Ha webfejlesztő és frontend terület érdekel, akkor mit tanuljak?
Az informatika karokon minden csupa matek és backend. Engem a frontend, design és webfejlesztés érdekel.
Hogyan kell ezen az úton elindulni, hogy állást kaphassak? Milyen iskolai végzettség kell hozzá?
Lehetek sikeres ebben diploma nélkül? Vagy infó diploma nélkül mindig a bérlista alján maradok a cégeknél?
A rövid válasz az, hogy igen, hasznos az informatikai diploma, de jogosak az ellenvetéseid. Jobb országokban (Németország, Svédország) vannak erre specializált szakok, itthon egyedül a Metropolitanon van webfejlesztő szak. Az nem tudom, milyen.
Pár megoldásom a problémádra:
1) Könnyített informatikai szakok: üzemmérnök (BProf), gazdaságinformatika
2) A művészeti oldaláról közelítve a problémát: ipar- vagy képzőművészeti egyetem. Ez azért is jó ötlet, mert profi grafikusnak lenni nagyon nagy előny a webfejlesztésben.
3) Marketing BSc. Nekem ez van, és ezzel voltam webprogramozó 10 éven át. Webfejlesztéshez elég ez a diploma, de rátanulsz online platformokon (Udemy, Coursera, edX) és szerzel certifikációkat (Udacity nanodegree a legértékesebb a nyugati piacon, de a Coursera Specialization is jó), és ezzel elleszel.
A jó hír, hogy a webfejlesztés egy no bullshit pálya. A papír senkit nem érdekel, csak a munkáid. CV helyett egyből a munkáidat nézik... itt nehéz mellébeszélni.
A rossz hír viszont, hogy a front-end fejlesztés is egyre bonyolultabb, egyre inkább kell hozzá tudni programozni... ezért jó ötlet informatika szakon végezni hozzá.
Nagyon köszönöm a hasznos és tartalmas hozzászólást!
Nincs baj a Java-val vagy Pythonnal, mindkettőbe belekóstoltam már, csak napi 8 órában az annyira nem tetszene. Elgondolkodom a lehetőségeken, nagyon köszönöm!
Tehát csak nagyon nagy vonalakban, hogy miket kell tudnia egy webfejlesztőnek (nem teljes lista csak amik hirtelen eszembe jutnak)
Rendesen programozni erősen típusos nyelvben (Java, TypeScript stb.)
OO, FP, MVC
Design patterns
Adatstruktúrák és algoritmusok
Reaktív programozás
TDD
Parallel computing, threading stb.
TCP/HTTP protokoll, WebSocket stb.
HTML, CSS, SASS
Bootstrap, CSS Grid
Angular, React vagy Vue
TypeScript és/vagy ES6
REST, GraphQL
Valamilyen szerver oldali technológia (gondolom ez az alap):
Python/Web2py/Django
PHP/Laravel
Node.js/Express
Go
Java/Spring
Stb.
PostgreSQL, MySQL, MariaDB stb.
MongoDB
ORM
Webes architektúrák, microservices, rendszertervezés...
Cloudból AWS, Azure és/vagy GCP valamilyen szinten
Serverless/lambda
Webszerverek (Nginx, Apache, Tomcat...)
Docker/Kubernetes
Git
Csak vázlatos lista, és akkor a grafikai részt nem említettem. Nyilván ki lehet pipálgatni, hogy ezt egyik egyetem se tanítja így meg; de mégis a munkáltató számára a diploma az egyik olyan garancia, ami legalább minimális szinten bizonyítja, hogy tudsz kódolni, ismered a TDD alapjait stb.
Szerintem a gazdinfó nem jó ötlet. Ha nem érdekel a gazdasági, csak az infós rész, akkor elég nagy szívás lesz. Én is erre a szakra járok és a számviteltől stb. égnek áll a hajam.
Ez a művész irány meg szerintem megint nem az igazi, ha programozni is akarsz. Egy művészi suli akkor nagy előny, ha grafikával vagy csak webdesignnal akarsz foglalkozni. A frontend is inkább infó kiegészítve a designal, de nem fordítva.
Elég nagy szívás, hogy gazdinfón, mérnökinfón és proginfón semmi más infós szak nincs. Engem speciel se a sok számvitel meg gazdaság, se a fizika meg a heggeesztés, se a rohadt sok matek nem érdekelt.
Sajnálatos, hogy informatikát csak mással együtt lehet tanulni, nincsenek ágak specek, olyan szakok, mint külföldön.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!