Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 33 évesen késő elkezdeni az...

33 évesen késő elkezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Nemcsak egy alapképzésről lenne szó, hanem minimum mester, és nincs kizárva az sem, hogy doktori is kell hozzá, ami megint csak minimum 3 év (bár hallottam, hogy itt nem ritka az 5-6 év sem). Ha a legideálisabb esetet nézem is, 38 éves leszek mire elkezdem a doktori képzést, és 41 mire doktorálok. Ennyi idősen lesz esélyem a munkaerőpiacon a fiatalok mellett? Vagy ilyen "magasságokban" (doktori) már nem lényeg, hogy hány éves az ember?

(Egyébként nő vagyok, már ha ez számít valamit ebben a kérdésben.)


Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. júl. 4. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Szerintem sosem késő!:)

Sokan járnak ennyi idősen, sőt idősebben is mesterképzésre(pl.: barátnőm 46 éves anyukája..)

Nem hiszem, hogy teljes mértékben kortól függ, h jól végzed-e a munkádat.

Sok sikert!:)

2010. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Sosem késő! Ha úgy érzed, hogy menni fog nyugodtan fogj bele. Nekem középsulis of-m 55 évesen diplomázott infóból. Az elhelyezkedésről nem tudok mit mondani mert én is csak most készülök fősulira.

19f

2010. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors választ!

Megnyugtató, amit írtál! :)

2010. júl. 4. 15:31
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha tényleg olyan szintre emeled a dolgot, mint ahogyan azt elképzelted, akkor azokban a körökben már nem igen fog számítani a kor.

Sok sikert hozzá!

2010. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
52%

apukám 3 munkahely mellett kezdte, 45 évesen.

annakidején nem volt rá lehetősége családi okokból

szerintem elég nagy dolog :D

2010. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Apukám 40 év fölött kezdte el és több csoporttársa is sokkal idősebb volt nála. Doktori szinten meg már nem hiszem, hogy annyit számítana a kor.
2010. júl. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És, ha véletlenül nem jön össze a doktori? "Sima" egyetemi diplomával ennyi idősen nem leszek hátrányban? Bár az a probléma, hogy olyan területre megyek/mennék, ahol majdnem, hogy alap a PhD.:(

Ja, és én nem munka mellett csinálnám a sulit, hanem nappalin. Legalábbis a bsc-t.


Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. júl. 4. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:
attól függ mire mész, a phd nem nagy dolog, barátnőm csinálja, egy félévbe átlag 4 tantárgya van, ebből van ami beadandós :) kutatásokat kell phdn általában végezni, de ha nem lesz doktorid, egyetemi diplomával is érvényesülni fogsz!
2010. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mindenképpen próbáld meg.. most gondolj bele: hogyan szeretnéd magad látni 41 évesen? doktorival vagy anélkül..? én levelezőre járok (doktori képzésre) és az egyetemünkön a 30-50 év korosztály a jellemző.. úgyhogy még ki sem fogsz tűnni.. kitartást hozzá!! :)


28/L

2010. aug. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!