Orvosisok, orvosok!?

Figyelt kérdés

Már rég eldöntöttem, hogy orvosira megyek, mostanában mégis elbizonytalanodtam. Meglátásom szerint nem nőnek való feladat, nem mintha egy nő nem lenne képes rá, hanem a családi élet miatt.. nagy családot szeretnék, de egyetem mellett ugyebár nem lehet szülni -azaz, hogy lehet, csak nem érdemes.- és ha azt akarod, hogy az a gyerek ne abba szülessen bele, hogy a szülei nem tudják eltartani, nincs elég idejük foglalkozni vele, akkor inkább szakosodás után érdemes családalapításon gondolkodni (?)... de közel 30-hoz azért már nem az első gyereket kellene szülni....

A tulajdonképpeni kérdés: a szakosodás is annyira nehéz és annyi időt igényel, mint az első 6 év? mellette lehet család, gyerek úgy, hogy mindenre jusson idő?


2010. júl. 5. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekrajz a családról orvos anyukával:Apa, gyerek, kórház(ő az anya lenne).Ismerős családnál így néz ki a családrajz.Ez elmond mindent.
2010. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

A rezidensképzés alatt sem jobb helyzet:


1. Kezdjük azzal, hogy ha csak az ország egyik végében kapsz állást (mondjuk, egy debreceni Sopronban), akkor 5 évig ott kell maradnod! (Az mellékes, hogy 9 évig nem mehetsz külföldre, bár orvosként Mo-n családi támogatás nélkül nem nagyon lehet megélni).


2. Havi 95ezer forintból nem biztos, hogy sok gyereket fogsz tudni vállalni.


3. Rezidensként minden "kuli"munkát neked kell csinálnod, és ügyeletekből is jó párat be kell vállalni.


4. Ezek mellett pedig tanulj a szakvizsgádra.


Én jó eséllyel vagy külföldön kezdem el a rezidensképzést (így nem kell semmit sem fizetni), vagy el sem kezdem és megpróbálok a tudományos/kutatási pályán elhelyezkedni...

2010. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Azt a havi 95 ezer forintot az orvosok 99%-a kiegészíti legalább +200-300 ezerrel, szóval nem értem én ezt a nagy sírást-rívást.
2010. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, azért kíváncsi lennék én arra a REZIDENS orvosra, aki a 95 ezret kiegészíti havi 200-300 ezerrel. amit nem tudsz, azt legalább ne mondd!
2010. júl. 5. 12:28
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

12:00-nak:


Szerinted, ha tényleg olyan könnyen össze lehet hozni havi 200-300ezret, akkor lenne bárki, aki itt hagyná a családját, esetleg velük együtt belevág az ismeretlenbe (értsd: külföldi munka), hogy 30 évesen újra nyelvet tanuljon, és mindent a 0-ról kezdjen egy teljesen idegen környezetben???

2010. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

12:00: Az ilyen mentalitású és hozzá nem értő emberek miatt nem lesz sohasem jobb az orvosok helyzete.

Nehogy azt hidd már, hogy egy rezidens tesz el 200-300 ezer forintot! Egy rezidensnek senki nem ad hálapénzt...

Azt szépen kapja a főorvos úr... aki néha még csak a beteg közelébe se nagyon megy.

2010. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Elsőéves orvostanhallgató vagyok, amennyire én rálátok, ha szeretnél családot, akkor ne menj orvosnak.
2010. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan a társad aki elvégzi a kötelességeit, simán lehet gyereked sok is.


Ismerek egy lányt, teljesértékű anya, igéretes rezidens és odaadó feleség, mindezt meg tudja csinálni, igaz nem Magyarországon.

2011. máj. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Magyarországon felejts el!

Amúgy meg simán lehet gyereked, nyugaton nagy dicat, hogy dadus vigyáz a babára, mert megengedhetik maguknak. És nagyon utálom azokta, akik azt mondják, hogy az orvosi nem nőnek való! Engem majd irigyelni fog valamennyi férfi orvos munkatársam! Én is szeretnék családot, és mellette karriert is szeretnék. Nem értem, miért kell egyeseknek berezelni ettőlé

2011. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
utolsó, hány éve vagy orvosis?
2011. júl. 26. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!