Szerintetek a jog nehezebb, mint a gyógytorna?
Ez nem kérdés, hogy a jog nehezebb, a jog az orvosival együtt az egyik legdurvább szak.
Alapból 5 év kemény tanulós idő nagy mennyiségű anyaggal, rengeteg vizsgával aztán ha sikerül ledoktorálnod akkor utána dolgozol úgy, hogy 3 évre rá vár megint egy brutális anyagmennyiséget számon kérő jogi szakvizsga. Eléggé elhivatottnak kell lenni, hogy valaki elvégezze meg utána praktizáljon szar fizetésért is azzal a reménnyel, hogy majd jó szakmabeli válik belőle. A gyógytorna szak összehasonlíthatóan kevesebb energiabefektetést igényel, ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy az orvosi/fogorvosi a nehezebb vagy a gyógytorna.
"Ez nem kérdés, hogy a jog nehezebb, a jog az orvosival együtt az egyik legdurvább szak."
Ezzel azért vitatkoznék...Vagy te mérnökire is jártál,hogy ennyire tudod mi a nehéz? Nem nagyképűségből de a mi osztályunkból olyanok mentek jogra akik kb nem tudták megoldani egy egyenletrendszert matekból és mégse csúsztak az egyetemen... Az is más,hogy egész nap görnyedsz a könyv felett és magolod a jogszabályokat, meg az is ha leülsz és 1 hónapig csinálod a beadandódat egy hajtómű megtervezéséről. Nem véletlen tolódik ki a BME-n a 3,5 év sokaknak 5-6 évre... Az viszont fix,hogy az orvosi baromi nehéz, de szerintem egy gyógyszerész gépészmérnök villamosmérnök gazdasági-pénzügyi elemző szak is jóval embert próbálóbb mint egy jog ahol kb csak magolni kell.
Tipikus mérnök hozzáállás, a "joghoz csak magolni kell". A mérnökinél meg csak a képleteket, meg számítási mechanikát kell betanulni és ennyi, bocsi :D
Több ismerősöm is mérnök, hát ők lazulva elvégezték a mérnökit, míg mi a jogon szenvedtünk szorgalmi időszakban és vizsgaidőszakban is (ELTE). Neked számolgatnod kell, addig nekünk rengeteg szakirodalmat, joganyagot kell észben tartani és az összefüggéseket tudni, alkalmazni. Egyébként ne az osztályodról vegyél példát, az én osztályomból azok mentek jogra, akik kitűnőek voltak, például mérnökire közel sem azok. Képzeld, hogy a jogászok nagy része nem hülye matekból, többen szerettük a természettudományokat is, sőt versenyekre is jártunk gimis éveinkben. Attól, hogy megy valami de nem azzal szeretnénk évekig foglalkozni nem jelenti azt, hogy valaki hülye lenne belőle. :)
Ez konkrétan BME gépészmérnök és villamosmérnök, úgyhogy nem teljesen légből kapott infót mondok, a 30%-kal meg ne túlozz mert nem igaz, nekem egy ismerősöm sem csúszott de biztosan az én ismerőseim a pengék :)
Egyébként meg figyelmedbe ajánlom az ELTE ÁJK lemorzsolódási, csúszási statisztikájának tanulmányozását is, eléggé meglepődnél Balázska :)
Ilyen ostoba kérdést itt 10 év alatt sem olvastam.
A jogban az a legdurvább, hogyha változik a jogszabály, egy jogi pályaív során többször is tanulhatsz újra rengeteg mindent. A jog tanulás, és durván mély, készség szintű megértés, ez akkor érződik igazán, amikor benne vagy. A lépegető exkavátor meg mindig ugyanaz marad... A jog, az orvosi a legnehezebb, persze mindegyik másfajta gondolkodást igényel. És a jogi stúdium valójában merő elmélet, a gyakorlat... Na az majd a szakvizsgára +3 év. (Bíráknál még nehezebb: 3 év szakvizsga, két év bírósági titkár, és onnantól még -szerencsés esetben- csak egy határozott idejű kinevezés van; ehhez törvény szerint is 30. betöltött életév szükséges - és ekkor még kezdő klampec vagy).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!