Miért mondják sokan, hogy a földtudományi szak az büfészak?
1. Vagyok. Igen, elég sok ismerősöm végzett ezen a szakon, nem mentek vele semmire. Tudom mit tanulnak, milyen következmények, milyen a szak nehézsége, és nevetséges. Phd-zni csak időhúzás miatt szoktak, hogy minél később kelljen a munka világával szembesülniük. Én biosz szakra jártam, ezerszer nehezebb volt a tananyag, a számonkérés is, de ezzel BSC vele is el lehet helyezkedni, maganlaborokban (mint pl. Pesten a wesslingre stb) dolgozik szinte az összes ismerősöm sima bsc-vel. Földtudományisok pátyát módosítottak inkább. De gondolom még nem kezdték el benne dolgozni, azért vagy ilyen bizakodó, hogy hallottál 1 emberről aki ennyi pénzért el tudott helyezkedni, de attól még nem ez a trend.
Nem tudom miért nem lehet belátni, ha valami könnyű szak. Párom pl. Földrajz szakon volt, msc-t is csinál geoinformatika szakirányon, azaz már programozás is van stb. És ő is belátta, ez a legnehezebb szakirány a szakon, de még ő is belátta h rohadt könnyű. Egy biosz szakkal nem is említhető egy napon ilyen téren.
Nekem ezen a téren van msc-m, közalkalmazottként sikerült elhelyezkednem bérminimumért. Igaz, kisváros, nem sok a munkalehetőség, de ha gyárba mentem volna ott többet kapnék.
Most kezdek pénzügyet tanulni. Ezzel kitörölhetem.
"De semmi köze a földtudományi bsc-hez."
Ember. Hallottál már specializációról?
Amúgy az összes TT területen tanítanak programozást előbb, vagy utóbb...
Utolsó, pontosan milyen MSc-d van és melyik egyetemről?
Ha egyszer már eljutottál idáig, akkor miért nem doktorálsz?
Miért kezdessz egy olyan szakba amivel sima BSc esetén szintén nem annyira szuperek az elhelyezkedési lehetőségek mint mondjuk mérnöki szakkal?
Vagy miért nem szerzel egy infós OKJ-t és mivel már programozni tudsz, jelentkezel egy gyakornoki állásra az IT szektorban?
Ha már nem érdekel esetleg a szakmád, akkor ez szerintem sokkal jobb alternatíva mint pl. a gyár, ha ennyire fontos a fizetés...
14. vagyok, Elte környezettan ökológia.
Egyrészt nem akarok ebben az irányban továbbtanulni mert kb. kutatni vagy tanítani lehetne vele, egyébként se voltam kitűnő tanuló, hogy a stréberek között doktoráljak. Meg akkor doktorival keresnék mondjuk ugyanennyit.
Mérnöki szakon gondolkoztam még, de az nem indult olyan feltételekkel amit munka és gyerek mellett teljesíteni tudok, emellett ismerős már most mondta, hogy egy könyvelőirodában duplaennyi pénzért tudnak alkalmazni, ha megcsinálom a mérlegképest.
Infót mindenhol nyomják, a tesztelői állásokat néztem, de aki benne van az azt mondja, hogy pár hónapos gyorstalpalóval azért ott se lehet annyira elhelyezkedni, meg aztán ezek a Green fox és társai milliós tandíjat kérnek és többet be kell rá járni, mint amennyit ráérek.
Egyébként szerinted nem fontos a fizetés? Azért egy karriert a fizetés is meghatároz, valamiből meg kell élni akármekkora tudással és presztízzsel rendelkezik valaki.
# 13/17 Időpont tegnap 21:47
Ember, ezeket már BSc-n el lehet kezdeni a földtudományin. A 6 félévből 5 már specializációval megy és már ott geofizikát, csillagászatot és meteorológiát tanulsz. Konkrétan alig vannak általános tárgyak az első két félév után, onnantól csak matek, fizika és a specializáció tárgyai. A földtudományi (a fizika mellett) a hivatalos alapozó BSc képzés ezekre az MSc-kre, tehát pótolnod se kell semmit, hogy ide menj a földtudományról, ha az adott specializáción végeztél.
Persze ez csak az ELTE-re igaz, a többi egyetemen tényleg kb csak alkalmazott földtudomány és geológia van, ahogy nézegettem a weboldalakat.
Ember, tanulj már meg szöveget értezlmezni. És nem, nem tanulnak földtudományin csillagászatot ésatöbbit, alapozó tárgyakat tanulnak. Amit egy tök más szakról jött ember be bír pótolni egy félév alatt, annyira komoly ez a szak. TAPASZTALATBÓL BESZÉLEK. Hiába péntyektek itt, h milyen nehéz, attól haszan nem lesz. Aki csillagász vagy egyéb területen tevékenykedik, az mind fizika szakot végez, nem ilyen gagyi földtuományit. Eléggé benne vagyok a téműval, milyen közeli barátom tagja a LIGO-nak.
Ez meg:
"Amúgy az összes TT területen tanítanak programozást előbb, vagy utóbb..."
Fura, de én már ledoktoráltam TT területen és sehol sem tanítottak programozást, de többin sincs az biztos.
Abban teljesen igazad van, hogy a földtudományi könnyebb az általános tölteléktárgyai miatt, mint a fizika alapszak. Ezt szerintem senki sem tagadja. Viszont azért azt mondani, hogy semmi köze a földtudományinak a csillagászathoz ezzel a specializációval kicsit vicc kategória.
Konkréten ezt írják az ELTE csillagászati tanszék honlapján a kérdésben:
"Földtudományi vagy fizika alapképzésre jelentkezzek inkább?
A csillagászat szakirányos tanterv - beleértve az abban foglalt matematikai és fizikai modulokat is - mindkét szakirányon megegyezik. A különbség csak az egyéb elsajátított ismeretekben van, tehát a törzsanyagban. Földtudományi alapszakon értelemszerűen sok geológiai, geofizikai ismeretet, fizika alapszakon pedig több, a csillagászat számára nem feltétlenül releváns matematikai és fizikai ismeretet lehet elsajátítani. A választás tehát főleg a hallgató érdeklődési körén múlik. Pl. planetológia vagy naprendszer-kutatás érdeklődő diákok számára a földtudományi alapszak, kozmológia vagy elméleti asztrofizika felé orientálódóknak pedig a fizika alapszak lehet hasznosabb.
Különbség van a szakirány adminisztrációja tekintetében is. A földtudományi alapszakon a szakirányok decentralizáltak, a hallgatók diplomamunkájának és záróvizsgájának adminisztrációja az illetékes tanszékek --- esetünkben a Csillagászati Tanszék --- hatásköre. A záróvizsgán így nagy súllyal szerepel a szakirányos tananyag. A fizika alapszakon ezzel szemben a hallgatók adminisztrációja centralizált, a záróvizsga anyaga kizárólag a fizika törzsanyag."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!