Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdjek abban az egy...

Mihez kezdjek abban az egy évben, amikor már leérettségiztem, de nem vettek fel oda, ahova akartam menni, így megpróbálom jövőre? Okj, nyelvtanulás, munka?

Figyelt kérdés
nem tündöklöm az érettségi eredményeimmel, és egyre jobban úgy tűnik,hogy nem fognak felvenni. mit kezdjek ebben az 1 évben?
2010. jún. 18. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Milyen lett? Mesélsz nekem? :( Én most fogok, de lehet el sem megyek, mert semmit nem tudok, és olyan gáááz! :(

Miket húztál? Tanárok segítettek?


Amúgy sztem nyelvtanfolyam... én arra megyek, mert szeretnek Svájcban, vagy Németországban majd AU-PAIR-kedni egy ideig.

2010. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálatok nincs olyan,hogy két éves idegen nyelvi tanév?Én seagullnál láttam,már első év végén elküldenek nyelv vizsgázni és ha megvan nem kell ottmaradnod még egy évet.
2010. jún. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az érettségidet elrontottad, de szeretnél továbbtanulni, akkor készülj arra, hogy januárban és/vagy egy év múlva újra leteszed a felvételi tárgyakat. Ennyi idő alatt teljes mértékben fel tudsz készülni bármilyen vizsgára, közben még nyelvet is tudsz tanulni.
2010. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Szia! Iratkozz be vmi szakképző évfolyamra, majd jövőre érettségizz újra azokból, amik nem jól sikerültek. Mellette járhatsz nyelvtanárhoz is, és megszerezheted a nyelvvizsgát.
2010. jún. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

a tanárok jófejek voltak, segíteni max csak fesztelenséggel tudtak,de amúgy az elnök ott van, úgyhogy nem tudnak..

nyelvtanfolyamon én is gondolkodtam van egy angol közepem, és lehetne még egy nyelv közepem, csak sajna jövőre az érettségi rendszerben csökkenni fog a pluszpont. most 35pontot ér, jövőre 2 középfokú fog 40-et, úgyhogy nem igazán vagyok kisegítve :S az okj-s képzés mennyit ér?

nem raktam emeltet, és valszeg jövőre se tudok,mert nem jártam faktra :S

2010. jún. 18. 23:05
 6/14 A kérdező kommentje:
mit jelent a keresztféléves cucc? segíthet rajtam?
2010. jún. 18. 23:06
 7/14 anonim válasza:

Kérdezd meg az ofidat is. Hogy lehetne megoldani az emelted.

De az is ér vmit, ha nem szintet emelsz, hanem javítasz középszinten

2010. jún. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ÉN itthon maradtam egy évet. Más lehetőségem nem volt.

OKJ-ra akartam menni, közbe javítani, de szept. elsején derült ki, hogy az a suli fél évente 100e. Gyakorlatilag baszták elmondani, hogy ez így működik. Kiiratkoztam és otthon maradtam. Októberbe elmentem emelt törire, ami jól sikerült, majd nyelvvizsgáztam, végül a közép magyart is ismételtem. Tanárhoz is elmentem, ami nem volt olcsó.

Ha minden jól megy, akkor idén felvesznek. De marha szar volt ez az egy év...

Munkát meg cseszhettem, mert egyrészt nem vettek fel sehova, másrészt ha tudok is dolgozni, akkor meg időm nem lett volna tanulni... Mivel faluban lakom, ezért a reggel 4-5 órás kelés után hazaértem volna este 18-19 felé, így nem lehet megoldani a tanulást...

Szóval áldozatok nélkül nincs győzelem... :S

2010. jún. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az OKJ az +30 pont.
2010. jún. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Menj el a választott területet érintő okj-s tanfolyamra, így lesz egy szakmád, és nem is kell fizetni érte. Nem jössz ki a tanulás lendületéből és pluszpontot is kaphatsz érte.
2010. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!