Pszichológia szakon mennyit kell tanulni, a biológia mennyire nehéz és hol a legkönyebb és legnehezebb az oktatás?
Vacilálok néhány szak között és szívem szerint pszichológiát tanulnék, viszont herótot kapnék ha mondjuk sejtszinttől tanulnánk a biot és nagyon magolós lenne, mert az embertant mindig is szerettem, de én nem vagyok az a leülök és bevágom mint a verset fajta, inkább mindig is odafigyeltem és érdekelt a dolog.
Többekközött az is érdekel, hogy van e különbség az oktatás között mondjuk Debrecenbe meg Szegeden, mert elte-re nem mennék. És szívesen beszélgetnék pszicho hallgatókkal is.
Én Debrecenben vagyok másodéves, mesélek szívesen :D összehasonlítási alapom viszont nincs más egyetemekkel. Ha nem gond, január 25. után tudnék inkább jobban/részletesebben írni róla, mert akkor lesz az utolsó vizsgám.
Amúgy igen, a biosz nagyon tanulós, és az alapszak borzasztóan elmélet-orientált, tanulni kell rendesen. Mondjuk én magolni sose tudtam, és anélkül is átmegyek a tárgyakból, de az első féléves biosz az tényleg magolósabb (többek között csontok, izmok magyarul, latinul), a biosz 2-3 az jobb ilyen szempontból.
"egyáltalán olyan szak ahol keveset kell tanulni és piacképes a dolog"
Nincs. Ha lenne ilyen, akkor mindenki azt tanulná.
Valamit valamiért. Ha jó szakmát akarsz, akkor sokat kell rááldoznod. Ha nem akarsz sokat rááldozni, akkor meg nem lesz jó szakmád. Tiéd a döntés, hogy melyik a szimpatikusabb opció.
Képzeld el, mit csinálnál öt év múlva, és olyasmit válassz, ami ebben segít.
A tanulás mindenhol csak akkor nehéz, ha négyes-ötöst akarsz. De ha elég a hármas, bármelyik pszicho szakon egy kis olvasással megoldod.
Én nappalira jártam, és mellette napi hat órában dolgoztam, a vizsgákra csak három nappal előtte kezdtem tanulni, máskor nem volt időm.
Akkor a pszicho felejtős, az alapszak egy nuku, alig van tényleges pszichológia benne, viszont egy rakat anat, statisztika, elméleti visszavezetések. A mesterszakon vannak kimondottabban komolyabb pszichológia tárgyak, továbbá akkor választasz ilyen sávot/szakterületet is. Érdemes már ekkor gyakornokoskodni a választott irányzatodban, vagy megfigyelni más pszichológus munkáját. Ha saját rendelőt szeretnél és nem közalkalmazottként dolgozni éhbérért mondjuk iskolapszichológusnak, akkor saját magadnak is el kell járnod egy önfejlesztő/önismereti foglalkozásra/terápiára. Erről is fogsz kapni egy papírt, hogy elvégezted, ez nagyon sok óra és egyetlen alkalom akár a 10k-t is elérheti. Ha megvan az összes papírod, képesítésed stb. akkor EESETLEG, ha mázlista vagy, nyithatsz magánrendelőt. De azt is fent kell ugye tartani valamiből, mondanom sem kell és ha nincs már előtte ismertségi köröd bizony egy vendéged sem lesz, vagy csak nagyon lassan fognak szállingózni.
Összegzés: csak akkor menj pszichóra, ha ismertségi körben van valaki, a családod pénzes és futja egy jó nagy adag kezdeti tőkére. Ha nagyvárosban helyezkedsz el, az idővel megtérül, de tényleg rengeteg pénzt bele kell áldozni és 10 évig még kizárt, hogy olyan kereseted lenne, amiből el tudsz tartani egy gyereket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!