Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudjam meg, hogy...

Hogyan tudjam meg, hogy milyen szakot válasszak? Jövőre kezdeném a tanulmányaimat, de még most sem tudom mire menjek tovább. A gimnázium jó alapokkal szolgált eddig is, de hova tovább? milyen egyetemre/főiskolára?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát sztem először gondolkozz el azon, hogy mi szeretnél lenni , mivel szeretnél majd foglalkozni a jövőben és az alapján dönts. Biztos van valami ami érdekel...
2009. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

kösz a választ,de tényleg nincs ami igazán érdekel.

esetleg a pszichológia,de attól tartok,hogy arra viszont nem vennének fel:S

2009. aug. 17. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:

nyilván, nem tudod az összes létező szakot, amik indulnak egyetemeken, és gondolom, nincs sok ötleted, hogy mire menj azok közül, amiket esetleg ismersz is, v. hallottál róla, mert azok nem érdekelnek annyira, hogy foglalkozz velük.

azt javaslom, hogy lapozz át egy továbbtanulási könyvet, és járj utána, hogy az egyes szakok mit jelentenek, mivel foglalkoznak, és úgy talán könnyebb lesz választani, ha azok közül esetleg lenne olyan, ami felkeltette a figyelmedet.

2009. aug. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért nem vennének fel pszichológia szakra?
2009. aug. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mivel elég laza az átlagom,és..beszéltem a pszichológia tanárnőmmel,hogy milyen átlag kell hozzá,ő azt válaszolta,hogy kitűnő..ha itt akarok tanulni.Azt viszont nem tudom hogy működik,ha Magyarországon szeretném megpróbálni-bár ez kétséges..
2009. aug. 18. 12:53
 6/6 anonim ***** válasza:
A pszichológia nem könnyű szak. Igen jó memória kell hozzá. Elég nehéz a nyelvezete, hasonló a filozófiához. Biológiát, anatómiát is tanulni kell. Szóval nem a legkönnyebb szak, ha államira akarsz bejutni, szükséged lesz pluszpontokra is. Ha még nem kiforrott az érdeklődésed, vagy úgy érzed nem vennének fel pszicho szakra a következő szakokon is lehet pszichót tanulni: Andragógia, pedagógia, tanító.
2009. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!