Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit válasszak,...

Szerintetek mit válasszak, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2 év múlva érettségizem de még mindig nincs elképzelésem, hogy mivel is fogok foglalkozni. Először is olyan szakmát szeretnék, amivel nagyon sok pénzt tudok keresni. Ez nekem nagyon fontos, lehet ezért sokan lenéztek, de nem akarok felnőttként is szűkölködni, szóval ez a legfontosabb szempont. Aztán szorgalmam nem igazán van, lehet azért mert nincs célom, de így is mindenből megvan a 4es tanulás nélkül. A matek akkor megy ha jó a tanárom, de mivel nem az így 3as szintű vagyok. A többi tantárggyal megvagyok(tesi és biosz, fizika kivételével) kedvencem nincs. Csoportmunkában nem igazán vagyok jó, mert ha feladatot kapok vagy egyedül szeretem elvégezni, vagy én veszem át az irányítást a munkában. A jövőben valamilyen vállalkozásba szeretnék belevágni, de nem tudom, hogy ilyen tulajdonságokkal hová kellene mennem továbbtanulni. Valamint nem szeretnék sok éven keresztül tanulni, mire elérem a céljaimat. Tehát orvos, jogász nálam kizárva. Ha írtok légyszíves konkrét szakokat írjatok. Tudom problémás csaj vagyok.:/ Köszönöm előre is.
2010. jún. 18. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ezeket úgy írod, mintha másnak az lenne a vágya, hogy szegény legyen és élete végéig vizsgázni akarna.
2010. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy csak nekem az a vágyam, hogy gazdag legyek, ilyenről szó sincs. De csak úgy tudok tanácsot kérni ha mindent leírok részletesen az elképzeléseimről. Segítséget kértem nem kioktatást.
2010. jún. 18. 11:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, érdeklődési terület és szorgalom nélkül, de minél rövidebb alatt minél több pénz keresése kicsit sok kitétel. Ezekkel max életművész lehetsz. Szóval döntsd el, mi érdekel, legalább annyit, h humán v reál, meg mi lenne a választott érettségi tárgyad, és nézegess ahhoz a területhez egyetemet vagy szakot. Nulla támpont nélkül mi sem tudunk segíteni.
2010. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Már pedig ahhoz h jól fizető állásod legyen sokat kell tanulni, szal ilyen hozzáállással..
2010. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hát mivel a fizikát nem szereted, így a mérnök képzések kiestek szerintem, ott sok számolós tárgy van.
2010. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, majd nemsokára te is felébredsz!
2010. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján közepes képességű vagy, a szorgalmad hanyag, érdeklődési köröd nincs, olyan dolog, melyben kiemelkedsz szintén nincs.

A mentalitásod az átlag magyar középiskolás mentalitást tükrözi: "Minél több pénzt, minél rövidebb idő alatt, de lehetőleg ne kelljen érte semmit se csinálni."


Ilyen embereknek vannak kitalálva a mostani "slágerszakok", amik elvégzéséhez nem kell sok ész, könnyű bejutni, mert még a legkisebb, már-már "falusi" egyetemen is indul belőlük évfolyam. Egyedül az a gond ezekkel a szakokkal, hogy végzés után nem az lesz a baj, hogy nem lesz kiemelkedő a fizetés, hanem az, hogy még munkát sem fogsz kapni...

Ekkor jön majd az OKJ-s kozmetikus, fodrász, műkörmös stb. képzés, amivel majd el fogsz tudni helyezkedni (bár, pár év múlva lehet, hogy már ez a szegmens is telített lesz).


Szóval, vagy megembereled magad, és egy komolyabb szakra mész (reál irány, esetleg erősebb egyetemen gazdasági pálya és Bsc után mész Msc-re), vagy elkezdheted már érettségi után valamelyik OKJ-s képzést, így megspórolod azt a 3 évet, amit turizmus/andragógia/KoMédia/bölcsész stb. szakon vesztegetsz el...

2010. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
teljesen igaza van az előttem szólónak!
2010. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyél Olaszországban table dancing girl!

Minimális nyelvtudás és némi mozgásérzék kell hozzá, nem kell sokat várni, hogy megszedd magad, nem kell, hogy különösebben érdekeljen a munkád sem (mint ahogy most sem érdekel már semmi, ez menni fog), egyedül végezhető, egyéni vállalkozás és nem fogsz szűkölködni, ráadásul az iskolapadot sem kell koptatni tovább, rögtön érettségi után belevághatsz.


Bocs, ne haragudj, nézd meg inkább a felvi.hu-n a pályaorientációs tanácsadást, hátha az segít dönteni, vagy kérd az ofőd segítségét hogy találjatok egy tanácsadót (családsegítőben, pl.).


Ne álmodozz arról, hogy motiváció, szorgalom és tanulás nélkül könnyedén el tudsz majd bármit is végezni. Utána meg, bárhol is helyezkedj el, ami nem saját vállalkozás, kollégáid mindig lesznek, tehát kénytelen leszel csoportban dolgozni valamilyen szinten.

Hogy mi számít majd jól kereső állásnak 6 év múlva? Jó kérdés... pénzügy, informatika, közgazdasági - de ha a matekhoz nincs affinitásod, akkor vért izzadsz, mire bármit is elvégzel ezek közül, ha elvégzel...

2010. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!