportól... Ha egyenruha nem is, a köpenyt én visszahoznám. A suli nem kirakat.
2010. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!