Mi értelme van annak, hogy rengetegen mennek BTK német, angol és hasonló szakokra?
Simán meg lehet élni belőle, ha nem vagy életképtelen.
Tapasztalom.
A szláv nyelvek pedig mennek mostanában, de az arab is jól jön, pedig pár éve hogy beszéltek le róla mindenkit.
Egy volt gimis osztálytásam nemrég végzett orosz-horvát szakot, most tolmácsként meg fordítóként vígan megél belőle. Hidd el, hasznosabb, mint elmenni a műszakira, elvégezni az építészetit kettessel, hogy aztán egyik cégnek se kelljen ilyen nagy tudással. Mondom ezt úgy, hogy én meg geográfusnak tanultam, most törin vagyok, és fogalmam sincs, melyik mire lesz jó.
Kérdező én a magam nevében tudok beszélni. Egy kis keleti szakon végeztem (és tanítok) a BTK-n. Azért mentem oda, mert érdekelt, és azért maradtam, mert beleszerettem. És azóta is imádom. Persze a rokonaim/barátaim csak néztek, hogy ez meg mi, miből fogok megélni stb.
Életem egyik legjobb döntése volt. Örülök, hogy nem csak n+1-edik mérnök vagy közgazdász vagyok, hanem eltölthettem egy évtizedet olyasmivel, ami akkoriban igazán érdekelt és lekötött.
Tescos árufeltöltő? Hagyjál már... miután végeztem, persze nekem se ment könnyen. Eleinte szövegíró voltam, gépkönyveket fordítottam, volt saját TV-sorozatom... utána átnyergeltem marketingre, menedzseltem TV-sorozatokat, voltam webprogramozó egy évtizeden keresztül... most pedig magas szintű stratéga vagyok Németországban...
Lehetett volna okosabban csinálni? Persze, de akkor sem adnám fel a bölcsészkart, talán csak mást tanulnék... érdekelne az esztétika, filozófia (azaz szabad bölcsészet), matematika, szociológia... de mindenképpen tolnék egy ókori nyelvet, vagy a jelenlegit vagy az ógörögöt... (ez utóbbit nagyon fontosnak tartom – és már a gimiben is ezt tanultam, amúgy matek fakt mellett).
Ha újrakezdeném, megintcsak BTK-val (vagy TTK matekkal) kezdeném, és mellé vennék egy közgazdász vagy gazdinfo szakot. A gyerekeimet is erre instruálom, hogy tanuljanak bölcsészetet, valamit, ami igazán érdekli őket.
"Életem egyik legjobb döntése volt. Örülök, hogy nem csak n+1-edik mérnök vagy közgazdász vagyok, hanem eltölthettem egy évtizedet olyasmivel, ami akkoriban igazán érdekelt és lekötött."
Ja mert a legtöbb közgazdász vagy mérnök nem azért megy erre a pályára mert érdekli őket és le is köti, ez csak az n+1-edik bölcsészre lehet igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!