Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 40 évesen érdemes még tanítóna...

40 évesen érdemes még tanítónak tanulni?

Figyelt kérdés

Most jött az ihlet: főiskolára mennék. Időm van válogatni, pótfelvételizni nem szeretnék (elvileg van még 7 igénybe vehető állami finanszírozott félévem). Szóval most egyelőre csak gondolkodom, van cca fél évem dönteni.

Mindenképpen levelező jöhet csak szóba, dolgozom, családom van.



2018. júl. 24. 15:24
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

A gyakorlatok ideje idővel növekszik. 5-5-15-15-30-45-45 óra (mellé bemutató tanítások félévente kb 5 órányi, azaz 1 nap, illetve 1 hét óvoda vagy nyári tábor és 1 hét elsős beszoktatás) és végül 8 hét összefüggő.

A gyakorlati órákat mondjuk nem veszik kifejezetten szigorúan, a lényeg az, hogy az előírt tanítások mind meglegyenek.

A 8 hét meg... addig majd még kitalálom, hogy azt hogyan.

2021. jún. 14. 14:28
 12/21 anonim válasza:
A jelenlegi munkám bár nem szeretem, de talán ez nagy előnye, hogy meg tudom majd oldani a gyakorlatot, mert akár otthon, éjjel is dolgozgatok ha muszáj. A 8 hét hangzik húzósnak, de majd lesz valami. Ott majd motivál, hogy a célegyenesben leszek. 😊
2021. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Én így "félidőben" azt mondom, érdemes nekivágni. Tényleg feltölt, a gyakorlatokat pedig eddig imádtam :) Igaz, sajnos nem sok volt a digi-oktatás miatt, de majd az ősszel! :P
2021. jún. 14. 14:44
 14/21 anonim válasza:

Köszönöm! Megpróbálom a pót felvételit, ha lesz. Ha nem, akkor majd februárban beadom a jelentkezést. Még 25-30 évet dolgoznom kell és úgy akarom eltölteni, hogy szeressem, amit csinálok.

Még egy kérdés... mennyire jellemző, hogy a mi korosztályunk jelentkezik erre a szakra?

2021. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk sokan, de mondjuk úgy, ez az átlag. Van 1-2 fiatal, aki nappali helyett jött levelezőre, vagy 2. diplomáját szerezné mindjárt az első után. De amúgy (20-)30-55 között mindenféle előfordul. Vannak kisbabával, kiskamasszal anyukák, de vannak fiatal nagyik is.
2021. jún. 14. 14:58
 16/21 anonim válasza:

Ez is biztató, hogy nem lógok majd ki annyira a sorból!


Sok sikert kívánok a hátra lévő 2 évre! Remélem hamar találsz munkát és hogy egyszer majd pedagógus kollégák leszünk! 😊

2021. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszi. Úgy legyen.
2021. jún. 14. 15:35
 18/21 anonim válasza:

Lehetne még néhány butuska kérdésem....

Testnevelés gyakorlati óra van levelezőn?

A matematika tényleg olyan brutálisan nehéz? Itt olvastam egy kérdésnél és bár egész jó voltam matekból, már nagyon megfakult a tudásom.

2021. jún. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Van tesi, bár ugye a 2x 4-6 órás konzultáció félévente nem sok mindenre elég. Szóval az pl nagyon könyvből-olvasós és közben reméled, hogy a gyakorlaton legalább néhány használható fogást ellesel a tanártól.


Nekem a matek nem nehéz. Szeretem, jó voltam belőle, visszajöttek az emlékek seperc alatt.

Mondjuk az eleje nagyon elvont matek. Halmazok, relációk, diofantoszi egyenletek, g alapú számrendszerek stb, szóval érteni kell.


Nálunk az ének a rostáló tantárgy. De gondolom ez intézményfüggő.

2021. jún. 15. 07:47
 20/21 anonim válasza:

Köszi!

Esetleg Debrecenbe jársz? Úgy olvastam ott kemény az ének. Nekem (is) Debrecen a kiszemelt intézményem.

2021. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!