Milyen szakot kéne választanom diszkalkuliás szocfóbként? Ez így együtt halálos ítélet?
Nem annyira szempont, hogy jól keressek, de az annál inkább, hogy könnyen találjak munkát.
Szociális fóbiára kapok gyógyszert, de csak egy egész kicsit segít.
Elképzelhetetlen, hogy pl. pedagógus legyek.
A pszichológia érdekelne, de egyrészt ugye ott van matek, nem tudom, hogy megbírkoznék e vele, másrészt mire keresőképes lennék vele az nagyon sok idő. MA után nem is tudom miből állnám a szakirányú tovább képzést, hiszen amíg az nincs meg lehet nem is találok munkát...
Esetleg még azt lehet, hogy valami olyan szakot csinálok amivel relative jól lehet keresni, s mellette levelezőn csinálom meg a pszichológiát, aztán valamelyik alapszakos diplomával csak sikerül elhelyezkednem, s tudom tovább csinálni a pszichológia vonalat levelezőn, munka mellett, akár önköltségesen.
Csak nem tudom, hogy ez mennyire lenne így esetleg nagy falat...
Meg hogy milyen humán területű diploma van amivel nagy eséllyel relative jól lehet keresni.
Semmilyen kb., nem?
Szóval nagyon úgy néz ki, hogy a pszichológiáról le kell mondanom.
Tehát milyen szakra lenne érdemes mennem ezekkel a problémákkal, amivel biztosan találok munkát, s szerénységben, a taoizmus szellemében leélhetem a hátralévő életem?
A szociális fóbia miatt főleg a tömegeket, s a gyerekeket nem bírom elviselni.
1-1 emberrel, vagy sok paszív emberrel, mint munkatárs nincs bajom.
Elvileg nem mondható igazán súlyosnak ez a fóbia nálam, de mint írtam, bizonyos területeken való elhelyezkedést elképzelhetetlennek tartom miatta.
Mit gondoltok?
Köszi! Erre én is gondoltam és jelenleg is egy hatlmas kérdőjel...
Az a baj, hogy nagyon nagyon sokan mondják, hogy ezek aztán a valódi büfészakok, de még ma sem tudom, hogy ebből mi az igazság.
Ami ellene szól, hogy a felvi.hu statisztikái valóban nem túl pozitívak (nem tudom, hogy mennyire komoyan vehető), illetve ha jól tudom, akkor a fordító és tolmács mesterképzés az bármelyik alapszakról elvégezhető, vagyis talán így egy kicsit felesleges egy nyelvszak...
De tényleg nem tudom, ezzel kapcsolatban is írhattok infót, ha tudtok.
Mégegyszer köszi a választ!
Van ismerősöm aki japán szakon végzett és egy vàllalatnál dolgozik. Megjegyzem nem keveset keres. :)
Szerintem függ, hogy milyen nyelvet tanulsz. Nyilván amiből már Dunát lehet rekeszteni azzal nehezebb elhelyezkedni. Most a keleti nyelvek mennek nagyon.
Azért egy pszichológus, vagyis aki már MA-val rendelkezik szerintem elég jól el tud helyezkedni.
Az ilyenek közül 72% dolgozik (ha nem koncentrálnának sokan 100%-os erőbedobással a PhD-ra akkor ez magasabb is lenne)
és ebből 89% diplomás munkát végez.
Forditó és tolmács MA diplomásból 65% dolgozik, s ebből szintén csupán 65% végez diplomás munkát.
Japanalógia mesterről sajnos nincsen statisztika, de a BA-val rendelkező keleti nyelvek és kultúrások 29%-a dolgozik, ennek 63%-a diplomát igénylő meló...
Ettőlmég azt gomdolom, hogy ügyes emberek kezében hasznos diploma lehet, de pont nem azok a szakok melyek alatt nem kell nagyon azon aggódni, hogy lesz e vele munkám.
Amúgy nem csak a bölcsészettudományos szakok számítamak humánnak... Van erősen humánnak számító szak jogi és államtudományi területen is.
Azért egy pszichológus, vagyis aki már MA-val rendelkezik szerintem elég jól el tud helyezkedni.
Téves. Pszichó igazi divatszak lett, rengetegen végzik el, nincs szükség ennyi viselekdéselemzőre vagy pszichológusra. Ha már ez a vonal, akkor pszichiátria, azokat a szakembereket keresik, bár tudom az orvosi.
De ezerszer inkább nyelv mint egy büfé pszichológia.
Akkor Te azt mondod, hogy a statisztikák hiteltelenek? (Én nem tudom eldönteni)
Elvileg alap pszichón évi kb. 700-an végeznek, anglisztikán többen, germanisztikán 300-an, keleti nyelvek és kultúrákon 150-en.
Elvileg alap pszichón évi kb. 700-an végeznek, anglisztikán többen, germanisztikán 300-an, keleti nyelvek és kultúrákon 150-en.
Nem is tucat nyelveket kell tanulni. Több ismerősöm is van nyelvszakokról.
Egyikük Holland-Angol-Magyar tolmács , Járnak konferenciákra, és havi nettó 500 körüli a fizuja.
Másikuk Orosz-Ukrán-Angol- Magyar- cikkeket és tudományos anyagokat fordít le a felsorolt nyelvekről és nyelvekre, neki is megvan bőven a havi nettó 350 ezer.
Harmadik Német-Japán-Angol-Magyar idegenyelvi kapcsolattartó egy országos szinten is top 3-as, külföldi cégnél, szintén havi nettó 500 ezer feletti fizetéssel.
Persze ehhez rengeteget kell tanulni, Ők mint egy-két-három év csúsztatással kezdték a többi nyelvet, de megéri ráfordítani az időt. A lényeg hogy ne a tucat angol-német-francia stb szentháromságban gondolkodj, mert ezeken a nyelveken már majdnem mindenki tud, nyelvszak nélkül is. Egy angol/német- ritkább nyelv párosítás tuti siker.
Nem tudom, de nem én találtam ki.
Nézd meg felvin.
Amúgy ez nem is olyan sok, ha azt nézzük, hogy 3 egyetemen is oktatják és 11, vagy 12 vagy memnyi szakirány van...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!