Kereskedelem Marketing alapképzés, vagy felsőoktatási szakképzés? Többi lent.
2014-ben érettségiztem, azóta semmit nem foglalkoztam matekkal pénzszámoláson kívül és nem is tartozik az erősségeim közé. Úgy érzem eljött számomra az idő, hogy felsőfokú végzettséget szerezzek, de elbizonytalanodtam, hogy ennyi év kihagyás után egyből nekivágjak e egy alapképzésnek. Gondoltam rá, hogy a nyarat rászánom arra, hogy külön tanárhoz járjak, hogy valahogy feltornásszam magam egy olyan szintre, hogy ne kelljen aggódnom, de még így is valahogy nagy falatnak tűnik. Ezért felvetődött a gondolat, hogy először talán egy foszk-ot kellene megcéloznom, majd utána jelentkezni alapképzésre. Mondták nekem, hogy foszk után ha elmegyek alapképzésre, akkor kb úgy végzek időben mintha alapon kezdtem volna (persze ugyan arra a szakra gondolok), bár nem tudom ez egyáltalán igaz e.
Érdekelne, kinek mi a tapasztalata, volt e valaki hasonló cipőben mint én, vagy van e valaki aki megjárta mindkét képzést és tudna adni némi felvilágosítást?
A válaszokért előre is hálás vagyok!
Sose tanultam úgy isten igazán matekot, érettségi után 2 évig dolgoztam. Aztán elmentem közgazdaságtant tanulni egyetemen, a matek szinten ekkorra teljesen kiégett, zéró volt.
Az első ZH-ig nagyon nehéz volt, mert ekkor kellett hetek alatt felzárkóztatnom több évnyi középsulis anyagot + haladni kellett az egyetemi matekkal is.
Azóta minden tesztem 90-100% között mozog. Ha eltökélt vagy, nincs akadály.
A Foksz igazából arra jó, hogy ha nincs elég pontszámod, hogy felvegyenek az egyetemre, gyengébbre sikerült az érettségid, és nincs még nyelvvizsgád, viszont később továbbképeznéd magad BA-n, ezáltal bizonyos tantárgyakat nem kell újra felvenned alapszakon, ha elvégzed ezt a 2 éves képzést. Bizonyos krediteket beleszámolnak, így lecsökkenhet 1-2 évvel az alapszakos egyetemi képzésed. Viszont csak akkor, ha ugyan olyan alapszakra adod be a jelentkezésed Foksz után. Önmagában viszont tényleg nem sokat ér, mivel ugyan úgy vannak megnevezve mint az egyetemi képzések, egy munkaadó akkor már inkább a képzettebbet, a diplomával rendelkezőt veszi fel dolgozni, ez logikus.
Ha tényleg hadilábon állsz matekból, azt viszont tudnod kell, hogy Foksz-en nincs túlzó, erős matek, nem egyetemi szinten oktatják, ilyen esetben szerintem nem feltétlen szükséges különtanárra kiadni pénzt. Alapszakon már más a helyzet, oda nem árt, ha felkészülten megy az ember, nagyobb a bukás esélye. Az meg, hogy ki hogy tanul milyen gyorsasággal és felfogással matekot, más kategória, ne erre alapozz. Vannak akiknek könnyebben rááll az agya a matekra, van, aki nehezebben, döcögősebben tanulja. Magadból indulj ki elsősorban, ne másokból.
Köszönöm a válaszod, informatív volt :)
Diploma lenne a cél, tehát ha Foszkra is megyek utána mennék tovább diplomáért. A dilemmám az, hogy ennyi év kimaradás után, ami azért véleményem szerint sokat számít, beleugorjak e az úgymond mélyvízbe, vagy kezdjek egy könnyebb szinten, hogy ne szakadjon nyakamba hirtelen túl sok dolog.
Remélem, érhetően fogalmaztam meg, ha pedig nincs az előbbi írásomnak realitása, szívesen meghallgatom az ellenvéleményt is.
A pontosítások kedvéért:
Nagyban függ az egyetem tantervétől az, hogy mit és hogyan tudsz rövidíteni.
Közgázos szakoknál erősen mennek a ráépülések.
Magyarul nem nagyon fogsz te hamarabb végezni. :D Mese habbal.
Debrecenin például matek1-matek2-stat1-stat2
Na már most ez már 2 évet kitesz.
Ebből az FOSZK egyiket sem tanulja.. talán a stat1-et, amit elfogadtathat azonban szinten nagyon alatta van... és stat2-ből azonnal elvérzik... ha nem csinálja meg az alapszakos stat1-et.
Ez már 2 év, amit nem lehet sehogy sem elhúzni, mivel ráépülések vannak és keresztfélévben nincsenek előadások meghirdetve.
Az meg senkit sem érdekel, hogy neked egy félévben max 2-3 tantárgyad van...
Ugyanilyenek a sima közgázos tantárgyak is. Ott is van ráépülés.
Szóval min. 2 év akkor is ott lesz. Azonban azt is belekell számolni, hogy lesznek azért ott hiányosságok bőven.. és óvatosan a 5-6-ik féléves tárgyakkal.. ott sokszor visszautalnak már a nem előfeltétel de már tanult tárgyakra.
Megnehezíthetik nagyon a dolgokat.
FOSZK-ot nem ajánlom.
A matek1-2 meg eléggé nehéz ha gyenge vagy belőle.
Mivel hiába emeltfokú anyag, akkor is a deriválásnál megölted magad ha nem mennek a sima középsulis átalakítások, egyszerűsítgetések, stb.
Szóval párhuzamosan kell tanulni.
Azonban nem lehetetlen, egy ketteshez nem kell atomzseninek lenni.
Csak évközben is aktívan gyakorolni kell.
Lesznek ott nehezebb dolgok is, mint a matek.
A FOSZK-ot én sem ajánlom.
A #4-es kérdésedre válaszolva:
Nehezen értem meg a matekot, de ha egyszer rájövök valaminek a "működési elvére", akkor onnantól kezdve akármit megoldok. De ehhez bizony kell seggelni elég sokat reggeltől estig a feladatok felett, a tökéleteshez sokszor 1-2 hétig is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!