Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ma már bárkit felvesznek...

Ma már bárkit felvesznek egyetemre?!

Figyelt kérdés
A jogon például a 2019 szeptemberében induló képzéseken levitték a ponthatárokat 440-re. Miért? Mi az értelme, hogy egyre lejjebb viszik a követelményrendszert? Ez egyáltalán nem fair, ha bárkit felvesznek már akkor mi értelme van az egyetemi képzéseknek?

2019. jan. 17. 18:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
88%

"Az egyetemi képzésnek az a lényege, hogy szakembereket képezzen, igen. De nem bukik ki mindenki."

Miért is kéne mindenkinek kibuknia? Kit képeznének ha mindenki kibukna? Az bukik ki, aki nem felel meg a teljesítési követelményeknek. Aki megfelel az nem bukik ki, hanem elvégzi. Mi is a probléma ezzel?


"Az egyetemen belül is annyira levitték a követelményrendszert, hogy az idősebbek szerint az felháborító."

Az idősek szerint sok minden felháborító, pl amikor két fiatal megfogja egymás kezét az utcán. Mindenkinek joga van felháborodni.



"Bármilyen meglepő, felsőoktatásban tanulok, jogon és államin. És nem gondolom, hogy a 440 annyira megugorhatatlan lenne, ellenkezőleg. Aki ide való, és valójában jó, annak a 460 sem volt sok."

És miért is ekkora választóvonal az a 20 pont? Miért is gondolod, hogy Te jobban tudod ki odavaló és ki nem, mint az egyetem maga?


"azzal hogy levitték, azt érik el, hogy több, és bocsánat a provokációért vagy a diszkriminációért, de butább ember végzi el az egyetemet, aminek meg az lesz a hatása, hogy sokan maradnak munka nélkül, mert ha megvan a lehetőség a válogatásra, miért ne tennék ne a munkavállalók."

És szerinted a munkavállalók a "butábbakat" fogják választani, akik 20 ponttal kevesebbel kerültek be?


Továbbra is azt gondolom, hogy Te csak egy ostoba sznob vagy, akinek fogalma sincs az egyetemi képzésekről.

De mint írtam mindenkinek joga van felháborodni, akár ok nélkül, beszűkült elmével is.

2019. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
76%
Van olyan egyetemi szak, ahová tényleg bárkit felvesznek, mert még emelt sem kötelező. A nyelvvizsgát pontosan nem tudom, de egy középfokút eszperantóból vagy angolból bárki össze tud hozni, ahogy 350 pontot is...
2019. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon el vagytok tévedve ezzel a bárkivel. Nézzetek kicsit körül a világban, hogy milyen emberekkel van tele.
2019. jan. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Az alapkérdésben egyetértek, BIZONYOS szakokra nevetségesen könnyű bekerülni.


DE! A konkrét példával nem értek egyet!

1. Én is nehéz szakot választottam, magas is volt a ponthatár, de a tapasztalat az, hogy a felvételi pontszám és az egyetemi teljesítmény között nem nagyon van összefüggés... Lehet, hogy valaki gyengébb középsuliba járt, de jó esze van, vagy csak link volt, de az adott szakterület már érdekli, vagy nem vág úgy az esze, de a választott szakterülethez nagyon jó érzéke van stb.

2. A 440 csak a központi ponthatár, ami az állam hozzáállását tükrözi abból a szempontból, hogy mennyire akarja segíteni az adott szakot választókat DE! ennek nincs köze a kapacitásszámhoz! Ha sokan jelentkeznek, úgyis a legjobb X-et fogják felvenni, és nem többet, nem "bárkit". Akkor lenne igazad, ha radikális központi ponthatárcsökkentés MELLETT jelentősen megnövelnék a kapacitásszámot is.


3. Én is 458-cal kerültem be anno a szakomra (na igen, "buta voltam", "elrontottam" az emelt kémiámat:D), de ettől még azt gondolom, minden 400+-os szakra szép teljesítmény bejutni, a 440 meg semmiképp sem "bárkit" jelent. Még ha a felvételi tárgyak esetleg nem is olyan nehezek (emelt szinten sem).


Abba meg ne menjünk bele, hogy mi értelme az egyetemi képzésnek, mert amit az egyetemek manapság a hallgatóiknak nyújtanak, az nem túl sok: rosszul összeállított mintatantervek, hiányos jegyzet- és tankönyvellátottság, kiszámíthatatlan kommunikáció, rosszul működő Neptun, kevés és nem kellően hatékony gyakorlatok stb.

2019. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem irigy vagy, hogy másoknak esetleg egy lehetnyivel könnyebb lesz, mint neked? Rossz lehet ennyi keserűséggel élni:(
2019. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
23%

Le fogtok pontozni, de közgázon tanulok, és statisztika órán a statisztikát tanuló szakok bekerülési pontjaira és a szakok stat bukási arányaira (szórótárgy) ráhúztunk egy korrelációs függvényt. Az eredmény: -0,9. Azaz szinte függvényszerűen negatív kapcsolat van a pontszámok (ez egy pozitív dolog, minél több, annál jobb) és a bukási arány között (ez egy negatív dolog). Turizmus és vendéglátásra valami 400 pont kell, és dupla annyian buktak, mint nemzetközi gazdálkodás (460) szakon.

Én ezen utóbbi szakon vagyok, és a jog mellett itt is levitték 460-ról 440-re a ponthatárt, szerintem megásva a szak megbecsültségét, tekintélyét. (Amennyi volt.)

Hiába mondják, hogy a pont csak egy szám, igenis nagyon szoros kapcsolat van a bekerülési pontok és az egyetemi átlagok között. Ez nem vélemény, hanem tény. Amikor a kezetekbe kerül egy táblázat, amelyben vizsgajegyek és szakok is vannak, némi Excel tudással meg tudtok bizonyosodni róla.

Kérdező: Én azt nem értem, hogy miért megy egyszerre a minimum növelése (280-290...) és a nagyobb pontszámúak (jog, NG 460) csökkentése. Nem látok benne logikát.

2019. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Nos igen, értem amit mondotok, bizonyos dolgokra be kell vallanom nem gondoltam.


DE! Egyet kell értenem az utolsóval. Aki részt vesz egy ilyen képzésen, látni lehet belülről, hogy ki az államis es ki nem. Ahogyan azt is, kinek mi a motivációja. Pl van aki azert jött ide, mert jól lehet vele keresni... Még ha így is lenne, látszik hogy hiányzik a kellő motiváció, ami miatt nem érdekli annyira a vizsgák eredményei.


Lehet rosszul fogalmaztam, mert a ponthatárok csökkentése es a belső követelmények csökkenése együttes erővel ad ki gyengébb teljesítményt. Mert ha leviszik a ponthatárok, nem fognak kibukni a gyengébbek vagy akik nem bírják, mert a szórótantárgy mar nem szórótantárgy, es az első szigorlatok hatodik félévben van. Szerintem ez nagyon sok idő ahhoz, hogy megnézzék kit kell kiszórni. Ez mindkét félnek rossz, hiszen aki nem oda való, hiú reményeket táplál, aki meg igen, azoknak meg csak fölösleges konkurenciát adnak....


Természetesen nem azt mondom, hogy egy 460 alatti nem tudhat sokmindent, vagy hogy egy egy 460 feletti mindent tud, de a mostani pontszámításban 20 pont igenis sokat jelent a tudás szempontjából. Egy végig hármas tanuló, akinek szerencséje volt az érettségin is összeszedhet 440-et, meg a 460-hoz azert kell a jobb teljesítmény. Ami meg is látszódik az egyetem eredményein. (Pl így is az első roma zh átlaga idén 1.1 lett, ami valljuk be, holtgyenge teljesítmény...)


Természetesen igen, örültem volna ha nem szenvedek akkor annyit hogy jól sikerüljön es felvegyenek, de hát ki nem? Csak tenyleg nem értem, a képzéseink amugy sem a legjobbak, nem tudom miert kell meg ezzel is rontani adott esetben.


Remelem így kicsit világosabb a kérdésem lényege es nem támadásnak veszitek, hanem inkább csak tehetetlenségnek ..



BTW idősebb alatt a 3-4-5 éveseket értettem :D

2019. jan. 17. 23:43
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy megfigyelhetően csökken a színvonal általánosságban a felsőoktatásban, sokszor 280-300 pontokkal vesznek fel embereket egyes szakokra, ami azért nem nagy teljesítmény.

Az, hogy ki került be államira és önköltségesre jogon nem annyira releváns. 2012 óta elégge nehéz volt bekerülni, régen pedig egyszerűbb volt és ömlesztve vették fel az embereket, aminek az eredménye lett a túlképzés. Nálunk 465 volt a pont anno, kb.20 ponttal lemaradtam az államiról és többen voltunk így, ennek ellenére bukások, csúszás nélkül, versenyekre járva, jó eredménnyel elvégeztem a jogot és nagyon sok barátom hasonlóan. Én azt láttam, hogy sokszor az államisok csúsztak, "elvoltak" mivel nekik állt mindent az állam (ezt ők hangoztatták), mi pedig azért hajtottunk, hogy államira àtkerülhessünk vagy hogy ne kelljen újabb félévet kifizetni. Több államis ismerősöm volt, aki nem bírta és ott is hagyta. A leírásod alapján elsős vagy, hidd el majd pár év múlva változni fog a véleményed, mikor már jobban benne leszel a rendszerben.

Még egy megjegyzés, hogy ha valaki jó oktatási rendszerben szeretne tanulni, az nem itthon tanul tovább, jognál ugyanez a helyzet (sajnos).

Azt meg meg sem említeném, hogy az érettségik eredményével hogyan lehet "csalni" és sokszor egyebként pontokat szerezni, amire nem járna, tehát a pontokról ennyit.

2019. jan. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
13%

másodéves mérnök vagyok, ez lényegében már az én generációmra is igaz, amire utalni szeretnél

nem szabad elfelejteni, hogy az egyetemi színvonalat a hozott anyaghoz igazítják, szánalmas a magyar közoktatás

egy professzorom is megmondta, hogy olyan mintha butulna a sok gyerek, pedig eredendően nem lehet mindenki buta basszus, amit tanítanak manapság áltsuliban, meg gimiben is az a legtöbb helyen szánalom, ebbe nagyon nehéz belelátni kívülről (viktor urunk megfelelően hülyíti a népet, annál több befolyásolható ember juhuu...)

a ponthatár sok mindentől függ azért, nem ezen akadnék ki

de jogos, hogy úgy hat mintha mindenki kevésbé intelligens lenne, de muszáj valamennyire lejjebb adni a színvonalból, mert akkor nem lesz elég szakember (vikci eléri a célját, hülye is marad sok ember, aki sztem alapból nem az...)

2019. jan. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%

"A jogon például a 2019 szeptemberében induló képzéseken levitték a ponthatárokat 440-re. Miért?"

Te amúgy mi a fenéről beszélsz? A ponthatárt nem az egyetemek határozzák meg, hanem az oda jelentkezők. Az államilag meghatározott minimum ponthatár az - most képedj el! - 280 pont, ennyi kell, hogy felvegyenek téged egyetemre.

2019. jan. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!