Levelező munkarendű gazdálkodás és menedzsment szakos hallgatóként el lehet helyezkedni?
Igen, nyelvekre menj rá.
Az pedig, hogy levelezőn végeztél nem lesz rajta a diplomádon. :) Sok sikert!
Utolsó! Mi lenne, ha mielőtt bele szólnál olyanba, amihez nem értesz, tájékozódnál kicsit?
Az Edutusra és hasonlókra csak a hozzád hasonló alacsony szellemi szinten álló senkik kerülnek, akiknek együgyűségét az intézmény kihasználja és egy értéktelen diplomát ad a zsebükbe, miután jól megkopasztja őket 3-x év alatt. Miért zavar, ha valaki kritikát fogalmaz meg egy undorító, mások megkopasztásán alapuló intézményről?
Azért baj, mert életedben nem jártál még egyrtemen...
Különben nem offolnál tovább.
Ismét csak azt tudom javasolni, hogy olvasd el a kérdést majd, a válaszod.
Mindkettőt próbáld értrelmezni minden erőddel és talán megtalálod, hogy hol a probléma!
De tessék, segízek:
LEVELEZŐ munkarendű gazdálkodás és menedzsment szakos HALLGATÓKÉNT el lehet helyezkedni?
Természetesen NEM közgazdász munkára gondolok, hanem pl asszisztensire, amiről KÉSŐBB esetleg FElJEBB tudok majd lépni a ranglétrán?
Te viszont arról beszélsz, hogy a kérdező meg akar állapodni asszisztensi munkakörrel, illetve hogy mit csináljon akkor amikor már meg van a diplomája, mikor nem ez volt a kérdés...
Javaslod neki, hogy menjen egyetem alatt is dolgozni, amikor a kérdezőnek pont ez a szándéka, s ezzel kapcsolatos kérdést tett fel... Történetesen, a konkrét kérdésre már nem válaszolsz.
A magyar egyetemek között pedig nincs akkora különbség mint hiszed.
Az ősszes magyar egyetem "rossz", külföldi munkáltatónak mindegyik noname.
Például kanadában még egy Gábor Dénesről is felvesznek egy jó munkahelyre egy eltés helyett, ha meggyőzőbb a tudoásod.
A legjobb magyar egyetemek -melyek a világon nincsenek benne a top 500-ban sem- és a legrosszabb magyar egyetemek között nincs akkora különbség mint a legjobb magyar egyetemek és európában átlagos, vagy jobb egyetemek között.
Mégis lehet az általuk adott diplomával érvényesülni európa szerte, többnyire...
Egy ELTE, BME egy ETH Zurich-hez képest vicc, vagy egy Semmelweis egy Karolinska intézethez képest szintén vicc...
És ezeken az egyetemeken minden európai tanulhat ingyen!
A BME-n pedig NINCS a gazdálkodási és menedzsment levelezőn!
Köszönöm szépen a segítséget, de nem egészen értem miért duplikáltad a kérdést? Itt rajtad kívül senkinek nincs problémája vele, szerintem a kérdező sem kérte, hogy spammeld.
Volt szerencsém több magyar és külföldi egyetemen is tanulnom már, én ellentétben veled nem vaktában beszélek és személyeskedek. Feltételezem a frusztráció onnan ered, hogy magad is valamilyen alibi intézménybe jársz, mert nem látok más indokot rá, amiért bárki védelmébe venne egy mások átverésére szakosodott szervezetet. Ez esetben szívesen látlak el tanácsokkal, hogy mivel mentheted még magad, ha rámírsz privátban.
Persze ha nem csak a frusztráltság beszél belőled nyugodtan megpróbálhatod intelligens ember módjára is megcáfolni álláspontom. Ezt az értelmetlen acsargást nem kedvelem.
Az utolsó kommented még nem láttam mikor az előzőt elkezdtem írni, úgyhogy reagálok arra is.
Egyrészt javaslom olvasd el újra a kérdezőnek adott válaszom, mert valamit nagyon félreértesz.
"A magyar egyetemek között pedig nincs akkora különbség mint hiszed"
Sajnos de, és ez gazdasági képzések terén különösen is igaz. A személyes tapasztalataimmal nem fogok példálózni, mert úgysem értenéd, de mindezt elhelyezkedési, fizetési statisztikák is gyönyörűen alátámasztják.
"Az ősszes magyar egyetem "rossz", külföldi munkáltatónak mindegyik noname."....stb...
Annyiban valóban igazad van, hogy el lehet helyezkedni külföldön egy gagyibb diplomával is. Ami miatt az egész eszmefuttatásod butaság az az, hogy ehhez tapasztalat szükséges. Tapasztalatot pedig úgy szerez az ember, ha egy jó hírnevű egyetemen elvégez egy gazdasági szakot, mellette ideális esetben gyakornokoskodik, aztán tárt karokkal várja őt a multik világa. Megmondom mikor nem fogja tárt karokkal várni: ha egy Gábor Dénes főiskolán és társain vergődik át az ember. Hatalmas hátrányban van a pályakezdő, ha egy ilyen alibi intézményben tudja csak elvégezni a szakot, mert utálják a munkavállalók ezeket a semmitmondó papírokat.
Tehát szummázva, hogy te is értsd. Később valóban a tapasztalat számít, itthon és külföldön is. Viszont a legjobb helyeken, legjobb tapasztalatot szerzett szakemberek túlnyomó része a nagynevű egyetemekről fog kikerülni. Tehát valóban nem fogja a külföldi munkavállaló azt nézni, hogy neked edutusos vagy eltés diplomád van (többnyire, de tegyük hozzá, hogy ez sem mindig igaz, mert rengeteg az ellenpélda), de egy edutusos diáknak soha nem lesznek olyan referenciái, mint egy eltésnek. Egy semmitmondó papírral már az elején kinyírja magát az ember a munkaerőpiacon, pláne a gazdasági szektorban, ahol hatalmas a túlképzés. Kivétel mindig akad persze, aki ügyesen csinálja vagy protekció segítségével bedolgozza magát valahova, de ahogy mondani szokás, ez ritka, mint a fehér holló. Sok multinál dolgoztam már, és a managerek között szinte soha nem talál az ember edutusos és hasonló végzettségű szakembereket. Dolgoztam sokéig olyan területen, amiben ilyenekre rá lehet látni, nagyjából 20-ból 1 vezető pozícióban lévő ember kerül ki ilyen alibi intézményekből. És ez nem túl jó arány.
"A BME-n pedig NINCS a gazdálkodási és menedzsment levelezőn"
Ki állította ellenkezőjét?:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!