Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 21 évesen késő elkezdeni egy...

21 évesen késő elkezdeni egy orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés
Most mérnökin vagyok, de ha beadnád 21 lennék mire felvennénk ha felvesznek......
2010. okt. 22. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Soha nem késő elkezdeni valamit,de....

Az orvosi 6 év. És az nem azt jelenti, hogy ott állsz készen mint orvos, hanem azt, hogy utána még évekig medikusként gyakorlatozol valamelyik kórházban mire szakvizsgázhatsz. Szóval aki normál időben 18-19 évesen elkezdi annak talán, ha jól megy neki 28-30 éves korára lesz szakvizsgája. Szóval nem tudom. Te tudod, hogy ez neked megéri-e. Ha tényleg ezt akarod és úgy gondolod képes vagy rá akkor vágj bele. De az orvosi nem az amit második szakként szoktak csinálni.

2010. okt. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Mivel folyamatosan emelik a nyugdíjkorhatárt, bőven lesz időd orvosként dolgozni, szóval hajrá! A helyedben nem azért a 2-3 elveszett év miatt aggódnék, hanem azért a következő negyvenért, amikor nem csinálhatom azt, amit szeretnék. Ha orvos akarsz lenni, menj orvosi egyetemre! 21 évesen nem vagy Matuzsálem. Akik nyelvi előkészítős osztályba járnak, sokan 20 évesen érettségiznek.
2010. okt. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Az csak 3 év mínusz. Nem oszt, nem szoroz. Van egy 36 éves elsős is...szóval:D
2010. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


A koroddal semmi baj, sokan vannak, akik 20 évesen érettségiznek (évvesztesek, kéttannyelvű suli stb.). Arra figyelj, hogy ha jártál már egyetemre, akkor nem biztos, hogy az orvosin az összes félévet államilag támogatottan tudod elvégezni. Egyik ismerősöm hat félévet húzott le egy egyetemen, és ezután ment az orvosira, tehát csak hat állami féléve maradt a tíz féléves képzésre. Most azon agyal, hogy az utolsó négy szemeszterre hogy fog összekaparni cirka 4 millió forintot.

2010. okt. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem nem késő, habár hosszú út vezet el odáig, az biztos!


Egyébként pedig, ismered az emberek hozzáállását az orvosokhoz?

"Húú ez túl fiatal, nekem egy tapasztaltabb orvos kell!"


És ez tényleg így van. Az emberek jobban megbíznak egy idősebb orvosban, mint egy fiatalban. Tény, hogy ebben van is valami, mert a tapasztalat elég fontos e téren. De persze sok jó fiatal orvos is van, csak nem szabad félvállról venni ezt a "munkát".

2010. okt. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem késő,én is 21 vagyok,és most fogom kezdeni az orvosit ha minden jól megy!
2013. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!