Mely műszaki egyetemek levelező oktatása életképes?
Sziasztok,
AZ érdekelne ,hogy szerintetek melyek azok az egyetemek amiket el lehet munka mellett levelezőn végezni, de mégsem nézik le a diplomáját. Gondolok itt a Debreceni , Dunaújvárosi, Óbudai, Győri, Kecskeméti vagy bármely egyetem levelező főkét talán Gépészmérnöki szakjára.
Ha esetleg van a specializációkkal kapcsolatban is valamilyen tapasztalatokok akkor azt is szívesen fogadom.
Válaszotokat előre is köszönöm !
Őszintén, komoly mérnöki szakot (építész, gépész, villany) nem tanulnék levelezőn. Kell hozzá a nappali szak.
Viszont informatikus szakokat csak levelezőn végeznék, mivel nem lenne kedvem 5 évet eltölteni nappali szakon egy olyan tudománnyal, amelynek a 80%-át soha nem fogom használni, viszont amely a valós életben használt technológiáknak max. a 20%-át tanítja meg. Szóval a papír kedvéért nekifutnék egy info szaknak de csak levelezőn.
Én levelezőn tanulok gépészmérnöknek, GAMF, Kecskemét. Előtte kikértem sok szakmabelinek a véleményét, a legtöbben ezt javasolták.
Legfőbb előnye, hogy a kötelező tárgyak kizárólag szombaton vannak, pénteken csak a szabadon választottak. A többi egyetemen hétköznap is vannak levelezős konzultációk.
Mind a kettőtöknek köszönöm a véleményét.
1. kommentelő, teljesen értem amit mondassz ,viszont munka mellett csinálnám. Gépész irányban végeztem a középiskolát és kicsit több ,mint egy hete végeztem a technikusi képzésemmel. Ugyancsak szakirányban dolgozom, így szerintem a szakmai részével nem lenne gáz.
2.kommentelő valami hasonló dologra kerestem én is a választ az elmúlt hetekben/hónapokban ,de biztosat senki nem tudott mondani. Szegediként jóformán csak az SZTE-ről van információm ,de számomra nem szimpatikus.
Esetleg elmondanád ,hogy hanyad éves vagy, illetve a tapasztalataidat ?
Mennyivel nehezebb ,mint nappalin?
Megérné-e belekezdeni?
Előre is köszönö a válaszaitokat. :)
Most végeztem az első évet. Nehéz.
Nappalis nem voltam, nincs összehasonlítási alapok. De azt tudom, hogy nekik sokkal több órájuk van, sokkal több magyarázatot kapnak, míg nekünk otthon könyvekből, jegyzetekből, videókból kell boldogulni.
A számonkérés szintje ugyanaz. De megcsinálható.
Sziasztok!
Az SZTE-n vagyok levelezős gépészmérnök (BSc), munka mellett. Nem műszaki pályáról érkeztem, az előző diplomámat nappalin csináltam, gazdasági. A szakspecifikus tárgyakon kevesen vagyunk, így közvetlenebb tanár diák kapcsolatot lehet kialakítani, ezt mindenképp pozitívnak tekintem. A tanárok segítőkészek, pl.: mechanikából a szorgalmi időszakon túl plusz órákat is tartanak a vizsgaidőszakban. Most csinálom az 5. félévemet, 1 plusz évet fogok ráhúzni a tervhez képest. Az alap tárgyakra rengeteget kell készülni az iskolán kívül (matematika I-III., mechanika I-III., gyártástechnológia I-II., gépelemek I-II. (sokat kell rajzolni). Nagyon kevesen fejezik be 3,5 fél év alatt. Első félévben 25 fő körül voltunk, ebből 1 ember tudott teljesíteni minden tárgyat időben idáig és körülbelül 10-en maradtunk a levelezős évfolyamból.
Az olyan tárgyak, ahol gyakorlat és előadás is elő van írva gyakorlati oldalról gyengék (kémia, elektrotechnika) az idő szűkössége miatt csak egy alkalom. A kimondottan gyakorlati kurzusok (PLC programozás, CAD-CAM) szerintem rendben vannak.
Hogy ez a képzés mennyire hasznos a munkaerő piacon? Nem tudom, bízok benne, eléggé megszenvedünk érte! :)
Üdv,
Köszönöm a válaszaitokat ! :)
Idén nem jelentkeztem, így bőven van még időm körbejárni a dolgot. Válaszaitok már így is sokat jelentenek ,mert nem igaznán ismerek olyan embert aki levelezőn tanult volna, ezért véleményt se nagyon hallottam róla.
Sok sikert nektek a továbbiakban !
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!