Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE BTK Koreai szak? Tapaszta...

ELTE BTK Koreai szak? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nemsokára esedékes számomra az egyetem, de az egyetlen dolog ami érdekelne az a koreai. (kultúrájuk, országuk, szeretetből adódóan), de az interneten nem sok információt illetve VÉLEMÉNYT olvastam róla, pedig már mindent átböngésztem.

Első sorban ott végzett hallgatók, vagy most tanulók információira lennék kíváncsi...milyen az oktatás, szeretik e stb? Igazából bármi, ami hasznos lehet.



2018. nov. 30. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Az a helyzet hogy engem is ez a szak érdekelne főként. Találtam egy blogot, ahol egy korábbi koreai hallgató írt az órákról meg úgy ámblokk mindenről.

[link]


Jelenleg nem tudom mit kezdjek szeptembertől, mert sajnos egy tárgyat sem tanulok emelt szinten, szóval nem fogok emeltezni, aminek a következménye hogy nem jelentkezhetek bölcsész szakra...


De neked nagyon sok sikert kívánok! :)

2018. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%

Keleti nyelvek és kultúrák szakos BA diplomám ill. egy közgazdász Bsc diplomám is van ,úgyhogy tapasztalatból írok. Imádtam a nyelveket, főleg az ázsiaiakat, amelyben több a kihívás. Kevesen beszélik jól őket Magyarországon, és el lehet velük helyezkedni tolmács fordítóként, amivel jól is lehet keresni. Viszont ha nem tolmács fordító leszel, akkor nehéz velük bármit is kezdeni. Dolgozhatsz persze olyan területeken, ahol kell a nyelvtudásod pl hotelben,indegenforgalomban találsz vele állást viszont annyi pénzed lesz az egyetemi diplomáddal majdnem, mint egy szakközépiskolásnak, sőt velük fogsz együtt dolgozni nem az egyetemet végezett sorstársakkal. A bölcseszkarban is sok a meló, nem egyszerű és egyáltalán nem arról van szó, hogy aki ezt végzi hülyébb lenne egy közgazdásznál,érnöknél vagy infósnál.


Itthon nehéz megtanulni bármilyen ázsiai myelvet, egy középszintig eljutsz az egyetemen és arra rámondhatod hogy "én tudok koreaiul" de ez nem igaz sajnos. Ha nem tolmács akkor jem sokat ér az egesz, bármennyire is sokat szívunk a bölcsész évek alatt. És ismét tapasztalatból írom, hogy ha szorgalmas vagy és elérsz egy felsőfokot ráadásul hajlandó vagy szakmyelvet, gyártástechnológiát megtanulni és egy multinál tolmácskont dolgozni az sem egy leányálom mégha jó is a pénz. Semmilyen fejlődési lehetőséged nincs, semmit nem tanítanak és semmiben nem segítenek, és bár fáj kimondani, de csak egy csicska leszel, akit ugráltatnak össze-vissza.


Ráadásul számolni kell azzal, hogy pl a koreaiak csak addig vannak itt amíg beindul a gyár, utána nem fogsz tudni tolmácsként dolgozni és ott leszel az évek elteltével, hogy nincs szakmád.


Úgyhogy egyet kell értsek azzal, hogy az ilyen szakokat simán tolhatnák estin vagy levelezőin. Felsőfokon beszélek koreaiul éltem is kint, tolmácsolási tapasztalom is van több év mégse tudnék elmenni egy ELTE koreai szakra, amit kisujjból kiráznék.


Egyébként hosszútávon jobban jársz egy IT-val vagy egy közgazdász szakkal. Lehet, hogy nem olyan szép szakma, de kereslet van, sok munka közül válogathatsz és mindig lesz munkád, egy biztos pont. Ha esteleg nem vagy gazdag és dolgoznod kell 15év múlva is, akkor a koreai bölcsész diplomáddal nem lesz nagyon munkád, ami meg lesz, mert azért lesz, de az meg kevés pénzért lesz. Ha meg esetleg gyereked is lesz, akkor már nem járja az, hogy kevés a pénz, de én ezt szeretem.


Rövid távon nagyon jó a BTK, kihívás, nem olYan könnyű, mint ahogy azt gondolják, sőt! Érdekes dolgokat tanulsz szép és szereted, de hosszú távon nincs értéke és a te életed lesz nehezebb, ha nincs mellette másik szakmád.


Tudom, hogy aki épp most készül egyetemre vagy épp oda jár ezt most mind nem hiszi el, mert mindannyian, köztük én is úgy gondolkodtam, hogy ha szeretem akkor lelkes leszek, jo jegyeim lesznek en lehetek a 100ból az a 3 aki tolmácsolni fog és jól keres majd. És ez így is lett. Viszont csak utána látsz bele, hogy mi is az a tolmácsolás, hogy mennyire rövid távra lehet csak vele tervezni és hogy ezzel a végzettséggel ha más munkát csinálsz mennyire keveset keresel és hogy valójában egyáltalán nincs szakmád.


Most nehéz megérteni amit írok, de talán egy 10év múlva majd sikerül.


Ezt a baromi hosszú szöveget tényleg csak jó tanácsként írom, hátha valaki azért elgondolkozik rajta egy kicsit. Szóval azért gondoljátok meg a dolgot, mert a koreai imádat is elmúlik egy pár év után, sőt ha hosszabb távon kint vagytok vagy bekerültök a munka világába még talán azt is látni fogjátok hogy mennyire szörnyű társadalom is valójában ez a koreai. Most csak a szépet látod mert szereted, zene, kaja, szép/helyes színészek, jó drámák ráadásul Korea, ha csak tanulni mész ki akkor egy szuper hely, érdekes, rengeteg dolgot tudsz csinálni, amit itthon nem. De ott élni egy életen át igazán szörnyű, főleg ha nő vagy ill. az ő társadalmi rendszerük szerint dolgozni katasztrofális.


Azért gondoljátok meg, hogy hosszú távon mit is szeretnétek ezzel, van-e egyàltalán hosszú távú elképzelésetek, mert én tudom, hogy a rövid távú cél es elképzelés nem tart sokáig.


Még fiatalok vagytok, tanuljatok valami skillt.


Mert az, hogy pl tudsz programozni, adót elszámolni vagy könyvelni egy skill amit mindig tudsz használni, az hogy tudsz koreaiul nem egy skill inkább csak egy plusz amivel egy műveltebb okosabb ember vagy.


Azért fontoljàtok meg. -egy öreg jószándékú tanácsai

2020. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!