Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosdiagnosztikai analitikus:...

Orvosdiagnosztikai analitikus: Kaposvár vagy Debrecen?

Figyelt kérdés

Van valami különbség a képzés színvonalában?

Akik ott tanulnak mesélhetnek a tapasztalatokról...

+1 kérdés: Mindkét helyen 1 év után kell szakosodni?



2018. máj. 31. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Kaposváron milyen

a képzés?

2018. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mik vannak első

évben ?

2018. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj el és győződj meg magad!

Ki az, aki mindkét helyre járt, így van összehasonlítási alapja - és ráadásul itt sz@rakodik a gyakorin?!

2018. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, valószínüleg már tudod a válaszokat, de hátha valakit épp most hozott lázba ez a szak és pont ez érdekli és nem talál rá választ. :)


Debrecenről tudok nyiltakozni, szerintem az jobban megéri, mert ott az ÁOK része, ami szerintem színvonalasabb képzésre enged sugallni, de nyílván PTE-s diplomával sem utasítanak el senkit, elvégre EÜ-ről van szó. Én csak azt mondom, hogy szerintem mivel kihelyezett szak, így ott Kaposváron nem annyira vannak meg az eszközök, mint a DE-n, ahol ugyanúgy használhatjuk a bonctermet mint az orvosisok, illetve közös előadások is vannak velük.

Egyedül akkor érdemes a kettő között vacilálni, ha kapsovári az ember vagy nagyon közel lakik hozzá. De én amúgy is mindig azt vallom, hogy egyetemet más városban érdemes elkezdeni, más élmény.


A pécsi specializációkat nem ismerem, Debrecenben 4 van: diagnosztikai, kutatói, radiológia és patológia.

Speckót 1. félév után kell választani, azaz 2. félévtől már szakosodás van. Ennek ellenére azért még elég sok tárgy közös 2. félévben is. A 2 laboros szakirány (a diagnosztika és a kutatói) csak 3. félév után válik külön, de attól 1. félév után ott is eldől, hogy ki-melyik specializációra kerül be.

Egyébként mindegyik speckót be kell rangsorolni, és majd a jegyek alapján eldől, hogy hova kerülsz be. Mindegyik helyre 4-5 elsőféléves tárgy eredményét, ezekből kapsz pontot, amik összeadódnak, ehhez pedig még hozzáveszik az esetleges angol nyelvvizsgát, amiért szintén kapsz pár pontot. Az, hogy melyik tárgyakat nézik, a szakiránytól függ. A kémiát mindegyik esetében nézik, emellett pl. RAD-án többek között az anatómia, képalkotás, fizika, matek számít PA-án anatómia, hisztológia.

A lényeg, hogy elsőfélévben azokra a tárgyakra kell ráfeküdni, amik tudod, hogy számítanak.

Amúgy a rangsor miatt mindenki bekerül valamelyik specializációra, csak nem biztos, hogy arra, ahová szeretne. A legtöbb hely labordiagnosztikán van, ezt követően a helyek száma kutatólabor, radiológia, patológia sorrendben csökken. Utóbbira 10 fő körül szoktak bejutni, radiológiára olyan 25-en...

2020. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!