Gazdálkodás management, nemzetközi gazdálkodás vagy pénzügy számvitel?
Jövőre lesz aktuális.
Szerintetek melyikre a legérdemesebb menni, melyikkel a legkönnyebb elhelyezkedni, melyiknek milyen súlya van egy állás megpályázásakor?
Szerintem teljesen mindegy. Én jelenleg könyvelő gyakornokként dolgozok egy cégnél, ahol van kereskedelem és marketingestől kezdve turizmusosig meg nemzetközi gazdálkozást végzett is van.
Ezek az alapképzések nagyjából ugyanazt fedik le, a végzés utáni lehetőségeidet nagyban befolyásolják: nyelvtudás, szakmai tapasztalat tanulmányaid alatt meg hogyan sikerül az állásinterjú :D
A nemzetközit meggondolnám ha mondjuk nyelvekből nem vagy jó, mert oda ha jól emlékszem több nyelvvizsga kell mint a többihez amit felsoroltál.
Nemzetközi menedzserként nézve, teljesen mindegy. Tényleg mindegy, mindegyik teljesen jó szak. Ami fontos, hogy minél hamarabb kezdj el gyakornokoskodni mellette, ne a diplomaosztó után ébredj fel.
A gazdmen vagy nemzgazd (totál mindegy, hogy van-e “nemzetközi” a szak nevében) egy univerzális menedzser szak, a Business Administration (németül BWL azaz Betriebswirtchaftslehre) magyar megfelelője. Dolgozhatsz vele gyakorlatilag mindenhol. A psz jobban specializált, ami áldás és átok. A számvitel, ahogyan a magyarok tanítják, egy dögunalom. De ez is egy nagyon jó diploma.
Ez a teljesen általános menedzser diploma (angolul Business Administration, németül BWL azaz Betriebswirtschaftslehre). A nálunk dolgozó menedzserek nagy része ezt tanulta. Az csak Magyarországon van, hogy a gyakorlati közgazdászképzés fő csapásirányai a pénzügy és a marketing. Nyugaton ez a Business Administration (gazdálkodás és menedzsment).
Teljesen általános, univerzális gyakorlati üzleti képzés, jolly joker, azaz kb mindenre jó.
Ugyanakkor a marketing, gazdasági informatika, pénzügy szakok egy kicsit specializáltak valamilyen irányba, ami hasznos lehet. De később a munkahelyen ezek már nem sokat fognak számítani. Teljesen jó szak a gazdmen.
Úgy képzeld el, mint egy piramist.
Alul vannak az operatív egységek, akik a konkrét munkákat elvégzik (például a villanyszerelő, aki felszereli a villanykörtét; a számlázási osztály, aki megírja a számlákat stb.). A könyvelés is ide tartozik, meg a programozók stb.
Felettük meg vannak a menedzsment egységek, akik az egészet üzemeltetik, stratégiai döntéseket hoznak, termék- és üzletfejlesztés stb.
Legfelül meg a vezetés.
Na a pénzügy a piramis egészét képes befogni, azaz dolgozhatsz vele a piramis alján is (mint bérszámfejtő stb.), de menedzsmenten is (controlling, finance stb.) és a felsővezetésig is eljuthatsz. Sőt, rengeteg a pénzügyes vezérigazgató (CEO). Azonban, ha le akarsz szállni a pénzügyes vonalról, vagy ahogyan emelkedsz a hierarchiában, és bővül a feladatköröd, munka közben kell megtanulnod a marketing alapjait stb. (Tudom van marketing a psz szakon is, de sokkal kevesebb.)
A gazdálkodás és menedzsment nem a piramis alsó rétegére van kitalálva. Persze elmehetsz sales-esnek is vele, de annak bárki elmehet ha van hozzá érzeke. De úgy konkrétan kevés dologhoz fogsz érteni. Viszont a piramis közepén neked lesz a legnagyobb mozgástered, mert mindenhez konyítasz valamilyen szinten. Tehát a gazdmenesek univerzalisták, és onnan kezdve az lesz belőled, akit a munkahelyeden faragtak belőled.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!