Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen felvételnél lehet...

Egyetemen felvételnél lehet kapni többletpontokat mentális, pszichés problémára, psziches fejlődesi zavarra?

Figyelt kérdés
És ha igen, arról valahol találok egy listát, hogy melyek után?
2019. márc. 7. 15:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#9: légy szíves nevezz meg egy olyan pszichés zavart, amivel el lehet végezni egy egyetemet, és amivel az ember emberek között, felelősségteljes munkát tud vállalni!


Én is voltam depressziós pl. A családban van pánikbeteg, meg egyéb mentálisan sérült is.

Annak idején én sem lettem volna rá képes, ahogy ezek a családtagjaim sem!


Mint korábban írtam, más, ha valakinek testi fogyatékkal kell együtt élnie. De ezt egy kerekesszékes előttem tökéletesen leírta. De ő fog tudni tanulni, fog tudni dolgozni.

2019. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy választ is kapj, parancsolj, itt jól le van írva:


[link]

2019. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

És így kell igazolni:


[link]

2019. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én elég komoly szakra járok, és körülöttem vizsgaidőszakban (meg komolyabb zh időszakokban) azt látom, hogy a lelkileg rendben lévő emberek (értsd. nem küzdenek pszichés problémákkal) is teljesen ki tudnak fordulni önmagukból.

Rám vizsgaidőszak közepén pl. random pánikrohamok jöttek, amik sosem voltak jellemzők. Más barátnőmnek meg órákat ki kellett hagyni a tanulásból, mert csak sírt.

Más szaktársaim meg xanaxot vesznek be vizsgák előtt rendszeresen, sőt, nem egy tanár ajánlotta nekünk is, hogy ha nem viseljük jól, akkor szedjünk gyógyszert!!

Csak arra akarok rávilágítani, hogy sok esetben, főleg ha nem hulibuli szakra jelentkeznél még normális lelkiállapotban is szörnyen nehéz.

A mozgássérült válaszoló is jól leírta. A mozgásában korlátozott embereknek más a szituáció is, mint egy pszichés problémákkal küzdőnek.

2019. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek az előttem válaszolóval. Én érettségi után úgy éreztem, hogy nem bírnám lelkileg azt a terhelést. Kihagytam egy évet, dolgoztam. Összeszedtem magam és egy évvel később elkezdtem az egyetemet, viszonylag jól megy. De akkor nem bírtam volna. Nem bántam meg a döntésemet.

Én nem voltam diagnosztizálva depresszióval, sem másféle pszichés problémával. Elég egy kisebb hullámvölgy ahhoz, hogy ne tudd a maxiumomot kihozni magadból. Az egyetemen senki sem fog többlet pontokat adni ilyen problémákra.

2019. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!