Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Merre tovább, milyen szakot...

Merre tovább, milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés
Milyen irányban tanuljak tovább, ha biológiából és földrajzból szeretnék érettségizni plusz tantárgyként.Leginkább a biológia érdekel és azon belül az ember de orvos azért nem szeretnék lenni,mert sok tanulásnak nem lesz Magyarországon eredménye, az állatokat is szeretem:)szerintetek hogyan tovább, milyen szakot válasszak
2011. okt. 9. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehetsz kétszakos tanár.

Lehetsz biológus. Ennek sok ága van, kutató biológus, alkalmazott biológus, biokémikus, biofizikus, stb. Foglalkozhatsz az ember, az állat, vagy a növények biológiájával, és még sok más szakiránnyal, dolgozhatsz az egyetemen, ANTSZ-ben, kórházakban, állatkertben, kertészetnél és még számtalan helyen. Ehhez legjobb, ha egy tudományegyetem biológus szakára jelentkezel, a szakosodás később, másod, harmadévben következik be, végső irányt a master képzésnél választhatsz, addigra már jól kiismered magad a lehetőségekben (meg azért vannak a vezető tanárok, hogy segítsenek).

Ilyen egyetemek például az ELTE, Szegeden a JATE, Debrecenben a KLTE, de más helyek is vannak. Jól tájékozódhatsz, ha belépsz egy egyetem honlapjára.

2011. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm,engem most éppen a természetvédelmi mérnök szak fogott meg:)
2011. okt. 10. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!