Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Vodafonelive kérdése:

Kereskedelem és marketing alapszak mérnöki tanulmányok után?

Figyelt kérdés

Már rendelkezem egy gépészmérnöki BSc-vel és valószínű május legvégén egy másik mérnöki MSc-vel is.

Van 5-6 ismerősöm aki BSc után gazdasági vonalon folytatta a tanulmányait vezetés és szervés mesterképzésen.

Én is gondolkodtam egy gazdasági szakon csak valószínű nema vez-szervezésen. Most a kereskedelem és marketing alapszakot néztem ki, természetesen levelezős képzésen. Amit bejelöltem az a Corvinus de ezen kívül láttam még sok Bp-i intézményben is lehet tanulni levelezőn, BGE, OE, METU, Edutus stb.

Alapszakot azért is néztem, mert szerintem többet tanul az ember, mint mesteren, ill. legtöbb mester felvételhez írásbelit írnak elő ami előképzettség nélkül nem nagyon kivitelezhető. A gazdasági tárgyak között markenting sohasem volt csak menedzsment és közgazdaságtan, ebből minimális tudásom van.

Aki ezen a szakon tanul mit gondoltok, jól jön egy mérnöki szak mellé, nehézsége milyen, ha az esszék írása sosem volt az erősségem? Tematikákat olvasgattam a Corvinuson, esetleg többi egyetemről vélemény, akár privát üzenetben?Gondolom 1-2 matekos tárgyat nem biztos, hogy meg kell csinálni ezért kicsivel több idő is maradna a főbb tantárgyakra, illetve később egy szakmai nyelvvizsga, mert azt írják elő a képzéshez.



2018. dec. 31. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Miért nem MSc-re akarsz menni? Sokkal jobban járnál, mint még egy alapszakkal végigszívni.
2018. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert van írásbeli vizsga legtöbb helynél, kellene különbözeti tárgyakat megcsinálni BSc-ről. Azt tudom, hogy mester azért is "könnyebb", mert ott már úgy kezelnek, hogy Te leraktál valamit az asztalra (van már egy diplomád) és nem szivatnak annyira, persze ez eltérhet valamennyire. Tudásban sem biztos, hogy többet ad csak a nagyságrendje értékesebb, hogy az egyetemi végzettség.
2018. dec. 31. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Szerinten ez mérnöki szak mellé elég felesleges másoddiploma. Azért a vez.szervet vagy még gyakran az MBA-t végzik el, mert ezek menedzseri ismereteket adnak, ami hasznos ha a saját területeden belül szeretnél magasabb szintre kerülni. Viszont egy kermar képzés nem arról szól hogyan tudsz egy saját csoportot/osztályt megfelelően vezetni, nagyon kevés munkakör van ahol egyszerre vennéd hasznát a mérnöki és kermar tudásnak. Ha nagyon alapszakot akarsz akkor inkább a gazdment végezd el, még ez áll a legközelebb ehhez a 2 mesterhez. MBA-n amúgy is sok a mérnök, szóval ott a felvétel se nehéz mert ehhez igazítják, habár vannak ahol elvárnak néhány év szakmai gyakorlatot ehhez a szakhoz (vidéken végeztem, itt pl 3 év kellett, a fővárosi egyetemet nem tudom).


Esszét BTK-n szokás írni :D

2018. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Így van. MBA vagy ha azt nem akarod, és csak egy átfogó képet szeretnél kapni a gazdálkodásról, akkor ott van a mérnök-közgazdász szakirányú továbbképzés.


Én biztos nem pazarolnék 3,5 évet egy újabb alapszakra.

2018. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Vagy esetleg műszakimenedzser MSc?


Tudom, hogy a BSc-nek nem a legjobb a híre, de az MSc-nek elég sok értelme van, főleg mérnöki és nem műszakimenedzser BSc-vel...

2018. dec. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A gazdáslkodás és menedzsmentet sajnos nem tudom hova tenni. Véletlenül nem olyan, mint egy gazdaságinformatikus, műszaki menedzser, hogy ebből-abból is kapnak egy kis ismeretet de konkrét specializáció nincsen, hanem amelyik irány tetszik(pl. pénzügy) arra elmegy?

Olvasgattam a mérnök-közgazdászt is de arra lenne 1 hónapom jelentkezni de még 1 vizsga és a diplomamunka, záróvizsga még előttem áll, illetve nem tűnik az sem egyszerűnek kis előtudással.

Műszaki menedzser lehet nem rossz de engem személy szerint nem fog meg. Van ismerősöm aki BSc és MSc-s is ezen a területen.

2019. jan. 1. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Megosztott vagyok a kérdésben. :D


Jó ötlet a mérnök + MBA is. Ha vállalati vezető akarsz lenni műszaki területen. Nekem több ilyen kollégám is van, akik mérnök+MBA végzettségűek. Ugyanazt csinálják, mint én, kicsit mérnökösebben, ez előny is meg hátrány is, szóval "szemléletmód". És van közöttük, aki sikeresebb lett, mint én. Szóval nem rossz az, sok múlik az egyéni kvalitásokon.


De a csak MBA-seket mi közgazdászok soha nem tekintjük igazán közgazdásznak. Az az igazi, ha van közgazdász alapképzésed is. A sima MBA is két éves, a BSc meg három – csak ez utóbbitól valódi marketing/pénzügyes szakember leszel, az MBA-től meg nem.


Plusz, Magyarországon az egyetlen értékelhető MBA talán a Corvinus, de az se igazán. A többi egy vicc. Velem az volt, hogy felajánlotta még a régi munkáltatóm, hogy kifizet egy BME MBA-t. Röhögve mondtam nemet, inkább befizettem magam egy rendes MBA-re (egy részét kifizették végül).


Szóval nehéz a választás, de ha nekem kellene most választanom, mérnöki diplomával, akkor tutti, hogy alapképzés BSc-re mennék. Legyek szakember, ha már.

2019. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A pénzügy-számvitel kilőve, mert beszéltem pár emberrel és az nem igen kivitelezhető egy mérnökivel, ellenben a gazdaság és menedzsment, gazdaságinformatikus, kereskedelem és marketing inkább.(nemzetközi gazdálkodás is de az nàlam felejtős) ezeket bejelölöm BCE illetve BGE-n is, annyi különbséggel, hogy hagyok egy 6. helyet egy mérnöki MSc-re is. ^^’

Sorrend még nem tudom hogyan lesz, arra van 1 hónapom.

2019. jan. 5. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó ötletek!
2019. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!