Mérnöki vagy gazdasági szakon nehezebb a matek?
Pannonon pl ezeket tanulják a GTK-sok, esetleg hasonlítsd össze a saját szakodon tanult matekkal.
A BME-n a matek 1, 2 a legtöbb szakon kb. ugyanaz (határérték, diffszámítás, integrálás, majd ez többváltozós fv-ekre, lineáris algebra, sorok). De mondjuk egy gépész vagy villamosmérnök vagy építő tanul még hozzá differenciálgeometriát és differenciálegyenleteket. A valszám van ahol vmelyik matekba van beintegrálva, de pl villamosmérnököknek külön 4 kredites tantágy. Ezenkívül van matek, amit csak a szaktárgyakban tanulnak pl.: Fourier-transzformáció, disztribúciók, diszkrét függvények, differenciaegyenletek, Z-transzformáció, diszkrét Fourier-transzformáció/sor. Illetve egyes szaktárgyakban előkerülhetnek alolyan dolgok, amiket csak nagyon felületesen említenek matekból: parciális diffegyenletek, peremértékfeladatok, mátrixfüggvények. Most már kivették, de nemrég még BSc-s anyag volt villanyon a komplexfüggvény-tan is (Laurent-sor, Residuum-tétel, stb.). Illetve a villamosmérnökin meg a mérnökinfón van külön diszkrét matek: gráfok, számelmélet, bonyorultságelmélet. Az infósoknak 2 tantárgyuk is van ilyen. És MSc-n folytatódik a matek valamennyi felsorolt szakon.
Szóval azt kell mondjam a (klasszikus) mérnöki szakokon nem csak sokkal több matek van, de jobban is kell érteni (a szaktárgyak miatt, később a munka világában már nem feltétlenül :D). Tehát egyértelműen nehezebb is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!