Levelező munkarendű gazdálkodás és menedzsment szakos hallgatóként el lehet helyezkedni?
Köszönöm a válaszaitokat.
Milyen pozíciókat tud betölteni egy gazd.men-es egyetemi hallgató?
Hogy tudnék munkát szeretni egyetem alatt? A cégek meghírdetnek különböző állásokat egyetemistáknak? Vagy besétálok ahhoz a céghez, ahol majd később dolgozni szeretnék, hogy szóljanak, ha majd lesz betöltendő állás? Hogy megy ez?
Melyik egyetemet ajánljátok? BCE vagy BGE (korábban BGF)?
2 középfokú nyelvvizsgával már lenne esélyem egy gyakornoki állásra? Ha igen, az angolon kívül melyik nyelv a leghasznosabb?
Corvinus, BGE, ELTE, BME mindegyik jó, talán a hagyományok és a hírnév miatt a BCE-t mondanám a BGE-vel szemben. BME a legnehezebb, BGE-n a TO legendásan nincs a helyzet magaslatán.
A nagy egyetemekre a cégek kivonulnak, vannak egyetemi állásbörzék, tesztírás stb. Ha odateszed magad, és tényleg beszélsz 2 nyelvet, könnyen találsz belépő szintű pozit, utána pedig már az fog számítani, hogy milyen tapasztalatokat szerzel, milyen eredményeket tudsz felmutatni.
Angol mellé szerintem a legjobb a német, de a francia / orosz / olasz / holland nyelvekben is van lehetőség.
Kedves utolsó: neked is nagyon szépen köszönöm a segítséged!
Szerinted a cégek tesznek különbséget a nappalisok és a levelezősök között? A levelezősökkel is iratnak ilyen teszteket? Közülük is szoktak felvenni embereket, vagy csak a nappalisok között szoktak válogatni?
A nyelveken kívül kell még valami plusz dolog? Középfokú nyelvtudás elegendő?
Rengetegféle pozíciót be lehet tölteni ilyen végzettséggel, felvin nézd meg az adott szak szakmatérképét. Túlzás nélkül többszáz pozícióról van szó, nagyon általános diploma.
Munkaszerzés: HVG állásbörzén szétnézel, vagy mikor jönnek az egyetemedre állásbörzére. Illetve linkedinre regisztrálj mindenképp, ott is találhatsz gyakornoki állásokat. De ami a legjobb szerintem, ha kifejezetten gyakornoki munkákat kínáló diákszövetkezetek oldalait böngészed (Schönherz, MindDiák, stb), ezeken biztos megtalálod, amit keresel.
BCE vagy BGE közül inkább BCE. Komolyabb a képzés, és menedzsment terén egyértelműen jobb is, mint a BGE-é. Munkáltatók is jobban értékelik, nagyobb neve van még mindig a problémák ellenére is. Plusz rengeteg extra lehetőség van, amiben részt vehetsz (diákszervezet, szakkoli, stb) és fontos kapcsolatokat építhetsz ki.
Ami a nyelvvizsgát illeti: még nyelvvizsga nélkül is lehet találni gyakornoki állást, 2-vel még rengeteg lehetőséged lesz. Angol után a német a legfontosabb. És legtöbb gyakornoki pozícióra, ha kérnek nyelvtudást, elég lesz a közép. Később viszont ennél több kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!